Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe, podłogówka a panele


go

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

pewnie ten temat był już maglowany z 1000 razy, ale czas nagli a ja w tym tygodniu kładę panele podłogowe /classen i krono/.

Do wczoraj wszystko było Ok, ale gdy głos w sprawie podkładów pod panele zabrał kafelkarz-doradca. Ogrzewanie podłogowe mam zamontowane na parterze, a piętro ogrzewane będzie kaloryferami. Pod panele zakupiłam takie seledynowe 3 mm prostokątne płyty piankowe. Czy kładzie się coś innego /jak tak to co?/ na ogrzewanie podłogowe ?

 

Kinga

dzięki za wszystkie rady :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 703
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tego co widziałem, to przy układaniu paneli na podłogówkę, panele przyklejali bepośrednio do posadzki, niby przewodzenie ciepła ma być lepsze i koniecznie panele łączone z sobą bezklejowo. Ta zielona ata to tylko większa izolacja, ale fachowcem w ym nie jestem,poprostu widziałem jak to robili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paneli nie wolno przyklejać - tak mówi producent. Co do podkładu pod panele na ogrzewaniu podłogowym to ja zdecydowałem się na tekturę falistą. Jak na razie mam tak zrobiony jeden pokój, reszta to wylewka zagruntowana. Pianki wszelkiego rodzaju są świetnym izolatorem.

Wiesz do czego służy papier, tudzież tektura na szkołach przetrwania(np)? Do izolacji termicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paneli nie wolno przyklejać - tak mówi producent. Co do podkładu pod panele na ogrzewaniu podłogowym to ja zdecydowałem się na tekturę falistą. Jak na razie mam tak zrobiony jeden pokój, reszta to wylewka zagruntowana. Pianki wszelkiego rodzaju są świetnym izolatorem.

Wiesz do czego służy papier, tudzież tektura na szkołach przetrwania(np)? Do izolacji termicznej.

 

Gdyby na tych szkołach przetrwania mieli wybór z pewnością wybraliby każdy inny materiał pod panele (pianki, korki itp.), a na koniec byłaby tektura falista :p . Trzeba wybierać mniejsze zło.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Mam takie panele - chociaż tam gdzie mam panele nie mam podłogówki, ale wyraźnie czuć podwyższoną temp. podłogi w okolicach rozchodzenia sie rur w podłodze przy rozdzelaczu.

Panele CLASSEN, nazwy nie pamiętam - 8mm, AC4 (ale te z górnej półki CLASSENA - robione w niemczech). Jak mi brakło 1 paczki - to czekałam około miesiąca aż mi przywiozą (generalnie większa ilość na zamówienie - przynajmniej tam gdzie kupowałam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrożeń żadnych .Można przy podłogówce kłaść panele, trzeba tylko dostosować je do takiej pracy. Napewno żadnej gąbki na spodzie, panele powinno kłaśc sie tak jak parkiet czyli kleić do podłoża, nie powinny być to panele typu click, zachować odstępy (dyletację) od ścian listwy przypodlogowe nie mogą być przybijane do podłogi tylko do ściany. Panele powinny być w miarę cienkie i producent nie powinien zabraniać układania ich na podłodze ogrzewanej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci paneli najczęściej wyróżniają te które nadają się na wodne ogrzewanie podłogowe. Oczywiście im panel cieńszy, tym więcej ciepła jest przekazywane do pomieszczenia. Jednak klejenie do posadzki nie jest koniecznością. Można wykonać "panelową posadzkę pływającą", tylko że zamiast gąbki pod panel należy dać specjalny filc (na pewno produkuje go Pergo) do podłóg z ogrzewaniem podłogowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrożeń żadnych .Można przy podłogówce kłaść panele, trzeba tylko dostosować je do takiej pracy. Napewno żadnej gąbki na spodzie, panele powinno kłaśc sie tak jak parkiet czyli kleić do podłoża, nie powinny być to panele typu click, zachować odstępy (dyletację) od ścian listwy przypodlogowe nie mogą być przybijane do podłogi tylko do ściany. Panele powinny być w miarę cienkie i producent nie powinien zabraniać układania ich na podłodze ogrzewanej.

 

Nic bardziej mylnego, posadzka na ogrzewaniu podłogowym nie może być trwale związana z podłożem. Dlatego właśnie w zasadzie nie kładzie się na nie parkietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrożeń żadnych .Można przy podłogówce kłaść panele, trzeba tylko dostosować je do takiej pracy. Napewno żadnej gąbki na spodzie, panele powinno kłaśc sie tak jak parkiet czyli kleić do podłoża, nie powinny być to panele typu click, zachować odstępy (dyletację) od ścian listwy przypodlogowe nie mogą być przybijane do podłogi tylko do ściany. Panele powinny być w miarę cienkie i producent nie powinien zabraniać układania ich na podłodze ogrzewanej.

 

Nic bardziej mylnego, posadzka na ogrzewaniu podłogowym nie może być trwale związana z podłożem. Dlatego właśnie w zasadzie nie kładzie się na nie parkietu.

 

A jednak ludzie kładą parkiet i wierz mi nie przybijają go gwoździkami do podłogi. A jeśli chodzi o panele to ta propozycja z filcem to nie bardzo mi leży. Jeszcze do niedawna filc był uważany za jeden z lepszych izolatorów.

Moim zdaniem to tylko dobry elastyczny klej.

Może coś w tym stylu:

http://www.muratorplus.pl/17046_26010.htm

Lepsze to niż gwoździki :D

Mój brat ma już 3 rok połowę salonu parkiet i jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...