Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kanalizacja w domu na gotowo?


Recommended Posts

W sobotę będą robić u mnie podbeton do stanu 0. Muszę podać fachowcą przebieg kanalizacji. I tu problem. Jeśli za dwa lata (tak planujemy) będziemy robić łazienki i kuchnię może się okazać że jednak nasz wybór padnie na inne sprzęty a wtedy wymiary i wyjścia kanalizacji mogą nie pasować. Obawiam się że może skończyć się to kuciem betonu. Jak ten problem rozwiązać aby w przypadku zmian było najmniej kłopotów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten problem rozwiązać aby w przypadku zmian było najmniej kłopotów?

Wciórniastku - przy wylocie kanalizacyjnym wkładasz skrzynke zbita z 4 desek o rozm. np. 1,0 m x 1,0 m i zasypujesz ją piaskiem ... pozostała cześć posadzek zabetonowujesz

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tak myślę że:

- i tak następnie przyjdzie styropian, ile? minimum 8 cm,

- na to wylewka, ile? też jakieś 8 cm,

razem już mamy 16 cm,

nie musisz więc dokładnie co do cm przewidzieć gdzie pozostawisz przejście przez chudziak, rozprowadzisz sobie w tych 16 czy 20 cm, tylko WC już musi być dokładniej wyprowadzone, bo to większa rurka, ale co do wanny, brodzika, umywalki to spoko wystarczy, a najlepiej zapytaj hydraulika on ci doradzi, to nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tak myślę że:

- i tak następnie przyjdzie styropian, ile? minimum 8 cm,

- na to wylewka, ile? też jakieś 8 cm,

razem już mamy 16 cm,

nie musisz więc dokładnie co do cm przewidzieć gdzie pozostawisz przejście przez chudziak, rozprowadzisz sobie w tych 16 czy 20 cm, tylko WC już musi być dokładniej wyprowadzone, bo to większa rurka, ale co do wanny, brodzika, umywalki to spoko wystarczy, a najlepiej zapytaj hydraulika on ci doradzi, to nic nie kosztuje.

No i dokkładnie tak zostało to zrobione.

Dzięki z rarady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...