Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PIWNICA-tak czy nie?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 523
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nie znam takich co żałuja że mają piwnice .. znam takich co żałuja że nie mają

 

 

 

co do kosztów to faktycznie trzeba by jeszcze troche dodać- nie liczyłem posadzki i stropu zbrojonego.. ważne jest kto te piwnice buduje: -sam sobie zrobie wylewkę i otynkuję... jedno okno zsypowe na węgiel, schody - lekkie , nie lane, to tylko piwnica gości tam nie przyjmuję... a czy myslał ktoś nad tym że majac piwnicę można ogrzewać piecem węglowym, miałowym itp. byle nie gaz, olej, prąd które są wygodne ale używając węgla piwnica zwróci nam sie dosyć szybko...

 

 

wybór należy do Ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując wszelkie dyskusje :wink: , każdy by chciał piwnicę bardziej lub mniej ale te koszty, więc jest to pewna forma luksusu :wink:.

Przeliczając koszt budowy, należy doliczyć, że przecież nawet część podłóg i kubatury z budynku przechodzi do piwnicy i tak - kotłownia, garaż, pomieszczenia techniczne. Nikt nigdy nie obliczy różnicy w kosztach, nie da się obliczyć na ile obniżyło-przeniosło się koszty tych pomieszczeń przy budowie piwnicy. :-? . Przecież jak sie buduje piwnicę to i nad ziemią jest mniej, no i mniejszy dach itd itp itd .................

A tak dla informacji zawsze chciałem mieć w domu piwnicę i planuję dom podpiwniczony 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - mam piwnice i niestety popelnilem blad w kalkulacjach i oszacowaniu moich mozliwosci zarowno tych finansowych jak i psychicznych.

 

Historia ta zaczela sie od wielkiego wykopu prawie 1,2 czarnej pieknej ziemi. Poszlismy za ciosem 1,2 wybranej ziemi murowac trzeba na ponad 1,5 - myslimy dodajmy kilka m-5 bloczkow i bedzie piwnica. szczesliwi ja wykonalismy zrobilismy strop tzw ciezka izolacje i szczesliwi pociagnelismy budowe dalej zrobbilismy parter poddasze zabezpieczylismy okna folia i tak do wiosny.

 

dodam ze robiac wykopy byla szusza

 

przyszla wiosna i roztopy po okolo miesiacu odkrylismy okna wchodzimy do srodak a w piwnicy 10 cm wody !!!! pytanie skad ta woda skoro rok temu jej nie bylo a kopalismy jeszcze glebiej niz poziom posadzki ????

 

izolacja zewnetrzna jesto oki bo mury suchutkie, ale popelnilem jeden blad myslac o tym ze nie ma wody nie zrobilem izolacji poziomej i w konsekwencji tego pojawila sie woda. Co ja wypompowalem to po dwoch dniach woda byla juz na tym samym poziomie.

 

mysle trzeba zrobic drenaz no i zrobilismy kosztowalo nas to jakie 7 tys zl

 

i co woda zeszla z dwoch pomieszczen a w trzecim wciaz jest i powoli ustepuje no ale jestg male ale pompa non stop pracuje wiec rachunek za prad bedzie niczego sobie

 

teraz musmy podnies posadzke jskies 10 cm zaizolowac i wylac zelbet czyli kolejne pare tysiakow.

 

jedna wielka skarbonka bez dna...

 

 

jesli wygrfam z woda bede szczesliwy jesli nie zalamany

 

jesli wygram to duzo miejsca na wiele rzeczy bedzie i to jest plus

 

P.S. drugi raz piwnicy bym nie budowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seluch niestety to jest koszt popełnionego błedu :-?, nie mozna od tak dołożyć bez badań geotechnicznych :-? :-? - jednego roku sucho drugeiego mokro. Wiadomo tam gdzie nie ma warunków gruntowych nawet nie ma za co się brać :( . Życzę zwycięstwa wojny nie tylko bitwy z wodą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chcielismy piwnice ale do momentu dostania wstpnej wyceny od wykonawcy - koszt z materialami wzrosl o 60tys zl!! :o

To koszt budowy a do tego doszedlby koszt wykonczenia.

Czesciowe podpiwniczenie ok 50m kw, grunt - glina.

Zrezygnowalismy wiec z piwnicy - dom bedzie duzy, wiec miejsca nam nie braknie, ale z piwniczka z winem trzeba sie pozegnac :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Na zdrowy rozum powinno być cieplej wiadomo powietrze jest dobrym izolatorem a podłoga na parterze nie będzie bezposrednio stykać się z gruntem. Ale lekkie ocieplenie podłóg w piwnicy pewnie by się przydało i tak będzie się dawało wylewkę to wrzucić na spód trochę ociepleni i OK . Ja uważam , że piwnica jest super!!!. Idealne miejsce na kotłownię, magazyn opału (pelety potrzebują duużo miejsca), pralnię, suszarnię, spiżarnię no i warsztacik :wink: z moimi gratami :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kierbud wstępnie oszacował koszt stojącej już piwnicy na lekką ręką 25,000 (8x10 w obrysie) a gość ma dobre oko, więc tego bym się trzymał. Piwnica to nie tylko beton, ale też izolacja, okna, brama, strop...

Ale w sumie to fajna sprawa - ja bym jednak pracownię wolał w piwnicy niż na poddaszu, zwłaszcza że w upały tez czasem wypada popracować a zdecydowanie zdrowiej siedzieć w 19-20 stopniach niż w 35 pod dachem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...