Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PIWNICA-tak czy nie?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 523
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może kierownik pozwolić wpisem do książki budowy po akceptacji projektanta. I mozna robić, ale ....

Trzeba będzie wystąpić z pozwoleniem zamiennym i pewna jest wizyta inspektora z odpowiedniego urzędu.

 

Kierownik jeśli weźmie tą odpowiedzialnośc to powinien całą procedurę wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się i ja do tematu. Jeszce 2 tygodnie temu miałem mieć piwnicę pod całym domem. Jak sąsiad zaczął kopac pod fundamenty to zrezygnowałem z piwnicy. Woda stała jakieś 60 cm pod gruntem. Wykonawca również szczerze odradził budowanie piwnic. Bo mówi, nie da mi gwarancji że za 5 lat nie bedzie grzyba. Można izolować, odpompowywać, ale nikt nie da mi gwarancji, ze woda się nie przedrze. Zresztą ostatnie wydarzenia powodziowe utwierdzają mnie w tym przekonaniu.

Co do formalności. Mam wydane prawomocne pozwolenie na budowę, ale taką zmaianę jak brak piwnic trzeba zgłosić. Nazywa się to zmiana pozwolenia na budowę i możesz to zrobić podczas budowy, nie musisz jej wstrzymywać. Jest to normalna procedura, kierownik to załatwi, ale uwaga: musisz mieć na to projekt.

Jeśli decydujesz się na piwnicę, to rób pod całym domem. Potem w razie czego łatwiej się dostać do ścian od zewnątrz. A koszt wtedy - stosunkowo- niewiele wzrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...