Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy MURATOR powinien zainteresować się produkcją poradnikową w tv ?  

213 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy MURATOR powinien zainteresować się produkcją poradnikową w tv ?

    • Zdecydowanie tak
    • Raczej tak
    • ...nieeee, to kiepski pomys


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 111
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak można zauważyć ostatnio w naszej telewizji obrodziło w programy o jedzeniu ,gotowaniu, pieczeniu, ......ludzie...już mi się rzygać chce od tych kucharzy wpychających w polskie brzuchy tony jedzenia, ciast i innych śmieci. A ja od dawna marzę o programie o budowaniu, majstrowaniu, urządzaniu ogrodu, czyli o spędzaniu czasu w przyjemniejszy sposób.

 

MURATOR DO TELEWIZJI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zamiast :lol: Leppera :evil:

 

 

 

Pozdrawiam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko z tego nie wyszedł drugi Adam Słowdowy.

Program powinien pokazywać budowanie od podszewki. Tak od kopania fundamentów na wykończenówce kończąć. Tak, żeby każdy odcinek o kolejnym etapie budowania był. Dla tych co zamierzają się budować to byłaby super sprawa i super wprowadzenie. A potem mozna by było sprzedawać serie programów instruktarzowych na dvd i ... kolejny przychód dla Muratora gotowy.

Może pomóc w organizacji? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tantiemy z autorskiego pomysłu proszę przesyłać na moje konto :roll:

:D 8)

 

J

Tutaj wystapiło zjawisko tzw. burzy mózgów., czyli efekt synergii. Dlatego, jesli któryś z tych pomysłów zostanie wykorzystany to wynik (efekt) dyskusji jest własnoscią całej grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
nie potrzebna nam kolejna kicha!

We wszystkich tego rodzaju produkcjach (w polskiej tv)pokazywało/ pokazuje się jak to Pan cezary lub inna Pani Bożena wchodzą do sklepu. Od progu ich wita Uśmiechnięta obsługa, zawsze fachowa. Towar dostają od ręki i nie ma mowy o jakichkolwiek jego wadach. NIE , takim produkcjom już dziękujemy. Ja chcę prawdziwy "dokumentalny" program z ukryta kamerą w rękawie. Niczym UWAGA czy cóś takiego. Tylko, że nikt kto żyje z reklamodawców się nie odważy by ręke chlebodawcom podgryźć..

 

I takie coś mozna zrealizować...

Studiuję dziennikarstwo - z machiną telewizyjną mam do czynienia - a żeby taki program miał naprawdę racje bytu, jest masa kryteriów które o tym by zdecydowały...

Nr 1 żeby nie był realizowany przy współpracy z tv państwową.

bo jeśli tak to wtedy więcej niż pewne - wyjdzie kicha.

Natomiast telewizje komercyjne - jak najbardziej ZA

Oczywiscie przygotowanie cyklu trochę trwa... nawet dużo czasu to zabiera...

Taka tv musi przeprowadzic najpierw badania rynku, czy to sie sprzeda, znaleźć ekipę prowadzącą, która się na tym zna i nie da plamy w tym, że cos jest nie halo - albo raptem czegoś nie wiedzą...

Taka ekipa - osoba prowadząca musi być medialna...

No i każdy odcinek - kosztuje masę kasy...

A dodatkowo, żeby się i przy tym numer papierowy sprzedawał, musi być odcinek tak skonstruowany, żeby widzowie lecieli do kiosku z wywieszonym do pasa jęzorem i chcieli go kupić. Bo z punktu widzenia np. Muratora zakładam że o to by chodziło.

Mnóstwo jest za i tyleż samo przeciw.

Sponsorzy by sie pewnie znaleźli - ale branża budowlana jest tak mała - że w porównaniu do reszty jakichkolwiek pozycji w tv - mało osób by to oglądało.

No bo przecież nie babcie i dziadki, nie nastolatki i nie dzieci.

Ludzie zainteresowani programem w porze emisji którą dostałby program są w pracy - no bo chyba sobie nie wyobrazacie, że program o budowlance by dostał czas miedzy 19tą a 22ą gdy zainteresowani sa akurat przed pudłem?

 

Ja bym taki program chciała - bo jestem zainteresowana. Ale to ja i WY a nie 90% reszty społeczeństwa...

 

ufff... alez sie namądrzyłam... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja też jestem zdecydowanie za. A konsultantów i fachowców starczyłoby na parę lat. Wystarczy poczytać forum, żeby się przekonać. A myślę, że i niektórym mistrzom budowania by się przydało- bo co niektórzy to i projektów nie umieją czytać- to z telewizją może jeszcze by się dokształcili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A telewizor to najlepszy byłby przenośny??.........Chyba że, stan zero + antena :lol:

Mówiąc poważnie: nie. Ekipy budowlane powinny uczyć sie rzemiosła w odpowiednich szkołach, a investorom wystarczy "murator" i forum, a że ograniczy się to tylko do piśmiennych i czytających.... trudno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...