Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom dla szóstki!- Komentarze


alfreda

Recommended Posts

Muszę przyznać, że mnie też to zaskoczyło, nie słyszałem o takim rozwiązaniu. W niedzielę będę rozmawiał z kolejnym, potencjalnym wykonawcą i zapytam go o wykonanie tej trumny, jeżeli zna ten sposób to raczej zdecyduję się na to rozwiązanie. Na razie papierologia w toku jak ruszę z warunkami zabudowy to założę własny dziennik i przestanę tutaj opowiadać o swoich problemach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 601
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Poczytałem o trumnie w tych wątkach i jest prawdziwa burza mózgów. Generalnie to wszyscy, którzy mają trumnę są zadowoleni problem może być z wykonaniem tej puszki a raczej z wykonawcą który to zrobi. W poniedziałek napiszę jak zapatruje się na to wykonawca.

I co na to wykonawca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam trumniarzy :D Kilka dni temu na trasie z mojego mieszkania na działkę pojawiła się nowa trumna. :D Mam namiary na wykonawcę - nawet fajnie im wyszło. Trochę inaczej się to robi niż pisze HenoK. Nic się nie podwiesza pod więźbą, lecz normalnie szaluje od spodu, na to zbrojenie i beton z gruchy o bardzo suchej konsystencji. Nie wszystkie pompy są w stanie podawać taką mieszankę. Potem się na to kładzie więźbę bardzo odchudzoną, bo taka skorupa jest elementem nośnym i pomiędzy krokwie układa ocieplenie. Z tym ociepleniem to widziałem kilka wariantów - każdy robi inaczej.

Ja chcę skorupę wymalować dysperbitem, na to w miejscach załamań przykręcić śrubami płatwie aby pomiędzy nie wsadzić 10 cm styropianu, potem krokwie 5x16 pomiędzy nie styropian, potem siatka i klej (tak jak pod tynk) wszystko grubo dysperbitem na to kontrłaty, łaty i dachówka. Jak widać nigdzie tam nie ma folii.

Sąsiad zamiast kleju na siatce dał styrosupremę i na nią szlichtę, ale ja nie chcę mieć drewnianych wiórów (nawet zalanych betonem) w miejscu narażonym na wodę.

 

http://www.murbeton.h.win.pl/murator/powlokapcx.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Trochę inaczej się to robi niż pisze HenoK. Nic się nie podwiesza pod więźbą, lecz normalnie szaluje od spodu, na to zbrojenie i beton z gruchy o bardzo suchej konsystencji. ....

Oczywiście, że można to zrobić inaczej. Jednak takie rozwiązanie jakie Ty proponujesz wymaga zupełnie innego projektu więźby dachowej.

Ja proponowałem zrobienie "trumny" samonośnej nie związanej konstrukcyjnie z więźbą dachową. Biorę przy tym pod uwagę sytuację, w jakiej znajduje się Shrek i Siłaczka - mają już zgromadzone drewno na więźbę dachową, wylany strop i wykonane zbrojenie ścianki kolankowej.

 

Oczywiście nie neguję Twojego rozwiązania - tylko Ty robiłeś projekt indywidualny, w którym od początku założyłeś taką konstrukcję poddasza.

Śledzę Twoje zmagania z działką, projektem i budową od chyba już 3 lat

:) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę Twoje zmagania z działką, projektem i budową od chyba już 3 lat.

:D Miło mi, ale skoro śledzisz 3 lata to jeszcze będzie trzeba pośledzić następne trzy, bo nie za bardzo mi się spieszy - szkoda by było skończyć i odebrać sobie przyjemność tworzenia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem już po rozmowie z wykonawcą niestety, ale nie zrobi mi trumny nigdy nie robił czegoś takiego. Stwierdził że mógłby to zrobić, ale ja nie chcę aby eksperymentował na moim domu. Tak w ogóle to po rozmowie z kilkoma osobami dochodzę do wniosku że w moich okolicach (zachodnie peryferie Wrocławia) trumna nie jest znana. Dlatego pozostaję przy rozwiązaniu projektowym(prawie bo będzie strop terriva zamiast monolitycznego, na poddaszu ścianki z betonu komórkowego zamiast g-k i jeszcze wykonawca chce dodać słupy do podparcia płatwi których nie ma w projekcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to po rozmowie z kilkoma osobami dochodzę do wniosku że w moich okolicach (zachodnie peryferie Wrocławia) trumna nie jest znana. Dlatego pozostaję przy rozwiązaniu projektowym(prawie bo będzie strop terriva zamiast monolitycznego, na poddaszu ścianki z betonu komórkowego zamiast g-k i jeszcze wykonawca chce dodać słupy do podparcia płatwi których nie ma w projekcie)

 

My też z tych samych powodów pozostaniemy przy tym, co jest w projekcie. U nas też wykonawca musiałby się uczyć. To może niech się uczy u kogoś innego... :wink:

 

Jeśli chodzi o słupy, to trochę się zdziwiłam. Dlaczego chcesz je stawiać? I w którym miałyby być miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też z tych samych powodów pozostaniemy przy tym, co jest w projekcie. U nas też wykonawca musiałby się uczyć. To może niech się uczy u kogoś innego... :wink:

W gruncie rzeczy także jestem za budowaniem zgodnie z projektem. Zmiany wprowadzane w projekcie w trakcie budowy często źle się kończą - zazwyczaj jedna zmiana powoduje konieczność wprowadzenia poprawek w wielu innych miejscach dokumentacji, a o tym się już często zapomina...

Cieszę się jednak, że wprowadziliście zmiany w wentylacji - jest to w projektach przeważnie niedopracowany element, który w eksploatacji mści się dużymi kosztami zużycia energii lub fatalnym mikroklimatem.

Moim zdaniem wentylacji grawitacyjnej nie powinno się już stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj siłaczko :)

Wykonawca chce postawić słupy w ściance oddzielającej pokój 2.4 od schodów i w ściance dzielącej pokoje 2.2 i 2.3 . Twierdzi że przy tej rozpiętości dachu( ok. 10m) i dachówce ceramicznej może się uginać. Będę jeszcze to konsultował z kierownikiem budowy. Myślę jeszcze o zastosowaniu wiatrownic, ale niech też wypowie się kierownik budowy. Napisz jak macie zamiar ukryć przewody wentylacji mechanicznej nie widzę sposobu aby je całkowicie ukryć i druga sprawa-lokalizacja rekuperatora tak jak Wy chcecie jest idealnie pod kątem rozprowadzenia rur natomiast jak z hałasem czy nie bedzie go słychać w pokojach na poddaszu? Ja myślałem o lokalizacji w garażu, ale rozprowadzenie rur koszmarne. Napiszcie o swoich dylematach i jak doszliście do obecnych wniosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłaczka, nie przejmuj się brakiem czasu. Już za tydzień będziesz miała wakacje :D :D :D , Twoje córy także.

Dziewczyny już właściwie je mają - oceny wystawione, w szkole luz.

A ja nawet lubię to zamieszanie ostatnich tygodni, bo ono nieomylnie zwiastuje labę. :D

Jeszcze trochę pracujemy w wakacjach: najpierw biwak z zuchami, ostatnia rada ped., potem obóz. Ale to już co innego. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj siłaczko :)

Wykonawca chce postawić słupy w ściance oddzielającej pokój 2.4 od schodów i w ściance dzielącej pokoje 2.2 i 2.3 . Twierdzi że przy tej rozpiętości dachu( ok. 10m) i dachówce ceramicznej może się uginać. Będę jeszcze to konsultował z kierownikiem budowy. Myślę jeszcze o zastosowaniu wiatrownic, ale niech też wypowie się kierownik budowy.

Będziesz miał te słupy schowane, to chyba dobrze. :-?

Jeszcze zajrzałam do projektu: więźba jest przewidziana pod dachówkę ceramiczną, mam nadzieję, że nie będzie problemu, nawet jeśli tych słupów nie będzie. :D

 

Muszę przyznać, że parę osób już się dziwiło, że nasze krokwie mają takie wymiary (5/15), na ogół daje się chyba szersze (grubsze?). Ale w projekcie są one rozmieszczone co 60cm, więc gęsto. W każdym razie robimy konstrukcję dachu według projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te słupy i wiatrownice będą to jeszcze nie wiem chyba w przyszłym tygodniu będę rozmawiał z kierownikiem budowy (jest on jednocześnie projektantem robiącym adaptację projektu) i on zdecyduje co i jak. Bardziej męczy mnie problem mechanicznej wentylacji co prawda u mnie będzie łatwiej niż u Was( pokój nad garażem będzie przeznaczony na stryszek), ale nie wiem jak schować rury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Siłaczko! Widzę, że na obozie zuchowym ciszę poobiednią będziesz musiała zarządzać bezwzględną :D Inaczej nici z planowania firaneczek :D :D

Okno w sypialni mi się podoba... A gdybyś pod nim umieściła takie siedzisko z poduchami?... Dla bezpieczeństwa przy otwartym oknie może Ci Shrek barierkę jakąś wymodzić....A na niej skrzynki z kwiatkami pachnącymi.... Swiersszcze, zapach wilgoci, falująca firanka... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...