Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom dla szóstki!- Komentarze


alfreda

Recommended Posts

Dalej jestem pod wrażeniem wielkości stryszku i widzę, że trzeba zrobić tak jak Wy to planujecie grzechem byłoby nie wykorzystać tej przestrzeni. Napisz jeszcze czy już macie gotowy projekt wentylacji mechanicznej i GWC i jak będziecie rozprowadzać rury pionowe (poziome to chyba pójdą po stryszku tyle tam miejsca że niejedna się zmieści :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 601
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

.... nie wiedziała, co zrobić z pracami nie ujętymi w kosztorysie (np. deskowanie dachu). ....

Na tym etapie czeka was prawdopodobnie zatwierdzenie zmian w projekcie budowlanym. Trochę tych zmian w porównaniu z zatwierdzonym projektem budowlanym macie. To co w jest kosztorysie odzwierciedla zatwierdzony projekt. Proponuję tę sprawę załatwić jak najszybciej - właściwie wszystkie zmiany, które wymagają zgłoszenia w Starostwie już znacie. Teraz trzeba to przelać na papier i zatwierdzić. Inaczej możecie narazić się nadzorowi budowlanemu (solidarnie Wy i kierownik budowy) :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisklaczki w domku? To chyba dobry znak. Skoro im tak dobrze, to Wam na pewno będzie się mieszkało super. A pomysł córek na wakacje pierwszorzędny.

Siłaczko, czy w Waszym projekcie też nie było drugiego wieńca? Rozumiem, że wykonaliście go, żeby wzmocnić ściankę kolankową. Pytam, bo w moim projekcie również nie jest przewidziany, za to jest gęsto od belek wypuszczonych z pierwszego wieńca. Mój wykonawca zasugerował, by wykonać co drugą belkę no i dołożyć właśnie ten drugi wieniec- by spiąć wszystko razem. Czy to wymaga też zmian adaptacyjnych?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłaczko, czy w Waszym projekcie też nie było drugiego wieńca? Rozumiem, że wykonaliście go, żeby wzmocnić ściankę kolankową.

W projekcie nie ma drugiego wieńca, tylko 5 cm "poduszka". Więźba jest krokwiowo-jętkowa, więc ścianka kolankowa przejmuje ciężar dachu. Dlatego ten drugi wieniec. Ale zmian w projekcie nie robiliśmy, to wyszło w trakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Napisz jaką dachówkę kładziecie i jakie są koszty, a szczególnie ile kosztują "drobiazgi" typu gąsiory, dachówki końcowe, wentylacyjne itp. Jakbyś mogła to wklej kilka zdjęć z poddasza z ujęciem skosów i ścianki kolankowej. Prośba do Jacka żeby napisał jak rozprowadziliście przewody od wentylacji mechanicznej (pionowe bo poziome to chyba na poddaszu).

Ostatnie pytanie 380zł. daliście za same rurki i kolanka do odkurzacza czy w tej cenie są też gniazda ścienne? Na jutro jestem umówiony z architektem i jednocześnie kierownikiem budowy, mamy omówić plan zagospodarowania działki i ewentualne korekty projektu. Może to już czas zacząć pisać własny dziennik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówka Robena miedziana, na którą jest promocja. Cały dach mamy wyceniony na 24 tys., ale w tym są już okna połaciowe i wyłaz (5 tys.), a także robocizna (4400). Oczywiście też rynny.

 

W zestawie do odkurzacza są rurki, kolanka, trójniki, gniazdka i przewód.Nie ma tylko samego urządzenia. ("Beam", jeśli się nie mylę.)

Zdjęcia będą, ostatnio schrzaniłam parę, ale chcę zrobić przed postawieniem ścianek działowych.

 

A dziennik załóż koniecznie. Będziemy czytać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez sobotę i niedzielę będę zakładał dziennik liczę, że wspomożecie mnie radą i doświadczeniem nabytym w trakcie budowy :D . Czytając Wasz dziennik widzę, że mamy podobne podejście do sprawy( GWC, wentylacja mechaniczna, spiżarka pod schodami, odkurzacz centralny i kilka innych). Wracając do odkurzacza jednostkę centralną planujecie zamontować w garażu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj siłaczko

Dziękuję za zdjęcia :D bardzo ładnie pokazują poddasze. Ostatnie dni to dom zmienia się z godziny na godzinę :D i pięknie wygląda jak jest dachówka na dachu. Zazdroszczę Wam takiego tempa na budowie u mnie w sobotę będzie pierwsza praca na działce :D ( tzn. ja biorę szpadel i łopatę, kopię dziurę na głębokość 1,5m bo kierownik chce sprawdzić rodzaj gruntu i jednocześnie jak głęboko jest woda na działce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Z pewnością WAKACJE 2006 zapamiętacie na długo. Cieszy oko taki postęp prac. Ceny piasku, żwiru i pospółki, są zawrotne od kiedy kopalnię przejęli Francuzi, a podobno mają jeszcze wprowadzić coś w rodzaju "zapotrzebowanie na piasek składane wczesniej". Ale wy pewnie kupowaliście przez hurtownię i to was nie dotyczy. Życzę sukcesów i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłaczko, czyatłam dzisiaj twoje podliczenia, zamykamy się prawie w tym samym budżecie. My jutro montujemy okna i drzwi i mamy wpłacona zaliczke na materiały co (4000zł), a nasze podsumowanie (stan surowy zamknięty ok.90 tys - począwszy od zakupu działki)

Domek śliczny, ale... córki jeszcze piekniejsze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo ładnie idzie Wam budowa, gratuluje! :D

Chciałem zapytać jakim środkiem i jakim kolorem malowaliście deski na nadbitkę i końcówki krokwi? dachówkę macie miedzianą? bo ja też tak będę robił (widzę, że pracownia "Domek" lubi odkryte krokwie ;)) i nie wiem jaki kolor będzie pasował (ja będę miał dachówkę miedzianą)

i jeszcze jakiej długości były te deski?

 

Z góry dziękuję

Pozdrawiam i życzę powodzenia ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamykamy się prawie w tym samym budżecie

 

Niestety u nas razem z zakupem działki wychodzi już 120 tys. Przerażają mnie te kwoty, na początku wydawało się, że będzie taniej.

Ale z drugiej strony myślę, że chyba jest dość normalnie. Ani bardzo tanio, ani koszmarnie drogo: 723 zł za metr kwadratowy pow. użytkowej, a netto z garażem całkiem optymistycznie: 510 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałem zapytać jakim środkiem i jakim kolorem malowaliście deski na nadbitkę i końcówki krokwi? dachówkę macie miedzianą? bo ja też tak będę robił (widzę, że pracownia "Domek" lubi odkryte krokwie ;)) i nie wiem jaki kolor będzie pasował (ja będę miał dachówkę miedzianą)

i jeszcze jakiej długości były te deski?

 

 

Malowaliśmy drewnochronem w kolorze tikowym (strasznie mnie śmieszy ta nazwa), bo taki wydawał nam się najbardziej pasujący - poszliśmy z dachówką do sklepu. :D Potem zobaczyłam żywo czerwone blachy pod dachówkami skrajnymi i wydawało mi się, że nie pasuje, ale w całości chyba wygląda dobrze.

 

Dachówka jest miedziana Robena, jej cena znacząco odbiega od innych kolorów. :D Chyba cieszy się dużym powodzeniem, bo zapas w hurtowni się wyczerpał.

Nasz dekarz mówił, że u siebie na dachu też taką kładzie. :D

 

Deski na nadbitkę miały ok. 2,4 m. Po ułożeniu na dachu zostały same króciutkie obrzynki (10-20 cm) i było ich mało. Większość desek pasowała akurat od krokwi do krokwi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...