Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom dla szóstki!- Komentarze


alfreda

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 601
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj :D

Myślę, że Gwiazdka jest jak najbardziej realna, pomyśl, Wigilia we własnym domku, w salonie... coś pięknego :D i jestem pewny że tak będzie. Napisałaś, że schowek pod schodami obniżacie o 2 stopnie to wychodzi jakieś 35cm? Jak rozwiążecie problem izolacji pogłębionego schowka? U siebie planuję także pogłębienie schowka i oprócz tego chcę jeszcze podłogę w garażu obniżyć o około 20-25cm, ale nie wiem jakie są z tym związane problemy.Na koniec zapraszam wszystkich czytających do komentowania mojego dziennika dotyczącego prawie identycznego domku Modrzewiowego :) (siłaczka jest pierwsza :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię powiedzieć dokładnie jak głęboko było kopane. Liczyliśmy tak: do docelowej posadzki na parterze jeszcze dojdzie 18 cm i to już jest jeden stopień, na piasku jest wylany chudziak ok. 10 cm, na to będzie folia i jeszcze wylewka (bez styropianu) taka, żeby wyszedł drugi stopień. Czyli chyba byłoby ok. 35 cm, ale licząc od poziomu chudziaka. :-?

Głębsza spiżarnia chyba mijałaby się z celem, bo nawet nie byłoby gdzie zmieścić stopni. :D

 

Jak będziesz wylewał schody, to od razu zwróć uwagę na to, gdzie będzie mogła być ścianka boczna spiżarni. U nas jest tzw. dusza i ściankę trzeba będzie chyba podciągnąć do poziomu stopni na piętro, zamiast schować pod górnym biegiem schodów.

Jak będzie zrobione, to wkleję zdjęcia, bo chyba mętnie tłumaczę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź, czasem są jakieś plusy późniejszego zaczynania :wink: co do nadbitki to u mnie strasznie ciężko kupić :o w tartaku musiałbym czekać 3 tygodnie.... :o a to zdecydowanie za długo. Mają mi sprowadzić na składzie, w którym się zaopatruję- się okaże jutro. Ja też kupiłem robena miedzianą i w dodatku "plus" podobno ma ładniej wyglądać na moim dachu :lol: się okaże niedługo! :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głębsza spiżarnia chyba mijałaby się z celem, bo nawet nie byłoby gdzie zmieścić stopni. :D

 

Jak będziesz wylewał schody, to od razu zwróć uwagę na to, gdzie będzie mogła być ścianka boczna spiżarni. U nas jest tzw. dusza i ściankę trzeba będzie chyba podciągnąć do poziomu stopni na piętro, zamiast schować pod górnym biegiem schodów.

 

Faktycznie w stosunkowo niewielkiej spiżarni dwa stopnie zabierają dużo miejsca, ja obniżę tylko o około18cm.

Z tą boczną ścianką w spiżarni nie bardzo rozumiem co to za dusza, zdjęcia dużo wyjaśnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą boczną ścianką w spiżarni nie bardzo rozumiem co to za dusza, zdjęcia dużo wyjaśnią.

Chodzi o zwiększenie szerokości dolnego biegu klatki schodowej, tak aby można na nim wymurować ściankę działową (boczna ścianka spiżarni).

Dobrze ro widać na zdjęciu :

http://www.konarzyny.edu.pl/my/115.jpg

Siłaczka i Shrek o tym nie pomyśleli :cry: i teraz muszą kombinować :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj HenoK :)

Chyba dobrze zrozumiałem, trzeba wylać dolny bieg o tyle szerszy, aby na nim postawić ściankę (np: 12cm cegła), która dojdzie do górnego biegu schodowego. Ta ścianka dojdzie do górnego biegu od spodu i ładnie się z nim zrówna. Będzie miała kształt trójkąta.

Super jest mieć takiego doradcę jak Ty :D , mam nadzieję, że jak ruszę z budową to też spojrzysz do mojego dziennika i wspomożesz mnie radą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj HenoK :)

Chyba dobrze zrozumiałem, trzeba wylać dolny bieg o tyle szerszy, aby na nim postawić ściankę (np: 12cm cegła), która dojdzie do górnego biegu schodowego. Ta ścianka dojdzie do górnego biegu od spodu i ładnie się z nim zrówna. Będzie miała kształt trójkąta.

Dokładnie tak. Wypadałoby tylko nieco mocnej zazbroić ten bieg - będzie dodatkowo obciążony ścianką, a i same schody też będą cięższe.

Ale myślę, że z tym sobie kierownik budowy poradzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie myślimy o lekkiej ściance z płyt gipsowo-kartonowych na stelażu, albo drewnianej - podpatrzone w dzienniku maksia. To byłoby dobre ze względu na dostęp do tej najniższej części pod dolnym biegiem schodów. Problem w tym, jak to wykończyć od góry. Jacek mówi, że najchętniej dałby tam jeszcze zbrojenie (z boku schodów), szalunek i wylał (poszerzył) górny bieg, żeby potem w tym zamontować balustradę. Schody są wąskie, byłoby trochę więcej miejsca. Dobry pomysł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie myślimy o lekkiej ściance z płyt gipsowo-kartonowych na stelażu, albo drewnianej - podpatrzone w dzienniku maksia. To byłoby dobre ze względu na dostęp do tej najniższej części pod dolnym biegiem schodów. Problem w tym, jak to wykończyć od góry. Jacek mówi, że najchętniej dałby tam jeszcze zbrojenie (z boku schodów), szalunek i wylał (poszerzył) górny bieg, żeby potem w tym zamontować balustradę. Schody są wąskie, byłoby trochę więcej miejsca. Dobry pomysł?

Nawiercić bieg z boku, wstawić pręty, do tego ze dwa pręty wzdłuż biegu, zalać betonem i po kłopocie. Na tym wymurować ściankę np. 6,5 cm z dziurawki lub 8 cm z gazobetonu.

Tak będzie chyba najprościej i najtaniej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiercić bieg z boku, wstawić pręty, do tego ze dwa pręty wzdłuż biegu, zalać betonem i po kłopocie. Na tym wymurować ściankę np. 6,5 cm z dziurawki lub 8 cm z gazobetonu.

Tak będzie chyba najprościej i najtaniej. :wink:

 

Tak też chyba zrobimy. Stal jeszcze mamy, o wierceniu Jacek mówi, że to żaden kłopot. Ale na razie walczy z kabelkami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta suma 86.851 zł. za stan surowy to łącznie z działką czy bez. Jaki jest koszt samego stanu surowego tzn. bez działki i przyłączy? Około oczywiście. Teraz 24 tys. to cena za dach z więźbą czy bez?

Niestety, 86 tys. to jest sama budowa od wykopów po dach. :( Tak przypadkiem dowiedziałam się, że Twoja działka była bardzo droga - dla nas cena kosmiczna. U nas wręcz przeciwnie. Sama działka niespełna 8 tys. :D , ponad 3 tys. zgarnęła energetyka, ok. 5 tys. kosztowały formalności (projekt, geodeta, notariusz).

 

24 tys.= samo pokrycie dachu + okna dachowe + montaż.

Drewno kupowaliśmy trochę na raty i w różnych miejscach. Zliczyłam wszystko, wychodzi 11 tys. za drewno z impregnacją, 4 tys. za położenie więźby, deskowanie i opapowanie, 800 zł papa, 500 zł kotwy i gwoździe.

 

Droga ta czapeczka: 24 000+ 11 000 + 4 000 + 800 + 500 = 40 300. :o

 

I teraz sobie uświadomiłam, że dach stanowi prawie połowę kosztów stanu surowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałaś, że Jackowi zabrakło kabelków, wcześniej mówiłaś, że Jacek wyliczył około 1.5km kabla to wychodzi, że 1.5km to za mało? :o na Wasz-Nasz domek?

 

Przewody elektryczne kładzie fachowiec i tych mamy dosyć, a może nawet coś zostanie.

 

Zabrakło kabelków do alarmu. Kupiliśmy 100 m, a wyszło 180.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, 86 tys. to jest sama budowa od wykopów po dach. :( Tak przypadkiem dowiedziałam się, że Twoja działka była bardzo droga - dla nas cena kosmiczna. U nas wręcz przeciwnie. Sama działka niespełna 8 tys. :D .

 

Mimo wszystko 86tys. to bardzo dobry wynik i jak pięknie wygląda Wasz domek :D . Co do działki to takie są ceny w okolicach Wrocławia( nasza działka jest w odległości 3km. od granicy miasta). I tak kupiłem tanio :o wcześniejsza działka miała kosztować 54tys.(za 9arów). Na samym początku poszedłem na przetarg do Urzędu Miasta (działka 706m2 w odległości 5km od obecnej) i przy cenie 54tys. odpuściłem sobie. Ostateczna, wylicytowana cena to 116tys. :o :o :o . Tak więc w tych okolicach 28zł za metr to jest tanio :) Cena za Waszą działkę to u nas abstrakcja.

Dziękuję za sumaryczny kosztorys, daje jasny obraz kosztów. Trzymajcie tak dalej :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...