Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom dla szóstki!- Komentarze


alfreda

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 601
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ile kosztuje zrobienie drzwi z futrynami u stolarza. Komplet. Prosze napisz.

Pozdrawiam

 

Nie wiem, naprawdę. :oops: Kiedyś tam dawno pytaliśmy - było 400 zł za surowe skrzydło z ościeżnicą. Wydawało nam się to i tak dużo (jeśli przemnożone przez 12, do tego klamka, szybka, okucia, malowanie) Ostatecznie kupiliśmy gotowe skrzydła, które nas kosztowały średnio 200 zł już z klamką, a futryny zrobił kolega kolegi za symboliczną kwotę. Drewno też darowane, jeszcze nie zapłacone. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie czytam dzisiejsze wieści na Onecie iście "prokreacyjne", że dziecko kosztuje 1200 zł na m-c zastanawiam się skąd brane są takie statystyki. Tyle to może dziecko posła kosztuje.

No tak, to super zachęta do powiększania dzietności. :o W żadnej normalnej rodzinie to nie do pomyślenia. Chociaż właściwie tak sobie myślę, że my tak całkiem normalną (przeciętną) rodziną nie jesteśmy. :wink:

A z dzieciakami jest wesoło. I nawet wieku tak jakby wolniej przybywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowało mnie jak głośno pracuje rekuperator, ale już napisałaś o pierwszym biegu, a jak jest na wyższych? Ciekawi mnie to gdyż sypialnie są na górze i czy szum nie będzie uciążliwy w nocy?

Sprawdziłam: słychać z lekka na trzecim biegu, ale na razie go w ogóle nie używamy, czasem tylko na drugim. HenoK mówi, że ten trzeci czy czwarty bieg może się przydać w czasie imprezy na 30 osób. A wtedy szum nie ma znaczenia. :D

Znacznie bardziej słyszymy piec, a właściwie jego podajnik ślimakowy, jak włącza się co jakiś czas. Ale też tylko w sypialni nad garażem i tylko wtedy, gdy jest zupełnie cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłaczka, super, że Wy już po przeprowadzce. W ferie ogarniecie wspólnie domek, a potem to już tylko będziecie się nim cieszyć. Wiosenne picie kawy na tarasie bądź własnym skrawku trawnika jest cuuudne :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłaczka, super, że Wy już po przeprowadzce. W ferie ogarniecie wspólnie domek, a potem to już tylko będziecie się nim cieszyć. Wiosenne picie kawy na tarasie bądź własnym skrawku trawnika jest cuuudne :D .

Na razie zimno, że hej, więc na zewnątrz nie wyłażę, ale muszę się przyznać, że rano piję kawę, gapiąc się na las. :D I nawet mi nie przeszkadza, że okna nie umyte. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się śniło pierwszej nocy???

Jak tam eko groszek?

Dziecko mi się śniło. :D :p Mała dziewczynka w kąpieli. :o

Ale to na pewno była córka mojej siostrzenicy. Ma się urodzić za 3 tygodnie. I zostanę ciocio-babcią. 8)

 

A ekogroszek ma się dobrze, zwłaszcza ten ostatnio kupiony. :D Mało popiołu. Zasobnik napełniany po 5 dniach grzania domu i wody dla całej czeredy. :lol:

Teraz jesteśmy na etapie wymyślania, gdzie będziemy opał przechowywać w następnym sezonie, bo kupowanie po 1 tonie jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałam prawie cały wasz dziennik!!! chciałam wam gorąco pogratulowąc - cudownej rodzinki, pracowitych córek i ślicznego domu!!! my jesteśmy dopiero na początku drogi: tzn. synek ma 21 miesięcy a pierwsza łopate wbijemy w maju :) ale myślę, że mimo wielu przeciwności wasz budowa jest dowodem siły waszej rodzinki!! Jeszcze raz gratulacje. Wasz dach mnie zainspirowal i chyba wybierzemy tez Robena - tylko że antracyt więc tą plus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się śniło pierwszej nocy???

Jak tam eko groszek?

Dziecko mi się śniło. :D :p Mała dziewczynka w kąpieli. :o

Ale to na pewno była córka mojej siostrzenicy. Ma się urodzić za 3 tygodnie. I zostanę ciocio-babcią. 8)

 

A ekogroszek ma się dobrze, zwłaszcza ten ostatnio kupiony. :D Mało popiołu. Zasobnik napełniany po 5 dniach grzania domu i wody dla całej czeredy. :lol:

Teraz jesteśmy na etapie wymyślania, gdzie będziemy opał przechowywać w następnym sezonie, bo kupowanie po 1 tonie jest bez sensu.

 

I to jest właśnie ten problem, budować piwnicę czy nie, osobiście uważam, ze budowanie wszelkiej maści komórek jest okropne, może jakaś piwniczka w ogrodzie????

A co do dziecka, nigdy nic nie wiadomo :lol: Mój mąż twierdzi, zbuduję dom, zasadzę drzewo i........ i tak będzie dziewczyna.

pozdrowienia dla twoich ślicznych, powinny swędzić im uszy bo ciągle stawiam je ze wzór dla moich diablic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pozdrowienia dla twoich ślicznych, powinny swędzić im uszy bo ciągle stawiam je ze wzór dla moich diablic

 

Dziewczynki Siłaczki stawiam wszystkim (również swoim własnym córkom) jako wzór niedościgniony. Nie przewróciło im się w głowach. Są z rodzicami i razem z nimi tworzą RODZINĘ wspaniałych siłaczy. Ciągle o nich myślę. Zaraziłem tą myślą własną żonę. Ona również nie może wyjść z podziwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec świata, moje dzieci na wzór dla innych... :o Te kłótliwe, pyskate, krnąbrne babska? :wink:

Na dodatek one jeszcze to przeczytały. "To na tym forum nikt nas nie będzie lubił." Takie widać mają doświadczenia szkolne. :wink:

A jednak miło im było, bo się do zdjęć nadstawiały. :D

Z dziećmi to nigdy nie wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny masz urocze i tyle i dobrze wpływające na moje, wszystkie chore (zapalenie oskrzeli, angina, jakaś tam infekcja) i po kolejnym moim tekście; Siłacze to dobrze kazały mi się do łóżka położyć a same zabrały się do porządków. Co prawdą młodsza wręczyła mi segregator z planami domu i dodała Mamo projektuj.

Czekam z niecierpliwością na zdjęcia dziewczyn i kuchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz dziewczynom, że na forum są w pierwszej lidze wśród dzieci rodziców budujących domy. A że to same dziewczyny, to mają zdecydowaną przewagę w tej klasyfikacji.

 

Ładnie Wam się układa budowanie. Piękny dom stworzyliście. I do tego w dużej mierze własnymi rękoma.

 

Wkrótce wiosna. Znając Wasz upór do w dążeniu do wyznaczonego celu, domyślam się że wraz z końcowym wykańczaniem domu, będziecie tworzyć ogród. Macie już jakąś jego wizję?

 

Pozdrawiam Siłaczy i życzę dalszych sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce wiosna. Znając Wasz upór do w dążeniu do wyznaczonego celu, domyślam się że wraz z końcowym wykańczaniem domu, będziecie tworzyć ogród. Macie już jakąś jego wizję?

Wizja jest od dawna, ale możliwości nam się kurczą. :( Nie mam pojęcia, jak uporządkuję ten poligon pobudowlany. "Ręcyma" to się raczej nie uda. Lubię grzebać w ziemi, ale bez przesady, takiej powierzchni nie dam rady.

Przed sadzeniem czegokolwiek musimy jeszcze odprowadzić deszczówkę, będzie trochę kopania.

Ale mam tu i ówdzie pozamawiane drzewka, krzewy i inne zielone :D - za darmochę oczywiście, bo kasy ani ciut ciut... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...