Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt IDALIA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 161
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...

Mamy pierwszą ofertę na budowę Idalii. Oferta jest wykonana wg projektu, ze zmianami w środku, ale suma sumarum chyba i tak wyszłoby na to samo. Oferta jest od dewelopera, nie budujemy gospodarczym i ekipami.

Suma: 236 tys.

Koszt prac ogólnobudowalnych: 48,800 (chyba przydużo)

Prace zewnętrzne: 6000 (hmm....)

Instalacje el., wod-kan, gaz, CO - 51,000

 

To tak ogólnie. Oczywiście jest to tylko oferta. Jest niższa niż kosztorys z Archipelagu (prawie 270 tys.), ale patrząc np. na http://republika.pl/kamidomy/Oferta_cen.htm (stadard domu: http://republika.pl/kamidomy/standard.htm) to sporo za dużo (niestety nie mieszkam we Wrocławiu). Oczywiście my budujemy z Silki, nie Ytonga, ale mimo wszystko.

 

Szczegóły oferty w pliku Wordowym - jeśli ktoś chciałby nam pomóc i się odnieść, chętnie prześlemy mailem [email protected].

 

Piszcie, co o tym sądzicie. Na czym można "zjechać", co "przytargować", tak żebyśmy my i developer byli zadowoleni.

 

Pozdrawiamy

 

Natalia i Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Kochani budowniczy Idalii,

 

Może chcecie się pochwalić swoimi domkami i zamieścilibyście jakieś fotki. Ja długo wybierałam projekt (działkę kupiliśmy w 2003). Na począktu była to Akacja z Horyzontu, potem Wierzba, ale po urodzeniu dziecka wygrała parterówka. Wybór padł na Alę II z Archipelagu kontra Idalia. Wygrała Idalia. Teraz jesteśmy na etapie rozmów ekipami budowlanymi tak więc z wielką uwagą czytam wszystkie wasze posty. Brakuje mi tylko trochę zdjęć. Baaardzo was proszę "wklejcie" tochę fotek lub prześlijcie na mojego maila [email protected]

 

pozdr.

Magda (kolejna fanka Idalii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam sobie dokładnie wszytkie zdjęcie i jestem pod wrażeniem. Mam zatem pytania

1. Czy ten wasz strych (lub poddasze jak kto woli) jest lub będzie mieszkalne? Ile jest tam tak naprawdę miejsca (m2)

2. Nie wiem czy tak było zrobione zdjęcie czy sypialnia jest taka mała. Ile metrów ma wasza sypialnia (czy coś zmienialiście).

3. Czy zostawiliście sobie spiżarnię przy kuchni?

4. Czy coś zmienialiście w ganku (mam wrażenie, że na wizualizacji projektu jest on mniejszy). My w ogóle myślimy o tym, aby go trochę przeprojektować.

 

Poza tym wszystko wydaje mi się naprawdę fajne. Będę sobie jeszcze oglądać te fotki i zarzcać Cię setką pytań

 

Pozdr.

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pozdrowienia dla kolejnej fanki Idalii - magdy9976!

Kłaniają się budowniczowie Idalii z Podkarpacia!

Przygotuję Ci w najbliższym czasie troche fotek i podeślę na priva.

Jeśli śledziłaś ten wątek, to wiesz, że technologią budowy dosyć odeszliśmy od pierwowzoru, ale wymiary i układ domu pozostał prawie bez zmian. Tempo prac mamy mało imponujace (od jesieni '03 stan surowy zadaszony) ale czas nas nie goni, więc spokojnie działamy.

Jeszcze raz pozdrawiamy

I B

P. S. Specjalne pozdrowienia dla Janu i Joli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O!!! byłaby bardzo wdzięczna za fotki. Nic ostanio nie sprawia mi takiej przyjemności jak oglądanie Idalii w róznych wersjach. Samej jeszcze brakuje mi jeszcze wielu pomysłów. My na pewno zrezygnujemy z "ganku" i jeszcze zastanawiamy sie na dachem i tarasem z tyłu (z naszym architektem chcemy go trochę przeprojektować)

 

Mam pytanie do Janu -czy nie brakuje wam np. wnęk na szafy?

 

pozdr .

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nam brakowało miejsca na ciuszki na etapie przymierzania projektu zagospodarowania pomieszczeń do ich rzutów. Myśleliśmy nawet o odcięciu fragmentu hallu na garderobę. Jednak gdy powstał już stan surowy okazało się, że po powiększeniu sypialni narożnej mieści się tam spokojnie obszerna szafa (widać ją chyba na zdjęciu...), a w drugiej i trzeciej sypialni też nie ma z tym problemu. W tej przylegającej do kotłowni tak postawiono nam ścianki działowe, że na lewej ścianie utworzyła się wnęka na szafę o głębokości 62 cm prawie od samych drzwi aż do ściany zewnętrznej, czyli całkiem komfortowa.

Pozdrowienia dla wszystkich Idaliowców (a specjalnie z Podkarpacia). Przepraszam za opóźnienia w odpowiedziach. Rzadko bywam na Forum. Szybko za to odpisuję na e-maile, bo z poczty korzystam intensywnie w pracy.

Hej.

Janu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam! Mam nadzieje, że może na tym wątku jest jakieś życie.

Dlatego tez powtarzam swój wpis:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Śledzę z wypiekami na twarzy wasze wpisy - szkoda tylko, że tak rzadko chwalicie sie swoimi domami.

Po przewertowaniu wraz z żoną niezliczonej ilości katalogów i projektów w internecie - Idalia jest na pierwszym miejscu - może wraz z Idyllą oraz Marsem z pracowni Domus (http://www.dobredomy.pl), ale to ten sam projekt - tylko z niewielkimi zmianami.

Mam w związku z tym mnóstwo pytań:

- jak oceniacie projekt z punktu widzenia nabytego już doswiadczenia,

- w jakiej technologii budowaliscie

- jaki zastosowaliscie strop

- jak poradziliście sobie z wentylacją, czy macie kanały grawitacyjne w kuchni i łazience, czy zastosowaliście wentylacje mechaniczną.

- czy drogi był dach (konstrukcja i pokrycie)

To narazie tyle, bardzo proszę o jakieś porady.

Jak byście mogli przesłać mi zdjęcia byłbym bardzo szczęśliwy.

 

Pozdrowienia

Kolejny Idaliolub - Tomek

e-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

 

> jak oceniacie projekt z punktu widzenia nabytego już doswiadczenia,

 

jak na pierwszy dom (ten dla wroga :) ) jest calkiem ok. trzeba tylko troche przesunac sciany (polecamy obejrzec kazdy projekt z projektantem wnetrz przed zakupem!!! ) , a w przypadku idalii jest to nieco problematyczne, bo wszystkie sciany wzdluzne sa nosne. wiec usuwanie i modyfikacja ich jest mozliwa raczej w momencie kupowania zmodyfikowanego projektu a nie potem.

sprawdzcie, czy na pewno odpowiadaja wam takie lazienki jak sa w projekcie bo sa naprawde male (archipelag mistrzem malej lazienki), i moze warto cos przesunac, cos dodac, i zrobic sobie wiecej miejsca do mycia niz 4 m2.

 

 

 

> w jakiej technologii budowaliscie

 

3 warstwowo z ceramiki max 25 cm, steropian 10 cm, max 12 cm,

 

> jaki zastosowaliscie strop

 

drewniany, welna 20 cm, gk z dolu na stelazu, z gory osb + podloga korkowa dla wyciszenia

 

> jak poradziliście sobie z wentylacją, czy macie kanały grawitacyjne w kuchni i łazience, czy zastosowaliście wentylacje mechaniczną.

 

grawitacyjne w kuchni i lazience + okna z nawiewnikami + wloty powietrza w pomieszczeniach z kominkiem i piecem

 

- czy drogi był dach (konstrukcja i pokrycie)

to zalezy co znaczy drogi. konstrukcja nie bardzo. pokrycie zalezy jakie wybierzesz. my wzielismy dachowke ceramiczna na dodatek karpiowke, na dodatek zielona angobe wiec wyszlo sporo. ale podejrzewam ze przy blasze, papie albo cementowej wychodzi znacznie taniej

 

 

> To narazie tyle, bardzo proszę o jakieś porady.

 

od razu na poziomie projektu usun slup na srodku tarasu - wychodzenie na taras prosto na slup nie nalezy do najmilszych chwil poranka. po prostu zamiast 3 slupow na tarasie lepiej miec 2 i wzmocnic tylko poziome belke.

 

jezeli budujesz tak jak my - tarasem na poludniowy wschod, to pokoj ktory jest za lazienkami przy kotlowni wypada od polnocy i jest bardzo ciemny - lepiej nie umieszczac tam dziecka, bo wychowasz metalowca a w najlepszym przypadku melancholika :]

 

poza tym usunelismy kibelek obok kuchni bo "psul" nam przestrzen. i zwroc uwage ze jesli zachowac lazienke przy sypialni, to glowna lazienka jest naprawde bardzo mala. my zrobilismy z tych 2 lazienek jedna i dopiero wtedy to zaczyna fajnie wygladac bo ma cos kolo 8 m zamiast 5.

 

wydluzylismy tez caly prawy bok domu do konca tarasu zwiekszajac swoja sypialnie do 19 m.

wyrzucilismy tez sciane miedzy kucnia a salonem robiac tam wyspe po prostu zeby miec wiecej otwartej przestrzeni ale kto co lubi zalezy :)(

 

zdjecia na jaki mejl ci wyslac?

narazie dom mamy w stanie surowym zamknietym z elektryka i hydraulika w srodku, ale cos tam widac juz.

pozdrawiamy

kasia&dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ten wasz strych (lub poddasze jak kto woli) jest lub będzie mieszkalne? Ile jest tam tak naprawdę miejsca (m2)

2. Nie wiem czy tak było zrobione zdjęcie czy sypialnia jest taka mała. Ile metrów ma wasza sypialnia (czy coś zmienialiście).

3. Czy zostawiliście sobie spiżarnię przy kuchni?

4. Czy coś zmienialiście w ganku (mam wrażenie, że na wizualizacji projektu jest on mniejszy). My w ogóle myślimy o tym, aby go trochę przeprojektować

 

1. bedzie uzytkowe na poziomie jakichs 35 m. reszta to pawlacze. aha i mala lazienka/

2. nasza sypialnia jest przy balkonie i ma 19 m. pozostale dwa pokoje po 11,5 m.

3. spizarnie mamy ale zmniejszona i jest OK.

4. na ganku nic nie zmienialismy u nas.

kasia&dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mamy pierwszą ofertę na budowę Idalii. Oferta jest wykonana wg projektu, ze zmianami w środku, ale suma sumarum chyba i tak wyszłoby na to samo. Oferta jest od dewelopera, nie budujemy gospodarczym i ekipami.

Suma: 236 tys.

 

no wiec nam stan surowy zamkniety z oknami drzwiami i dachem wyszedl 235.000

owszem mamy drogie okna (antywlamaniowe i wieksze niz w projekcie), drogi dach (dachowka karpiowka ceramiczna), budowalismy 3 warstwowo, ale uwazam ze 235.000 na wszystko jest chyba nierealne. no chyba ze zbudujecie z ytonga nie ceramiki i pojdziecie w bardzo tanie wykonczenie.

pozdrawiam

kasia&dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Pozwolenie jest prawomocne, kredyt się szykuje, 2 maja ruszamy :-) Adaptacja trochę kosztowała (dużo zmian - np. wywalenie jednej ściany nośnej - tej która leci prawie od wiatrołapu do salonu, strop zamieniliśmy na żelbetowy, uużytkowiliśmy poddasze, będą normalne schody z salonu, połączyliśmy 2 łazienki, ale nieco ucięliśmy na garderobę, kuchnia jest w całkiem innym miejscu - otwarta, naprzeciwko kominka, dołożyliśmy małą spiżarnię obok, zmienił się układ pokoi), tak jak architekt wnętrz za projekty, pomoc w doborze materiałów na wykończenie i generalnie na każde zawołanie i kontrola wykończenia.

 

PIFFKO - co złego w wychowaniu metalowca? Sam byłem, źle na tym nie wyszedłem ;-) Fakt, pokój miałem nieco ciemny :-)

 

Jak będzie coś sensownego już stało, to udostępnimy jakieś zdjęcia.

 

Życzcie nam szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No dziś zaszalałem. Chciałem oszczędzać, ale na niektórych rzeczach nie wyszło, że nie wolno i się nie da albo po prostu szkoda... Np. na dachu. Dlatego zamiast Koramica angoby za 16599,71 PLN będziemy mieć Creatona Sinfonie za 29 705,14 PLN (Creaton Kerapfanne jest za 26 604, 20, więc biorę droższą o 3 tys., ale ładniejszą - jak zobaczyłem dom w tej dachówce, to oszalałem, słowo).

Drugie wariactwo to kocioł Junkersa Cerasmart Modul za 9700 PLN (zamiast zakładanego Eurolina za 3 tysiące).

 

Taaa.... jak szaleć to szaleć :-(

 

No i już 20 tysi więcej. Co będzie dalej, wolę nie myśleć... Ale jakoś damy radę...

 

Piszcie jak u was :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zaczęło. Wkroczyli dziś rano, zaczęli robić wykopy pod ławy. Mamy inspektora nadzoru, już pomógł, dobrze, że jest od samego początku. Rady dla inwestora-laika bezcenne, wszystko na bieżąco konsultowane z kierownikiem, z tego, co zobaczyłem, myślę, że będzie dobrze. Podnieśliśmy fundamenty o metr i podnieśliśmy o ok. metr budynek, dzięki czemu będzie więcej miejsca na poddaszu :-) Mam nadzieję, że forma tego uroczego domku zbytnio nie ucierpi ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zaczęło. Wkroczyli dziś rano, zaczęli robić wykopy pod ławy. Mamy inspektora nadzoru, już pomógł, dobrze, że jest od samego początku. Rady dla inwestora-laika bezcenne, wszystko na bieżąco konsultowane z kierownikiem, z tego, co zobaczyłem, myślę, że będzie dobrze. Podnieśliśmy fundamenty o metr i podnieśliśmy o ok. metr budynek, dzięki czemu będzie więcej miejsca na poddaszu :-) Mam nadzieję, że forma tego uroczego domku zbytnio nie ucierpi ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...