Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt IDALIA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 161
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powiem co myślę choc żaden ze mnie specjalista;

Jeśli chodzi o dom z projektu : z zewnątrz przepiękny; w środku zlikwidowałabym korytarz (nr8) bo niepotrzebny według mni ea zabiera metraż.

Natomiast jeśli masz go budowac tylko dlatego że juz masz projekt i pozwolenie na niego to je bym nie budowała. Dom parterowy z dachem czterospadowym to podobno duże koszty w porównaniu z domem z poddaszem użytkowym. Duża powierzchnia dachu i te cztery spady. Oczywiście jeśli masz kase to nie ma problemu ale ja jakbym miała to zbudowałabym coś innego. Coś z poddaszem bo ja lubie skosy ale to już sprawa indywidualna. Fajna sprawa kominek zewnętrzny, podoba mi sie. Zmiany w środku zawsze można zrobić pod warunkiem że scianka działowa która chcesz przenieśc nie jest ścianą nośną.

\Generalnie domek b. fajny ale wybrałabym coś innego bo szkoda tak pięknego dachu o takiej powierzchni na parterowy domek. Tyle że podkreślam jeszcze raz że to subiektywne zdanie kobiety bez doświadczenia w budowie, która w dodatku kocha skosy (mimo iż pokoje nieustawne i takie tam)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz:

od frontu) nieufałbym rozwiązani konstrukcyjnemu daszku nad wejściem. Pomyśl jak tam woda będzie spływać. "Kanion między daszkiem nad wejściem a daszkiem garażu przyjmuje wodę z: prawie połowy połaci dachu frontowego, połowy daszku nad wejściem, i prawie 1/4 dachu garażu. Ciekawe jak to rozwiązał architekt? (chyba w dzienniku Geriona jest mały zgryz, ale tu pewności nie dam, musisz się przebić przez dzienniki, co niektórzy potem mięsem rzucają)

od tyłu) dałbym sobie luz z tym daszkiem nad tarasem, niebezpiecznie blisko jego kosza wychodzi komin od kominków, dodatkowo dużo tego cienia będziesz miała biorąc pod uwagę oficynę. Zamiast otwartej przestrzeni będziesz miała ogranicznik.

Rzut.

Chyba do ponownego rozwysowania. Bo jeżeli ma ona pozostać parterówką to na jaką cholerę 2 i te schody. Można to załatwić włazem z dowolnego korytarz na górę. Jakoś takoś nie przemyślana do końca. Pamiętaj za każdy m2 płacisz, a co potem z tego b. miała z 2 nawet ciemnej biblioteki. Prawie 14 m2 na hall circa po 2,5 kPLN za m2 wychodzi 35 tys. PLN ów za hall, duży ale hall. Trochę drogo co nie? Kwota ta jest przy zachowaniu ostrożności równoważna kwocie dachu domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie o moim projekcie. Masz racje ze z zewnatrz jest ladny, ale zeby ten efekt utrzymac trzeba wydac mase kasy.

Co do twojego projektu, dla mnie osobiscie wydaje sie byc w nim malo swiatla, sa troche male okna. Schody w salonie, co niektorzy uznaja za duzy feler, poza tym co zrobisz z pomieszczeniami 9 i 10? Sa b.potrzebne.

Co z tarasem? Zostaje czy tez likwidujesz? Wg mnie taras, czesciowo zadaszony jest konieczny (latem poranna kawa).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowa, ale laczy mnie z Wami tez projekt Idalia. Niedawno kupilismy pod W-wa dzialke wraz z projektem i pozoleniem na budowe. Byla to swoista okazja, ale teraz zastanawiamy sie co robic dalej: wykorzystac ten projekt czy szukac innego? Mamy juz prawie dorosle dzieci (22 + 16) i jezeli juz to zamieszka znami tylko mlodszy syn.

A w ogole to chcemy wyniesc sie z W-wy i blokowiska.

Boje sie tylko ze nie damy rady z finansami i mam pytanie do wszystkich ktorzy ten dom budowali o cakowity koszt. Czy mozna i jesli tak to na czym zrobic oszczednosci? Najbardziej przeraza mnie dach!

Czy kupno nowego projektu + uzyskanie na nowo pozwolen jest w tej sytuacji oplacalne?

Czy gdzies w okolicach W-wy stoi lub jest budowana Idalia?

W tym projekcie ktory odziedziczylismy wraz z dzialka tez sa zmiany m.in. podniesienie stropu aby wykorzystac poddasze. Czy musze sie tych zmian trzymac?

Dzieki za wszystkie sugestie. Pozdr.

Maria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Maja !

Mieszkam w "Idalii" dwa lata (k.Wrocławia). Według mnie jest to dobry projekt dla rodziny 2+1 lub 2+2, bez nadmiaru luksusu (myślę o projekcie bez przeróbek; niewielkie łazienki, niezbyt duży salon, garaż na 1 samochód). Powiększenie strychu poprawia komfort, jednak dalej jest to niezbyt duży dom, co ma też swoje zalety (niższe koszty ogrzewania).

My jesteśmy zadowoleni, że ten projekt wybraliśmy; w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom i pasuje do naszego krajobrazu.

Jeśli rozkład i powierzchnie pomieszczeń Wam nie odpowiadają, to szkoda czasu i pieniędzy na realizację, jeśli przez resztę życia miałabyś być niezadowolona z domu. Lepiej w takiej sytuacji poszukać bardziej adekwatnego projektu.

Dach nie jest taki straszny. Czytałaś już pewnie ten wątek. Można zrobić blachodachówkę albo gont bitumiczny (zamiast cementowej) i już oszczędzasz na konstrukcji i pokryciu jakieś 10 kzł. (trzeba niestety konstrukcję przeliczyć). Co kto lubi. Nas ten dom kosztował ok. 300 kzł. (2/3 to kredyt. Koszt podany bez odsetek, kóre będziemy spłacać przez 20 lat...) ale był budowany w systemie zleconym. Udział pracy własnej (lub bliższej czy dalszej rodziny) może ten koszt obniżyć nawet o 1/3. Ale może też być dużo wyższy, jeśli zdecydujesz się na ciut lepszą dachówkę (niektóre ceramiczne są odlotowe, ale kosztyją tyle, co stan surowy...), marmur w łazience i piaskowiec na elewacji.

Życzę Ci podjęcia właściwej decyzji i zadowolenia z domu, który wybudujesz :D

Janu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Janu,

 

Dziekuje za odpowiedz. Oczywiscie mam swiadomosc ze decyzje musze podjac sama, jednak szukam roznych sugestii, ktore mi w tym pomoga.

Osobiscie wolalabym inny projekt np. kama tez z archipelagu

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=472

ale czy realizacja bedzie tansza niz idalii nie umiem ocenic.

Kama wydaje mi sie bardziej funkcjonalna i bez garazu, ktory podobno znacznie podnosi koszt budowy.

Oczekuje na Wasze reakcje.

Janu jesli mozesz przyslij kilka fotek swojej idalii (czytalam ze b. udana) [email protected]

Dzieki za wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, bardzo dziekuje za zdjecia, rzeczywiscie domek wyglada bardzo sympatycznie. Jesli mozna to jeszcze kilka pytan (przepraszam ze tak nudze...)

1. czy projekt wykonany jest bez zadnych przerobek?

2. Jaka powierzchnia strychu jest do wykorzystania? Mysle na poczatek o tzw. wersji typu graciarnia + suszarnia, ew. w dalszej przyszlosci czy mozna tam urzadzic pokoj + małą łazienke.

3. czy Twoj garaz jest ogrzewany? Jaka jest tam temp. zima?

i w ogole jak sie mieszka?

Pozdr. serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...