Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt IDALIA pracownia ARCHIPELAG


Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 161
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam jeszcze raz cos mi sie nie udalo i tylko poczatek mojej wypowiedzi polecial w eter.Z uwaga czytalem wasze opinie o IDALII .Jestem zainteresowany IDALIA II ale to prawie to samo.

Prosze was bardzo o zdjecia gdyz te ktore macie chodza kanalami prywatnymi, A chetnie obejze i zpoznam sie '' na zywo'' bo to lepiej obrazuje projekt. Mam nadzieje rozpoczac budowe na poczatku przyszlego roku wiec chce sie przygotowac.

Pozdrawiam wszystkich fanow Idalii.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam,

w czerwcu mamy zamiar zacząć.. Idalia - już z projektem były kłopoty - po przejżeniu kilkunastu katalogów przez ok dwa mieś. zdecydowaliśmy się najpierw na "z wykuszami" - muratora , później na Idalię..

jeszcze jadąc po projekt w samochodzie wahaliśmy się co wybrać - postanowiliśmy rzucić monetą - padło trzy razy na "z wykuszami" kupiliśmy IDALIĘ. kupiliśmy... tak nam się tylko wydawało.. gość zamówił projekt we Wrocku i kazał czekać - za tydzień dzwoni że spóźniliśmy się o dzień - zamawiał w pt wieczorem a w pt rano firma Archipelag z niewiadomych dla nikogo powodów zaprzestała sprzedaży projektu. byłam wściekła - miałam już w wyobraźni umeblowany dom i siedziałam na tarasie przy kominku..

następnego dnia wielkie poszukiwania roziązania problemu - i wielka radość dzięki forum muratora - czytam że ktoś buduje Idyllę z Domusa - identyczną jak Idalia.. dwuch autorów tego samego projektu.. wszystko jasne - dlaczego archipelag już nie sprzedaje (nie wspomnę już o beznadziejnym kontakcie z firmą i jeszcze gorszej obsłudze...)

no więc IDYLLA

na wstępię pytanko które najbardziej mnie trapi -

nabardziej w tym domu marzy mi się antresola - tzn. mamy w planach nie robić stropu nad salonem i jadalnią - pytanko dla posiadających dom - czy to wydaje się wam sensowne z waszej perspektywy - od strony technicznej i każdej innej?

ze zmian - jak większość z was - nie robimy wc przy saolonie, łączymy obydwie łazienki, wyrzucamy środkowy słup na tarasie..

 

bardzo, bardzo, bardzo proszę o przesłanie fotek gotowych domków

[email protected]

 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam!!!

No wreszcie znalazłam kogoś kto buduje idyllę.

ja buduję idylleII ale dopiero od 5 czerwca 2006 więc nie mogę służyc wielką pomocą i zdjęciami, za to chciałabym sama dostac zdjęcie budowanej lub wybudowanej idylli.

Zmiany jakie wprowadziłam sa niewielkie

- połączenie dwóch łazienek w jedna i przez to zyskanie jednej dużej łazienki i większej garderoby przy sypialni

zlikwidowałam ściankę między kuchnią a jadalnio-salonem - będzie tam murek lub wyspa

pozdnisłam poddasze o ok 60 cm - będzie dużo większe i zrobię tam po jednej stronie garderobę a po drugiej gabinet, może miejsce na stół pinpongowy.

Poddasze było dla mnie bardzo ważne, pdobnie jak wykusz przy jadalni a tego idalia nie miała.

Poza tym wspominam współpracę z domusem dużo lepiej niz z archipelagiem

Dam przykład - w domusie bezpłatnie poradzili mi co moge zmienić, zamówiłam idyllę II a okazało się, że mam salon od wschodu więc zamówiłam idyllę II - odbicie lustrzane i przesłali mi bez dąsów w ciągu 2 dni.

W archipelagu z wszystkiego robili problem odpowiedzi na miale szły tydzien!

Ja mam 2 dzieci więc to podasze jest mi potrzebne - a nuż syn będzie chcial miec za 6 lat intymność - teraz ma 9:)

A nuż będę musiała wziąśc kogoś z rodziców pod opiekę?

Dlatego to poddasze jest mi potrzebne.

Gdyby jednak nie te względy - antresola jest super rozwiązaniem - zyskujesz dużo przestrzeni i możesz sobie na suficie zrobić jakiez bajery - bele drewniane czy co tam chcesz.

Jak będziesz miała zdjęcia - prosze przeslij na asiula77712poczta.onet.pl

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janu !

 

Dzięki za zdjęcia, co prawda musiałam w wyobraźni "odwrócić" domek bo moja idylla będzie odbiciem lustrzanym, musialam dodać poddasze i to trochę jednak wyższe - 60 cm.

Za to wreszcie zobaczyłam wnętrza a szczególnie wc na dole, do którego musiałam się bardzo długo przekonywac i co! nie jest źle - wygląda super.

Bardzo podobał mi się kominek i tarasik - super.

Sypialnia też nie jest taka małą jak sądziłam - ogólnie ok i bardzo dobrze, że zrobiłeś brązowe drzwi od garażu bo białe byłyby takie se.

Dzięki jeszcze raz bardzo i szukam nadal budowniczych idylli?!

 

pozdrawiam serdecznie

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!

Wybudowałam Idalię, tzn. mam stan surowy zamknięty i ciesze się ogromnie, że jest tylu zwolenników tego domku. Wprowadziłam niewielkie zmiany we wnętrzu, pozbyłam się kibelka z salonu:) i mam dzięki temu doświetlony hol. Walczyłam z dachem podwójnie, bo jedna ekipa skutecznie mi zniszczyła dach, a druga mi go poprawiała. Chetnie pooglądam zdjęcia z realizacji i podziele sie swoimi.

Porawiam!

Ewa z Podkarpacia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

witajcie - poratujcie !

 

W projekcie idylla II są 2 kominki - zewnetrzny (grill) i wewnętrzny naroznikowy.

Mój murarz twierdzi, że nie może wymurować komina zewnętrznego z cegły "bo nie bedzie miał cugu".

Mam pytanie do tych, którzy wybudowali juz idyllę lub idalie - jak poradziliście sobie z tymi kominami???

 

pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Hej

Dawno tu nie zaglądałem, a tyle się dzieje.

Co do komina. Mój jest z klinkierowej kratówki (coś takiego robi chyba Roben), w kanałach ma rurę ceramiczną fi 200. I "cug" jest (a przynajmniej w kanale podłączonym do kominka w salonie). Drobne kłopoty bywają przy dżdżystej i bezwietrzej pogodzie, ale bardzo wtedy pomaga uchylenie drzwi na taras.

Mój inspektor nadzoru twierdził również, że cugu nie będzie.

Grill zewnętrzny prawie nie jest używany. Kilka razy wstawiałem do niego żeliwne palenisko z rusztem, ale ze względu na brak osłony komory spalania (drzwiczek np.) wiatr mi rozwiewał grilowy dymek wokoło, więc niewiele go trafiało do komina.

Janu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dawno tu nie zaglądałem, a tyle się dzieje.

Co do komina. Mój jest z klinkierowej kratówki (coś takiego robi chyba Roben), w kanałach ma rurę ceramiczną fi 200. I "cug" jest (a przynajmniej w kanale podłączonym do kominka w salonie). Drobne kłopoty bywają przy dżdżystej i bezwietrzej pogodzie, ale bardzo wtedy pomaga uchylenie drzwi na taras.

Mój inspektor nadzoru twierdził również, że cugu nie będzie.

Grill zewnętrzny prawie nie jest używany. Kilka razy wstawiałem do niego żeliwne palenisko z rusztem, ale ze względu na brak osłony komory spalania (drzwiczek np.) wiatr mi rozwiewał grilowy dymek wokoło, więc niewiele go trafiało do komina.

Janu

 

 

Mi właśnie o ten grill chodzi bo zalali mi strop i zanim zaczna sie prace ciesielskie musimy wymurowac ten grill zewnętrzny. W projekcie jest komin schiedla - nie znam sie na tym ale to jest chyba właśnie taki wkład ceramiczny i to powinno być zapewne połączone z kominkiem wewnętrznym. mój wykonawca wogóle się na tym nie zna a ja nie wiem czy robiąc ten komin zewnętrzny(grill) równolegle musze robić podłącza do kominka wewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jeśli cały komin będziesz mieć na tarasie (tak jest w projekcie), to musisz zrobić podłączenie kominka w salonie; tzn. dziura w ścianie gdzieś pod wylanym stropem, zaopatrzona we wkład ceramiczny połączony z trójnikiem w kanale dymowym komina. Grill zewnętrzny powinien mieć oddzielny kanał dymowy. Jeśli będzie podłączony do tego samego kanału co kominek w salonie, to zaraz nad komorą grilla powinien być tzw szyber, czyli dość szczelne zamknięcie kanału od dołu. Zamykasz go wtedy, kiedy palisz w kominku. Przed użyciem grilla szyber trzeba otworzyć a wloty powietrza do kominka zamknąć. Oczywiście w takim przypadku nie możesz używać obu kominków jednocześnie :D

Janu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jeśli cały komin będziesz mieć na tarasie (tak jest w projekcie), to musisz zrobić podłączenie kominka w salonie; tzn. dziura w ścianie gdzieś pod wylanym stropem, zaopatrzona we wkład ceramiczny połączony z trójnikiem w kanale dymowym komina. Grill zewnętrzny powinien mieć oddzielny kanał dymowy. Jeśli będzie podłączony do tego samego kanału co kominek w salonie, to zaraz nad komorą grilla powinien być tzw szyber, czyli dość szczelne zamknięcie kanału od dołu. Zamykasz go wtedy, kiedy palisz w kominku. Przed użyciem grilla szyber trzeba otworzyć a wloty powietrza do kominka zamknąć. Oczywiście w takim przypadku nie możesz używać obu kominków jednocześnie :D

Janu

 

Dziękuje serdecznie za informacje.

Grill będę używała latem - wtedy chyba nie trzeba grzać kominkiem :wink:

Ach zamist politologie i PR trzeba było skończyc budowlankę :wink:

 

pzdr

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula

Chyba politologia i PR w dłuższej perspektywie bardziej się sprawdzą.

A budowlane przydatne Ci byłyby krótko. Bo zakładam, że wybudujesz tylko trzy domy: Dla wroga, dla przyjaciela i ten trzeci - dla siebie.

Janu

PS. A który teraz budujesz :o ?

 

No niestety ten dla wroga czyli dla siebie:)

Ale jak mi się w życiu powiedzie to zbuduje jeszcze 2 dla córy i syna - te beda ok:)

 

Nauczyłam się troche na błędach innych ale teoria a praktyka to dwie różne sprawy.

Zreszta takim uparciuchom jak ja cięzko wytłumaczyć cokolwiek. I tak np wszyscy, którzy maja parkiet czy panele w salonie doradzaja mi zrobic płytki. I ich argumenty są naprawde racjonalne (mniejsza scieralnośc, mniejszy brud, większa trwałość itp ble, ble, ble) a ja i tak zrobie parkiet albo panele - bo ma być przytulnie i juz. Zresztą kto powiedział, że kobiety sa racjonalne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Budujemy Idalię w ok. Torunia. Już niedługo będzie kładziona dachówka. Jeżeli ktoś by mógł przesłaś zdjęcia, będę bardzo wdzięczny.

Ja również mogę komóś przesłać aktualne fotki z budowy.

 

Mój adres e-mail: [email protected]

 

POZDRAWIAM!

 

P.S. Jeżeli chodzi o zmiany które zaszły u nas to pownica pod całą powierzchnią domu (trzeba było tak zrobić gdyż zakupiliśmy działkę z dziurą) i pozbycie się kibelka na środku salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Budujemy Idalię w ok. Torunia. Już niedługo będzie kładziona dachówka. Jeżeli ktoś by mógł przesłaś zdjęcia, będę bardzo wdzięczny.

Ja również mogę komóś przesłać aktualne fotki z budowy.

 

Mój adres e-mail: [email protected]

 

POZDRAWIAM!

 

P.S. Jeżeli chodzi o zmiany które zaszły u nas to pownica pod całą powierzchnią domu (trzeba było tak zrobić gdyż zakupiliśmy działkę z dziurą) i pozbycie się kibelka na środku salonu.

Witam - mam pytanie.

 

Kibelek usunęliście na amen czy go gdzieś przenieśliście?

Bo ja chciałam przenieść pod schody ale jak zobaczyłam ile by w nim było miejsca to się rozmysliłam...

I teraz na etapie zalanego stropu widzę, że miałam rację.

Ja buduje taki sam dom ale nazywa się idylla II to pochodna idali bo ten projektant, który ją zaprojektował przeniósł się do innego biura DOMUS i wprowadził zmiany, o które mi chodziło czyli wykusz w jadalni i większy strych z normalnymi schodami zamiast włazu.

 

Można zobaczyć na http://www.dobredomy.pl - idylla II

 

Ja mam trochę zdjęć ale ten projekt się rózni od idalii bo jeszcze jest odbicie lustrzane więc nie wiem czy się przydadzą Ale ja chętnie zobacze wasze - mój emali [email protected]

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mieszka się nieźle, chociaż jeszcze trochę prac wykończeniowych zostało.

Fotki przygotuję wieczorem bo już pędzę do roboty :)

Janu

Halo Halo !!!

To nasz debiut na tym forum. Już od jakiegoś czasu przeglądamy projekty i jak na razie Idylla (jak się dowiedziałem z postów forum muratora zwana Idalią) jest naszym mocnym faworytem, dlatego poprosilibyśmy również o przesłanie fotek jeśli to oczywiście możliwe . [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Właśnie zalatwiłem wszystkie formalności i w marcu zaczynam budować Idyllę II. Mój kierownik budowy zrobił kosztorys (z wykończeniem, ale podstawowym) na 300 tys. Wydaje mi się, że trochę za bardzo optymistycznie, choć zrezygnowałem z garażu. Podzielcie się, proszę, doświadczeniami!!!

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam,

dawno mnie tu nie było - budujemy idyllę od czerwca 2006 - stanęliśmy na stanie surowym zamkniętym - z zadeskowanym dachem - teraz jesteśmy na etapie poszukiwania parapetów zewn. i elektryki..

pozdrawiam i zapraszam do aktywnej, wspólnej dyskusji na temat naszego wybrańca - IDYLLI

możemy wam udostępnić troszkę fotek i informacji które dotąd zebraliśmy -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...