Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zapraszam do PIWIARNI ..... klubowej


Jerzysio

Recommended Posts

...a smakowo to jak jest...

czy można z czymś porównać ?

J

 

Cholerka Jerzysio nie wiem czy Ci wątku nie psuje, może należało by się zainstalować gdzieś indziej, bo chyba chciałeś sondaż zrobić co kto popija :D

 

Od strony wizualnej piwo własnej produkcji jest ciemniejsze niż robione przemysłowo (tzn. moje jasne pełne jest o ton ciemniejsze niż jasne pełne np. Żywca, ale już ciemne są tak samo ciemne :lol: ). Wynika to z faktu dostępu powietrza podczas gotowania. Jest też nieco bardziej mętne (można je w prosty sposób wyklarować, ale nigdy nie zależało mi na tym).

I co teraz powiedzieć o smaku...kurcze to jest trudne. W mojej opinii piwa robione w domu są lepsze od piw przemysłowych.

Najważniejsza jest możliwość eksperymentowania, dopasowania smaku piwka do swoich gustów.

Koledzy którzy wychlewali moje piwka, byli uszczęsliwieni :lol:

rodzina też nie narzeka. Ja też piłem piwa robione przez innych amatorów, jedne smakowały mi bardziej drugie mniej, ale nie wynikało to ze złej jakości, ale np. z faktu że lubie(lub nie) piwka w stylu stout, pale ale itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

będąc parę lat temu w Krakowie, trafiliśmy do knajpy (nie pomnę nazwy), gdzie podawali piwo ich własnej produkcji, na miejscu ważone.

było lekko mętne, kolor nienajciekawszy, ale przepyszne, świeżutkie....

i więcej z tamtej knajpy nie pamietam :D (jak wrócilismy na kwaterę też nie :roll: )

 

Pewnie CK Browar

W Wawie też kiedyś była knajpa z własną produkcją (miewali pyszne piwko pszeniczne także). Dawno już jej nie ma. Ale ponoć coś powstało na miejscu kasyna wojskowego na Krakowskim....

co do piw, to lubię:

1. niepasteryzowane (warunek: musi być świeże)

2. pszeniczne

3. czasami trafia mi się dobre piwko z Belgii (nie wszystkie stamtąd takie są), oraz z Wielkiej Brytanii. Polskie piwa są takie sobie.

4. piwko roboty mojego kuzyna, który się bawi w browara;) Jak skonczę budowę i się ogarnę to też może zacznę coś kombinować w kierunku tworzenia własnej niepowtarzalnej marki;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo ukształtowało me wspaniałe ciało! Hehe - niewielkie! :D

A mojego nie bierze :D 180/72 od czasów matury :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do "Adamow nomem omem Słodowych" (zrób to sam :wink: ) w sklepach można kupić zestawy do samodzielnego ważenia piwka czy są coś warte jeżeli tak to które polecacie

 

Sie robi :)

Rozumiem że to są zestawy surowców? Takie puszki z nachmielonym ekstraktem słodowym?

Idealne na początek, wystarczy umieć wodę zagotować :D

Z tego były moje trzy-cztery pierwsze piwka. Nie czuję się autorytetem, ale mógłbym polecić zestawy Muntonsa, Johna Bulla, Brewferma i Browamatora.

Ale konkretny gatunek to już indywidualna sprawa. Jeśli dotąd piło się klasyczne browarki typu "jasny full" (to dobry gatunek 2 na 3 moje warki to właśnie to :D ) to gotowiec typu Brewferm Framboos (coś malinowego dla Pań:-) nie rzuci na kolana.

Jeśli rzuciłbyś mi informacją co było napisane na puszce, to mógłbym Ci (sam, ewentualnie po konsultacji z kilkoma guru piwowarstwa) powiedzieć czy warto i czego można po piwku się spodziewać.

 

Kurcze ja to chałupę sobie mam postawić, czy mikrobrowar? :D

Od wiosny ruszam z budową, na razie przechodzę z bólem jednego papierourzędnika po drugim :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i więcej z tamtej knajpy nie pamietam :D (jak wrócilismy na kwaterę też nie :roll: )

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

ja stawiam na Lecha,

powiedziałabym, że zawsze i wszędzie, ale odkąd karmię nasze 4 tygodniowe maleństwo to browarek mi w ogóle nie wchodzi.

Za to mojemu Miśkowi podwójnie.

Mam nadzieję, ze jak odstawię pisklaka, to wszytsko wróci do normy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej lubie piwa z polskich browarów. Szczególnie lubie te z wyraźnym smakiem goryczki (Warka Strong, Okocim Mocne, Dębowe itp). Nie lubie na ogół piw europejskich (piłem już ich troche), a szczególnie niemieckich (przebywam dość dużo w Niemczech i zawsze przywoże sobie browar z Polski). Niemieckie piwo przypomina mi w smaku wode (no, może poza Flensburgerem). Ich "mocne" piwa, to całkowita porażka - coś jak piwo ze spirytusem (podobne sa rosyjskie mocne piwa). Wspomnianego Millera, to ja nawet nie nazwałbym piwem. To jakis napój piwny. Dobre są niektóre czeskie piwa, ale dla mnie ich wadą jest na ogół mała moc.

Całkiem niezły jest francuski Kronenbourg 1664 i belgijska Stella Artois.

Smakują mi też angielskie ciemne piwa w rodzju Guinnessa, takie bez gazu, nalewane tylko z beczek (pracowałem w Anglii w pubie to popróbowałem troche różnych gatunków).

 

Tak troche z "innej beczki", to bardzo lubie to: http://www.hipernet24.pl/sklep/img_items/b/085/8583.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, to ja się muszę zapisać :)

 

Piję najczęściej polskie piwa głównie Żywiec albo Tyskie

Pamiętam dawno, dawno temu będąc w Niemczech piłam piwo pszenne. Mniaaaaam.

W Polsce, niestety (oprócz rynku we Wrocławiu) nigdzie nie namierzyłam piwa pszennego.

Czy ktoś produkuje piwo butelkowe pszenne w PL???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, to ja się muszę zapisać :)

 

Piję najczęściej polskie piwa głównie Żywiec albo Tyskie

Pamiętam dawno, dawno temu będąc w Niemczech piłam piwo pszenne. Mniaaaaam.

W Polsce, niestety (oprócz rynku we Wrocławiu) nigdzie nie namierzyłam piwa pszennego.

Czy ktoś produkuje piwo butelkowe pszenne w PL???

 

Dla ścisłości w Niemczech produkowane są dwa rodzaje piw pszenicznych: Weissbier (inaczej nazywane Hefe-Weizen) oraz Berliner Weisse (ten akurat gatunej jest raczej mało popularny)

 

A propos browarów w Polsce:

C.K.Browar(Krakow) - Weizen/Pszeniczne Jasne, Weizen Dunkel

Spiż(Wrocław) - Pszeniczne

Brovaria(Poznań) - Pszeniczne

Regina(Giżycko) - Pszeniczne

BrowArmia(Warszawa) - Pszeniczne

Spiż(Katowice) - Pszeniczne

 

Spotkałem się z opiniami, że nie wszystkie z nich to produkty bardzo udane :wink:

 

Piłem tylko wytwory z Brovarii i Reginy, mnie smakowały

W warunkach amatorskich można zrobić piwko pszeniczne taj samej klasy co np. Paulaner Hefe-Weizen (a może i lepsze) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...