Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zapraszam do PIWIARNI ..... klubowej


Jerzysio

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Puk, puk, jest tu kto?

nie kce piwa, tyle wrazen, tylu kandydatow...wypije se w samotnosci, bo lustra nie mam :cry:

Jestem, jestem. Całydzień pomagałem startującej w wyborach córce roznosząc gazetki i ulotki. Pomagał mi syn.

Do ciszy wyborczej zostało 5 minut. Lista nr 5 miejsce 3. :) Nieważne gdzie. :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy sie politykujesz?

 

Ja? Nie. Jak politykowanie było zabronione, to tak się utajniałem, że nawet SB mnie nie odkryło. :)

To moja córka startuje w wyborach. Ja tylko pomagałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakowiec. Z Ochotą, a to część tej dzielnicy moja rodzina związana jest od wielu pokoleń. Ja, mój Ojciec, dziadkowie, pradziadki, i prababki. Wiem o co najmniej 6, 7 pokoleniach moich przodków którzy zamieszkiwali na obecnej Ochocie. Na ulicach Opaczewskiej i Mszczonowskiej. Muszę poszperać, jak będę miał czas, (kiedy to będzie) w księgach parafialnych i odszukać swoich przodków. Ciekawostką jest fakt, że pod koniec XIX w. i na początku XX w. kościołem parafialnym dla wsi Ochota był kościół pw. św. Katarzyny na Służewiu.

Kilka dni temu byłem w Ośrodku Kultury Ochoty na bardzo ciekawym wykładzie o starej Ochocie. Były zdjęcia sprzed lat i te same miejsca obecnie. Od roku 80 nie mieszkam już na Ochocie, ale dalej czuję się związany z tą dzielnicą.

Z piwnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Archiwum znalazłem parę dokumentów. Wiem, że mój Ojciec urodzony w październiku 1914 roku chrzczony był w kościele na ul. Bema, ale parafialnym kościołem był kościół św. Katarzyny na Służewiu i tam chrzczona była moja Babcia. Kiedyś sobie poszperam. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, fachowa pomoc zawsze się przyda. W swojej karierze zawodowej pracowałem 2 lata w archiwum sądowym, ale archiwistą nie jestem. Raz przeglądałem kilkanaście tomów ksiąg hipotecznych z XIX w (piękne) z terenu właśnie Ochoty i to wszystko co wiem o archiwach.

Lecę po piwo bo się jakoś wczoraj skończyło :o , a wieczorem ma być piwny gość.

1/2 wyjechała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...