Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gruntowy wymiennik ciepla inaczej


Gość

Recommended Posts

Szanowny Panie !

 

dziękuję za przesłanie zapytania. Informuję że dostawa następuje po otrzymaniu zamównia na fax 058 671-97-27, wpłaceniu 50% przedpłaty. Czas oczekiwania na dostawę do 4 tygodni. Towar oclony, dopuszczony do obrotu, loco Rumia.

 

Z Rumi w dowolne miejsce kraju wysyłam spedycją na koszt odbiorcy.

 

Ceny:

HA0200-0300-021-2A00-2-0-0-0300 cena 87 EURO /netto + 22%/

HA0200-0400-021-2A00-2-0-0-0400 cena 108 EURO /netto +22%/

 

to fragment listu z firmy heatex

mailto:[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 465
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam GWC chociaż mury dopiero się pną , mam pod podłogą w salonie, a co do temperatur to tak jak Tania- Klima pisze, to tak jest, na zewnątrz +30 a po wyjściu z GWC +19 jestem praktykiem i wolałem sprawdzić przed postawieniem ścian i kominów wentylacyjnych to sprawdzić.

Dodam pikanterii do tego wszystkiego i powiem że żwir płukałem wraz ze swoim Ojcem, który też wierzył że to zadziała, nie mogłem znaleźć czystego żwiru w Warszawie, jedyny mankament na razie to zapach wilgotnego żwiru, który zapewne zniknie po paru dniach działania wentylacji.

I co na to niedowiarki :o Patos Nie mogłem się zalogować ! Mam zdjęcia ale mogę je pokazać za zgodą Taniej-Klimy tak Mi się wydaje czekam na tel. od pana Witka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwir w Warszawie w kilku miejscach widziałem i postanowiłem kupić tam gdzie miałem najbliżej, bo i tak wszędzie nie był taki jaki powinien być. Dlatego go przesiewałem i płukałem , przesiewałem na zrobionej rawce o wymiarach 1m x 2m o oczkach 18x18mm drut średnicy 2mm ,a płukałem na siatce z oczkami 10x10mm drut 2mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że pierwszy raz o tym problemie słyszę, :o

ale rury są zakopane w ziemi więc są całym swiom obwodem uziemone,

prędkość powietrza w rurach jest niewielka tak że wytwarzanie ładunku elektrycznego jest znikome.

Gdyby było inaczej pewnie bym poczuł (jakieś sterczące włosy) :evil: , nic takiego nie zauważyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam na jakimś innym autriackim czy niemieckim linku (ale nie moge teraz znaleźć) wyczytałem, że najlepsze są rury PE. A na tym linku co podałem to piszą "antystatyczne rury ze sztucznego tworzywa (nie PVC), które są gładkie, albo betonowe, jeżeli można wykluczyć przeciekanie wody do takiej rury i poziom promieniowania radonu jest mały".

 

Więcej nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszek, nie denerwuje się...

 

Nawet jeśli jest znikome to działając przez długi okres czasu (6 miesięcy) w sposób ciągły może mieć negatywne skutki długofalowe...

 

Gdyby Ci włosy dęba stawały to byś to zauważył... i pewnie byś doszedł skąd...

 

Radonu na przykład też nie czuć zmysłami ludzkimi ale wiadomo dzisiaj już, że długotrwałe działanie na organizm ludzki zwiększa ryzyko zachorować...

 

Czy ktoś znający niemiecki może dokładnie przeczytać jakiego rodzaju jest to elektrostatyka, jak to było badane,... i więcej informacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam niemiecki, a ten link to taki swojego rodzaju austriacki "Murator". Niestety, żadnych konkretów, jak to badali, to tam nie ma. Jest tylko tyle informacji co przetłumaczyłem w poprzednim poście.

 

Dokładniej, tłumaczenie wyglądałoby tak (ostatni paragraf z linku):

 

http://www.buw.at/bw/buw.nsf/Menue/29.2.1.3.2

 

"Przy budowie GWC trzeba się trzymać pewnych reguł, aby zapewnić bezproblemową obsługę. Jako materiał na budowę w rachubę wchodzą w zasadzie antystatyczne rury (a więc nie rury kanalizacyjne z PVC) ze sztucznego tworzywa, które w środku powinny być gładkie. Rury betonowe nadają się tylko wtedy, gdy można wykluczyć wtargnięcie wody i obciążenie radonem w ziemi jest bardzo małe. Radon jest szlachetnym gazem radioaktywnym, który powstaje w głębszych warstwach ziemi w skutek radioaktywnych procesów rozpadu. W przypadku wątpliwości, powinno się dlatego używać rur szczelnych."

 

Koniec cytatu.

 

Więc właśnie nie wiem, czy się tym przejmować, czy to olać (z tego co wiem, to w Austrii zazwyczaj używają rur PE - droższych od PVC - do budowy GWC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...