Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

chyba faktycznie za mało tlenu :D a u mnie nie ma regulacji siły nadmuchu ( hef+ geco ) tylko przesłona, wiec zwiekszam troszke

 

U mnie niby jest regulacja nadmuchu, ale nawet w jej pełnym zakresie 30-100% zmiany w pracy są niewielkie - także najlepiej regulować przesłoną.

 

Poniżej 20% otwarcia nie schodziłem, bo nie ma co przesadzać.

 

U mnie aktualnie spalanie jest na poziomie 12 kg/dobę i od 2 tygodni dni już nic nie zmieniam w ustawieniach :D

Dom nowy 150 m2 z went. mech. z GWC + 24 m2 ogrzewany garaż + CWU dla 2 osób, kocioł 18 kW z PID - podaję, żebyście mieli porównanie.

 

tetsuro - u mnie nie ma w ogóle przysłony nr 2 na wentylatorze ani przesłony szybra.

Pozioma rura do komina to trochę źle, bo zbyt łatwo będzie ci do niego wdmuchiwać popiół, więc i pewnie czyszczenie częstsze Cię czeka - najlepiej otwórz wyczystkę komina i zobacz czy coś się zebrało.

U mnie za wylotem spalin z pieca jest 0,5 mb rury pionowej i 2 kolanka dzięki czemu praktycznie cały popiół zostaje w piecu skąd łatwo go wybrać i komin póki co czyściutki po 1,5 roku :wink:

 

jaro - tylko pamiętaj, że tym sposobem zmniejszyłeś moc pieca (podobnie jak w samochodzie mniej paliwa i tlenu - tyle, że zwykle wydechu się dodatkowo nie przysłania) - zwróć uwagę na to, żeby temp. nie spadała w nim poniżej 52 stopni, bo o ile pamiętam to poniżej tej temp. jest tzw. punkt rosy i wytwarza się na ściankach żrący kondensat podżerający stal i nie tylko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy u Panstwa tez rura podajnika jest bardzo goraca?W zeszlym roku mialem mokry Eco. W tym mam suchy i rura jest bardzo goraca. Nie wiem czy jest to wynikiem wegla czy zlych nastawow. Za odpowiedz z gory dziekuje.

 

U mnie węgiel w tym roku tez jest bardzo suchy, a rura podajnika jest lekko ciepła (około 30 stopni).

Może cofa Ci się żar ?

Czy rozżarzony węgiel wystaje na ok. 2 cm ponad retortę, czy jest poniżej jej płaszczyzny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów! Zadam pytanie w imieniu znajomych, którzy własnie wprowadzaja sie do swojego domku i mają zaistalowany piec na eko groszek. Proszę o podpowiedź co do przechowywania paliwa i sposobów załadunku. Ze wzgledu na wątłą posturę znajomej dźwiganie worów odpada a mąż często w trasie ( TIR ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów! Zadam pytanie w imieniu znajomych, którzy własnie wprowadzaja sie do swojego domku i mają zaistalowany piec na eko groszek. Proszę o podpowiedź co do przechowywania paliwa i sposobów załadunku. Ze wzgledu na wątłą posturę znajomej dźwiganie worów odpada a mąż często w trasie ( TIR ).

Pozwolę sobie odpowiedzieć,gdyż jestem delikatną kobietką :p

Z tego też powodu nie kupuję groszku w workach,bo bez sensu kupować droższy i go wysypywać by podzielić na mniejsze części.Kupuję więc luzem,dzięki temu mam zawsze suchy..wsypuję wiaderkiem10 litrowych :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w nastawach, może się przydać !!!!!!

Witam

W ubiegłym roku zakupiłem 3,5tony eko, zacząłem tym palić od początku września do wczoraj rano włącznie, czyli prawie 14 miesięcy bez wyłączenia pieca. Piec 19KW do grzania 140m + garaż.

 

Podaję jakie były nastawy:

17s podawanie

74s przerwa w podawaniu

20min przedmuch

5 wentylator w skali do 12

49st temperatura zadana.

 

Przy nowej dostawie 3ton zmieniłem nastawy:

60s przerwa w podawaniu

6 wentylator

reszta bez zmian.

Na około rok powinno być spokój, chyba że w mrozach trzeba będzie lekko "dostroić", ale to już drobiazg.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49st temperatura zadana.

 

Poczytaj sobie o "punkcie rosy" :lol:

 

AAAAAAA tam z punktem rosy, nie przejmuję się tym.

Co mają powiedzieć użytkownicy którzy używają tradycyjnych kotłów w których trzeba rozpalać co dziennie, tam temperatura spada czasem do 20st, przecież tam za każdym razem jest punkt rosy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

AAAA tam z punktem rosy, nie przejmuję się tym.

Masz rację,to co zaoszczędzisz na opale za dwa lata wydasz na nowy piec,oczywiście z dokładką hahahhahahahah

 

Ja to wszystko rozumiem, ale i tak myślę że na tym zyskam. Jak na razie idzie trzeci sezon, jeżeli mi "padnie" piec to forum muratora będzie wiedział pierwszy, normalnie napiszę to w temacie.

Po drugie bardziej zastanawiam się jak długo wytrzymuje podajnik niż piec, już nawet miałem sygnały że komuś zbiornik na eko przerdzewiał, nie mówiąc o reszcie układu podającego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszko mnie jest zupełnie obojętne co sie stanie z Twoim piecem,ale to forum dla wielu jest źródłem informacji,więc dobrze jest by wiedzieli,że przy takich zadanych temperaturach po prostu piec im rdza zeżre..a Ty rób jak uważasz,zresztą dla starych forumowiczów informacja w stylu "patrzcie jak mało spaliłem opału"nie robi wrażenia..oni wiedzą dlaczego nie robi :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszko mnie jest zupełnie obojętne co sie stanie z Twoim piecem,ale to forum dla wielu jest źródłem informacji,więc dobrze jest by wiedzieli,że przy takich zadanych temperaturach po prostu piec im rdza zeżre..a Ty rób jak uważasz,zresztą dla starych forumowiczów informacja w stylu "patrzcie jak mało spaliłem opału"nie robi wrażenia..oni wiedzą dlaczego nie robi :D

 

Bez urazy Danutka myślę że po to jest to forum, aby też uczyć się na błędach, dlatego jak pisałem jeżeli mi "padnie" piec to będzie dla mnie nauczka, dla inych przestroga.

 

Pozdrawiam

 

Ps.Myślę że też zaliczam się do "starych" forumowiczów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER- wegiel mam rowno z retorta lub czasami mi sie wypala ponizej. Probuje roznych nastawow, ale nic mi nie wychodzi. Jezeli zwiekszam

czas podawania to mi sie przesypuje wegiel.Mam piec Galmet, w ktorym jest czujnik temperatury w podajniku.Nie wiem czy ma takie wysokie nastawy, czy jest zepsuty i dlatego rura jest taka goraca.W zeszlym roku Eco mialem mokre i zadnych problemow z nastawam, w tym mam suchutki i siedze w kotlowni przy sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zamontować zawór 3lub 4 drogowy (ok 100zł) i hulaj dusza rosy nie ma

Raczej ten 4, niż 3-drogowy ;) Trójdrogowy jest od zapewnienia właściwej temperatury zasilania układu c.o. (np. podłogówki), a dopiero 4-drogowy ma za zastosowanie w kontroli temperatury powrotu wody kotłowej.

Z tym brakiem rosy jednak nie byłbym zbyt optymistyczny ;) Ona zawsze się pojawi. Tylko fakt - przy układzie z zaworem 4D jest jej mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zamontować zawór 3lub 4 drogowy (ok 100zł) i hulaj dusza rosy nie ma

Raczej ten 4, niż 3-drogowy ;) Trójdrogowy jest od zapewnienia właściwej temperatury zasilania układu c.o. (np. podłogówki), a dopiero 4-drogowy ma za zastosowanie w kontroli temperatury powrotu wody kotłowej.

Z tym brakiem rosy jednak nie byłbym zbyt optymistyczny ;) Ona zawsze się pojawi. Tylko fakt - przy układzie z zaworem 4D jest jej mniej.

 

A jak za piecem nie masz podłogówki i grzejników tylko same grzejniki to dlaczego nie może byc 3 drogowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że może być, ale popatrz sobie na zasadę zaworu 3D i 4D. Tylko 4D zapewnia kontrolę nie tylko zasilania, ale i powrotu jednocześnie ;) Dlatego to tylko zawór 4D jest właściwy do kontroli temperatury wody kotłowej na powrocie, która to ma największy wpływ na powstawanie rosy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER- wegiel mam rowno z retorta lub czasami mi sie wypala ponizej. Probuje roznych nastawow, ale nic mi nie wychodzi. Jezeli zwiekszam

czas podawania to mi sie przesypuje wegiel.Mam piec Galmet, w ktorym jest czujnik temperatury w podajniku.Nie wiem czy ma takie wysokie nastawy, czy jest zepsuty i dlatego rura jest taka goraca.W zeszlym roku Eco mialem mokre i zadnych problemow z nastawam, w tym mam suchutki i siedze w kotlowni przy sterowniku.

 

Czyżbyś palił czeskim ekogroszkiem, który ma wysokie ciepło spalania, a niską kaloryczność ?

 

Ja też mam czujnik w podajniku, ale on jest tylko po to, żeby wyłączyć piec gdy zbyt mocno wzrośnie temp. podajnika (co w praktyce oznacza, że cofnął się w nim żar, a to grozi zapłonem paliwa w zasobniku).

 

Napisz jakie masz ustawione parametry i przesłonę wentylatora.

 

Leszko - ja podobnie jak Danutka uważam, że lepiej ustawiać temp. tak, żeby punkt rosy nie mógł wystąpić.

 

Zresztą poczekajmy co zawijan na to powie :wink:

 

Na korodujący zasobnik mam sposób - wystarczy latem zużyć cały węgiel, żeby był pusty, wyłączyć piec i gdy ostygnie pomalować rdzę Cortaninem (do kupienia w sklepach motoryzacyjnych) - tak zrobiłem w tym roku u siebie.

 

Teraz nie będę miał problemu z korozją, bo węgiel mam suchy - kupiłem w dobrym momencie.

Gdy kupuje się późną jesienią lub zimą to często cieknie z worków lub są w nich zamarznięte bryły - przerabiałem to w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...