Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

:roll:

kowalu drogi, nie czytanie a rozumienie daje rezultaty. Wilgotność względna jest. Tempka stała. Żadna para nie wytrzyma przejścia z cyrku 1300 przez 57 bez łez! Potem to już leje równo! Nie życzę ci bez kontroli. :wink:

Teraz też nie rozumiem o co ci chodzi.

Z praw fizyki wynika jedno: nie ma bezpiecznej temperatury dla kotła. Jeżeli paliwo i powietrze dostarczane do paleniska będzie wilgotne, to 60st. też będzie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a moze grzejniki o nizszych temp. pracy wystarcza :)

 

raczej o większej sprawności :lol: - "regulusy?"

 

każdy grzejnik ma moc deklarowaną w zależności od temp. wej/wyj - im niższa temp. wody w obiegu tym większą powierzchnię powinien mieć grzejnik biorąc pod uwagę jego moc/energię wyemitowaną

 

problemy mogą pojawić się w momencie kiedy na zew. temperatura spada mocno poniżej 0, a domek pochodzi z lat 70-tych, wiedzą coś na ten temat osoby mające starą instalacje c.o. zaprojektowane pod wygiel, a obecnie współpracujące z "gazem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: No, no. Prawie jak forum Radia Maryja. Pobożne życzenia, zmiana praw fizyki, niektórym marzy się rząd dusz i powrót do Kaczyc Wielkich Tatusiów z kotkiem w herbie. Suspenser super kombinujesz! Może jakiś patentowy? Może by tak zakazać rosie chodzić na bosaka? To przecież sprzęt przeciwpożarowy.

A może tak Rosy nam da i dom Kiszocik z piką na perliste? Groszku pełno pod ścianką. Może starczy do końca zimy ogrzać forumki niektórym. Widać zima dała nie tylko w kości. Punkt honoru zamienię za parę bez rosy. Tanio. Cha!

Ekhmm... mendras, jak pijesz to się podziel, a nie tak sam :lol:

Ni w ząb nie chwyciłem, o so biega :o

 

Może on nie pije tylko za dużo pali tzw. "biomasy THC" :lol:

 

Obserwuję co się dzieje w piecu i wykraplania się wilgoci na ściankach nie zauważyłem, ale będę czujny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem ostatnio tak 50-54 stopnie JUZ WIECEJ TEGO NIE ZROBIE!!!

 

wczoraj miałem troche wolnego i wyczysciłem piec a tu zonk przy wyczysce dolnej pełno takiej "rdzawej mazi" ktora mimo uszczelki wylazła sobie na zewnatrz pieca :x ale to nie koniec jak wybierałem sadze to zauwazyłęm takie duze płatki rdzy bardzo cienkie łamia sie w palcach ale zawsze rdza :evil:

 

JUZ NA PIECU MAM 58 i w ustawieniach serwisowych jeszcze zmienie

a propo stosowania sadpalu to stwierdzam ze u mnie mniej sadzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeanpascale wlałeś balsam na me serce :p

chyba jednak nie jestem taką"tempom"blondynką..ups zapomniałam ,że ja nie jestem wogóle blondynką :lol:

Przecież gdyby niska temperatura nie miała wpływu ,to mój producent nie ustawiłby tempki zaporowej na 57 stopni,tylko zostawiłby na zasadzie "róbta co chceta"

Co do Sadpalu ..potwierdzam,też stosuję i efekty są baaardzo dobre,bez stosowania już po tygodniu zwisały mi farfocle.Jutro czyszczę po 1,5 miesiąca i to bardziej z ciekawości niż potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ kowalu, nie obrażam się na fizykę, nigdy! Zdarza się wkurzyć, bo taka bezkompromisowa, twarda sztuka do przełknięcia nieraz. Ale szybko mi przechodzi. Radzę ci rób podobnie. Z nią lepiej po dobroci albo przymilnie, robić co każe. I uszy do góry!

 

Jeanpascale, przypomnij jaki masz kocioł, z którego roku produkcji? Od kiedy stosujesz Sadpal i w jaki sposób? Masz jakieś notatki na temat czasu pracy i podtrzymania. Przynajmniej orientacyjnie.

Wziąłem się do palenia w górnej komorze węglem koksującym ze Szczygłowic, który mi pozostał z testów. I też wyglądam jak z przodka. Zanim to się rozpali, to najpierw jest mała, waląca czarnym dymem lokomotywa. Po tygodniu prześwit w dymówkach średnicy 1cm. Przeczyściłem szybko parę górnych i resztę do czysta wypaliło. Piękny efekt, ogień dochodził do wyczystki za czopuchem. Nie było widać, bo dzień ale pewnie musiało iskrzyć z komina. Zysk ciepła znaczny ale robota też niezła z tym. Drzwi zasypowe w Lingu to cała przednia ścianka. Po otwarciu wszystko wali na kotłownię. Nawet mój pochłaniacz nie nadąża wszystkiego zassać. Warto palić tam tylko drewnem.

 

Danutka, jak możesz?! :lol: Twoją dzielność i roztropność powinny być zaraźliwe na tym forum.

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez kilka dni ustawioną temaperaturę 53 stopnie (czasówka zmianiała je w zakresie -2 do +3 stopnie od tej bazy).

Do tego zawór 3-drogowy ustawiłem na 5.

 

Żadne problemy się nie pojawiły (brak mazi, rosy itp.).

 

Zużycie groszku to nicałe 3 worki w ciągu 5 dni, czyli 70 kg : 5 = 14 kg na dobę.

 

Potem przestawiłem z powrotem bazę na 55 stopni i oto wyniki

 

zużycie groszku 3 worki w ciągu 5 dni, czyli 75 kg : 5 = 15 kg na dobę,

popiół wyrzucam jak poprzednio co 3-4 dni.

 

Wychodzi na to, że zużycie groszku się praktycznie nie zmieniło (temperatury na zewnątrz w obu okresach zbliżone), więc ustawiłem 57 stopni i czekam na wyniki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zmieniłeś tylko temperaturę nie zmieniając położenia zaworu 3d, to jasne że piec spali więcej ponieważ jest wyższa temperatura na grzejnikach i większy odbiór ciepła. Żeby warunki były porównywalne musisz jeszcze zmienić położenie zaworu 3d, tak aby utrzymać stałą temp. zasilania grzejników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Danutka, jak możesz?! :lol: Twoją dzielność i roztropność powinny być zaraźliwe na tym forum.

 

:wink:

 

 

UWAGA: zaczynam prątkowanie :p

 

 

chcesz w piecu wywiercić studnię? :lol:

 

Suspenser wypatruje wody i nic nie cieknie!

A ona ukrywa się pod czarną pierzynką i schodzi płatkami. Dla niepoznaki trochę czerwona :oops: , pewnie się wstydzi pokazywać na oczy badaczom :wink: taka krucha, rozpływa się

 

termometr prawdę ci powie, ile ma rurka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos uzytkuje LingDuo 15kw prosił bym o podzielenie się opinią o jego działaniu i serwisie po kończącym sie powoli sezonie grzewczym . Do tej pory był to u mnie nr 1 na mojej liście do zakupu. Nigdzie jednak nie mogłem znaleźć jego specyfikacji technicznej a konkretnie wymiarów zew. Napisałem do producenta raz, drugi i nic, totalna olewka. Obawiam sie, że jeżeli teraz juz zostałem tak potraktowany to co bedzie póżniej ?

Czy posiadacie w nim tzw. obrotową retore i czy warto było do niej dopłacić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie jednak nie mogłem znaleźć jego specyfikacji technicznej a konkretnie wymiarów zew.

google Ci się zacięło ?? - znalazłem to w 1 min :

Moc nominalna: 15 kW

Zakres regulacji mocy: 6-15 kW

Zużycie paliwa: 1,2 - 2,8 kg/h

Zalecana temperatura robocza wody grzewczej: 65 - 80 °C

Sprawność: do 92 %

Pojemność zasobnika: 185 dm3

Pojemność wodna kotła: 60 dm3

Masa kotła (bez wody): 365 kg

Średnica wylotu spalin: 145 mm

Ciąg kominowy: 10 - 20 Pa

Głębokość kotła: 870 mm

Szerokość kotła: 1320 mm

Wysokość kotła: 1360 mm

 

Napisałem do producenta raz, drugi i nic, totalna olewka.

 

Uważasz że producent nie ma nic do roboty tylko odpowiadać na maile z pytaniami które łatwo znależć w necie ..

Obawiam sie, że jeżeli teraz juz zostałem tak potraktowany to co bedzie póżniej ?

Na bank Cię oleje i odeśle do serwisanta ...

Czy posiadacie w nim tzw. obrotową retore i czy warto było do niej dopłacić ?

Chodzi Ci chyba o dodatkowy ruszt - czy warto - jak masz dostęp do taniego drewna to tak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie po takim czyszczeniu wygladam jak "sztajger po szychcie" :D kurna musze cos wymyslec do czyszczenia komory pieca a do czyszczenia wymieników tez by sie przydało cos innego zeby obie strony naraz czysciło
Ja na większe czyszczenie aniżeli wybieranie popiołu z szuflady używam odkurzacza. Nic się nie kurzy (no może troszeczkę) a czyści ścianki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...