Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

Mendras, taki jest opid tego ekogroszku:

 

Mamy przyjemność zaoferować Państwu eko groszek z węgla kamiennego

o najwyższej wartości energetycznej ze spalania

 

Jest to najsilniej przeobrażona odmiana węgla kamiennego, charakteryzująca się największą zawartością węgla,

wysokim ciepłem spalania,

brakiem zdolności spiekania oraz własności koksujących

 

Zawartość węgla wynosi 90-97%

 

ZASTOSOWANIE

- Jest używany jako wysokokaloryczne paliwo.

- Wykazuje duże przewodnictwo elektryczne, dzięki czemu służy także do wyrobu elektrod.

- stosowany w przemyśle chemicznym i gumowym

- stosowany w przemyśle hutniczym

- do produkcji barwników

- do produkcji gazu przemysłowego i koksu.

 

nie wiem co o tym mysleć, czy warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kulin, to na pewno chodzi o węgiel antacytowy, bo antracyt jest odmianą z ponad 90% zawartością węgla. To właśnie powoduje inną charakterystykę palenia się tego typu węgla. Chodzi o to, że jest to palenie bardziej żarowe, bezpłomieniowe o długiej fazie rozpalania. W tradycyjnym piecu prędzej. W retorcie potrzebny jest "szybki" węgiel, dający duży płomień. Gdybym miał możliwość sprawdzenia na niedużej ilości w kombinacji z miałem np. to bym to to zrobił. Nie mniej cudów bym nie oczekiwał. Robiłem próby z węglem koksującym, typ 34,2 i było to palenie na dwie fazy. W pierwszej z paleniska wychodził dorodny koks. Efekt cieplny w tej fazie był marny i dawał też bardzo dużo sadzy. Przetestowałem całą skalę mocy dmuchawy i nie znalazłem optymalnej. Na minimalnej mocy było najlepiej. Wyprodukowany koks wrzuciłem do zasobnika i palił się jak koks, bardzo małym płomieniem. Czyli daremnie. Natomiast paliłem tym węglem na ruszcie w górnej komorze Linga, jak w tradycyjnym piecu. I tu wykorzystałem jego moc w paleniu równoczesnym z retortą. Można zobaczyć na zdjęciach.Nie polecam takich praktyk. Robiłem to tylko dla zaspokojenia ciekawości.

 

tig, daleki jestem od wygłaszania prawd absolutnych i nie mam uczulenia na tych co mają inne zdanie. To jest wolne forum. Dla każdego. :wink:

 

http://picasaweb.google.pl/meandras/LingDuoPlus35kWPlusPareProstyhUspawnienBezTrwalejIngerencjiWJegoStanFirmowy?authkey=kMwRmOSkLOk#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulin, tak, trochę nie mama czasu tego szukać w dokumentacji ale to było coś koło 8-10% na miale z Piasta. Było to paliwo suszone na gwałt, bo kupowane zimą. Nie było więc suche. Niemniej korzyść z takiego rozwiązania jest pewna a koszt nie przekroczył 50zł.

 

miroslaw, wejdź na forum budowlane i zapytaj Jareckiego, on ma tłokowca i zna się na tych sprawach bardzo dobrze.

 

http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=9110&postdays=0&postorder=asc&start=120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Zależy jakie są do tego koszty przywozu do polski. I trzeba by się zgadać w kilka osób, bo transport pewnie całosamochodowy po jakieś 25ton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś w punktach wymienić (krótko) o co pytać sprzedawce w temacie kotła ślimakowego na ekogroszek, aby móc później ocenić taki piec - porównać. Rozmawiając ze sprzedawcami każdy wychwala swój towar ale chcąc je później porównać trudno bo każdy mówi prawie to samo itp. " bardzo dobry, retora itp.". Chodzi mi o takie techniczne rzeczy jak np. materiał paleniska, ślimaka, czy wentylatory maja jakieś znaczenie, typ sterownika (funkcje), itp.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś w punktach wymienić (krótko) o co pytać sprzedawce w temacie kotła ślimakowego na ekogroszek, aby móc później ocenić taki piec - porównać. Rozmawiając ze sprzedawcami każdy wychwala swój towar ale chcąc je później porównać trudno bo każdy mówi prawie to samo itp. " bardzo dobry, retora itp.". Chodzi mi o takie techniczne rzeczy jak np. materiał paleniska, ślimaka, czy wentylatory maja jakieś znaczenie, typ sterownika (funkcje), itp.

Pozdr

 

Ja bym pytał o: gwarancję, materiał i sprawność wymiennika, rodzaj sterownika (z PID czy bez), obrotową retortę (praktyczne - sama kształtuje palenisko - nie mam takiej i robię to ręcznie co 1-2 dni), pojemność kasety na popiół, zasobnika węgla, czy klapa zasobnika jest podtrzymywana przez coś np. siłownik gazowy jak w klapie tylnej auta, sposób czyszczenia wymiennika (jakie jest dojście do kanałów), czy nad paleniskiem jest deflektor, dlaczego zastosowali zwykły, prądożerny wentylator zamiast PAPST ;-)

Bardzo ważny jest sterownik - czy jego obsługa jest praktyczna, czy nie (chodzi o ustawienia zaawansowane o których tu często dyskutujemy), czy można do niego podłączyć pogodówkę i sterownik pokojowy.

Do tego rozmiary i waga pieca oraz jego pojemność wodna.

 

Na razie tyle na szybko - jesli coś pominąłem to ktoś inny dopisze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glaubenstad!! nie wiesz, że rybnickie po stronie czeskiej to karwińsko ostrawskie zagłębie najbardziej jakościowego węgla kamiennego? Brunatny też mają najlepszy ale to w zachodnich Czechach Most. Brunatny groszek w Czechach kosztuje coś ponad 200zł na nasze i kupując tam na spółkę mogło by się opłacić. U nas kosztuje ponad 400zł/t. Paliłem nim za tę cenę niestety. Przy 300zł/t paliłbym nim. Tym czarnym śląskim zza miedzy nie paliłem, bo bardzo drogi.

 

mkaczy, nie pytałbym sprzedawcy, jeśli nie wiesz jaka ma być właściwa odpowiedź. Dowiedz się od użytkowników na forach jak wyglądają sprawy w praktyce. Ustal swoje zapotrzebowanie na kW i wymagania co do obsługi i sterowania i szukaj rozwiązań bez pionowych komór z retortą obrotową albo brucerem, a najlepiej kup sobie Linga Duo i będziesz miał spokój :D . Mówię całkiem serio. Ma jedną wadę. Jest drogi. :wink: Prawdę mówiąc wymiennik typu Ling Duo z rusztem wodnym stosuje coraz więcej producentów. Co do palnika, to ja wolę z rusztem obrotowym od mechanizmu podnoszenia i opadania jaki jest w brucerze. Linga cenie sobie za bardzo proste rozwiązania, bo to ogranicza możliwości awarii. Ważne jest też widzieć kocioł w systemie ogrzewania, jaki się ma w domu. Ling Duo jest kotłem dość uniwersalnym i najlepiej palić w nim samym miałem węglowym. Najlepiej z Chwałowic albo z Piasta w najgorszym razie. To paliwo póki co, jest nieoszukiwane. Trzeba tylko kupić w czasie kiedy jest pogoda przynajmniej przez kilka dni, bo łatwo nasiąknie i nabierze dodatkowej wagi.

 

u mnie

http://picasaweb.google.pl/meandras/LingDuoPlus35kWPlusPareProstyhUspawnienBezTrwalejIngerencjiWJegoStanFirmowy?authkey=kMwRmOSkLOk#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd sie przyznac ale uczyłem sie o tym na geologii :oops: jakos zostało mi tylko to ze Czechy to potega brunatnego a faktycznie kamienny tez maja i to w nie dalekiej odległości od nas :)

chyba sobie pojade do kilku kopalnii i popytam o eko groszek, potem napisze co i jak i jakie koszty

 

Weź przy okazji po worku 25 kg i wypróbuj w piecu, bo testy i analizy nie zawsze są miarodajne jesli chodzi o jakość węgla (ktos za nie płaci i wymaga ...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania.Jakie nastawy na lato?

 

A po co zmieniać, u mnie są te same nastawy cały rok na okrągło. :wink:

Dlatego bo przy przejściiu na tryb letni czyli tylko podgrzewanie cwu.przy tych samych nastawach sterownika z zimy kocioł gasł.W tej chwili już jest ok. :D

 

Ciekawe :-?

U mnie muszę zmieniać ustawienia tylko w przypadku innego dostawcy ekogroszku, i na tych nastawach nie ma różnicy zima czy lato, wszystko funkcjonuje jak należy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...