Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

B_B

 

Czy cytaty z twoich wpisów, to jeszcze mało, jako dowód?

 

Za chwilę napiszesz, że to nie twoje wpisy?

 

A ubliżać możesz co najwyżej sobie i swoim bliskim. Ja ci udowodniłem, że jesteś kłamcą. Na podstawie twoich wpisów. Prosiłem, byś wskazał w moich wpisach, gdzie to ja ponoć popełniłem to, co mi zarzuciłeś. Odzewu z twojej strony nie było. Zwykłego przepraszam również.

 

Sroce spod ogona nie wyskoczyłem i nie pozwolę się obrażać. Czy ci się to podoba, czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pozwólcie, iż przerwę "zagorzałą" dyskusję. I zapodam coś z zupełnie innej beczki. Chodzi mi o współpracę kotła na ekogroszek z kominkiem z płaszczem wodnym. Czy ktoś z tutaj obecnych posiada takie połączenie? Mam kilka pytań - wątpliwości:

 

Chodzi o zasilanie CO oraz CWU poprzez eko groszek wraz z kominkiem z płaszczem wodnym.

 

1. Czy ciężko spiąć taką inlstalację, aby chodziła bez problemu? ma ktoś jakiś dokładniejszy schemat takiej instalacji?

2. Jak to działa w praktyce? Jeśli palę na maksa w kominku - bo lubię, bo weekend czy coś - to kocioł na eko groszek się wyłącza zupełnie?

3. Jak palę tylko wieczorami po powrocie z pracy, oraz trochę rano przed wyjściem z pracy, to kocioł na eko groszek wyłącza się zupełnie 2 razy dziennie, a potem sam automatycznie rozpala? Czy taka"przerywana" praca kotła na eko groszek jest zdrowa dla kotła?

4. A może w takim układzie taki kocioł na groszek cały czas się "troszkę" pali i i tak zużywa paliwo? Jeśli tak, to jest to znacząca ilość?

 

Ktoś posiada jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

no i rozbili wątek, a ja muszę nabijać bez sensy posty... (przypominam się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Widzę, że wywiązała się ciekawa dyskusja na temat zalet i wad brucera w porównaniu z retortą obrotową. Chciałbym wypowiedzieć się jako użytkownik retorty obrotowej już drugi sezon grzewczy, łącznie około 12 mies. pracy. Mam piec KWM SGR 25 kw, ogrzewam około 180 m2 i bojler 300 l. W ciągu 12 mies. pracy retorty obrotowej firmy ARDEO nie było ani jednego przypadku zerwania zawleczki ślimaka bądź jakichkolwiek innych problemów. Moja retorta użytkowana jest tylko i wyłącznie na miale węglowym chociaż paliłem też w niej groszkiem. Średnie zużycie w sezonie 2008/2009 wyniosło 1 tonę miału na miesiąc od października do maja, średnia temp. w domu 23-24 stopnie C. Miał przechowuję luzem w kotłowni, do zasobnika wsypuję tylko suchy który zgarniam grabkami z wierzchu pryzmy. Jako użytkownik retorty obrotowej polecam ją gdyż nie sprawiała mi żadnych problemów nawet na miale węglowym kupowanym luzem i to o wielkości do 30 mm. W piecu firmy Walendowscy z Pleszewa mam też zamontowany stały ruszt wodny na którym bez problemu palę drewnem nawet podczas pracy retorty i spalam tam na bieżaco różne kartony i pudełka. Reasumujac polecam retortę obrotową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z tutaj obecnych posiada takie połączenie? Mam kilka pytań - wątpliwości:

 

Chodzi o zasilanie CO oraz CWU poprzez eko groszek wraz z kominkiem z płaszczem wodnym.

 

1. Czy ciężko spiąć taką inlstalację, aby chodziła bez problemu? ma ktoś jakiś dokładniejszy schemat takiej instalacji?

2. Jak to działa w praktyce? Jeśli palę na maksa w kominku - bo lubię, bo weekend czy coś - to kocioł na eko groszek się wyłącza zupełnie?

3. Jak palę tylko wieczorami po powrocie z pracy, oraz trochę rano przed wyjściem z pracy, to kocioł na eko groszek wyłącza się zupełnie 2 razy dziennie, a potem sam automatycznie rozpala? Czy taka"przerywana" praca kotła na eko groszek jest zdrowa dla kotła?

4. A może w takim układzie taki kocioł na groszek cały czas się "troszkę" pali i i tak zużywa paliwo? Jeśli tak, to jest to znacząca ilość?

 

Ktoś posiada jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

no i rozbili wątek, a ja muszę nabijać bez sensy posty... (przypominam się)

 

 

Skoro nasi najlepsi profesjonalni fachowcy w wątku milczą to ja odpowiem skromnie jako samouk.

 

Nie mam pojęcia jak spiąć taką instalację - o tym polecam porozmawiać z doświadczonym instalatorem, natomiast jeśli chodzi o pracę pieca to jeśli będziesz grzał w kominku przy takim układzie i temperatura wody w całym obiegu będzie równa lub wyższa zadanej w piecu wtedy on będzie w podtrzymaniu "czuwał" podtrzymując tylko żar co powoduje bardzo małe zużycie węgla, aż temperatura spadnie poniżej zadanej i wtedy włączy się podnosząc ją do zadanej.

 

Podsumowując:

1. Nie mam

2. Jest w podtrzymaniu

3. Jest w podtrzymaniu i w niczym mu to nie szkodzi,

4. Tak. Jest to bardzo mała ilość.

 

Bialy63, ofik - dzięki za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed tygodniem podłączyli mi piec pleszewski (firma Energia) 25 kw ze sterownikiem Aurora 2 - do ogrzania powierzchnia 145 m kw. - ok. 60 m podłogówki, reszta grzejniki. Poddasze na razie ocieplone 15 cm wełna super mata, no i trochę szczelin typu kiepskie drzwi budowlane, dom nieocieplony.

Na sterowniku mam 45 stopni na piecu, histereza 2 stopnie, podaje przez 12 sekund co 45 sekund.

Pali jak smok ok. 60 - 65 kg

mam się martwić czy po prostu tak musi być bo budynek nieocieplony itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herman

Ja mam na kotle teraz 55 st dom większy i spala około 30 kg na dobę to chyba wszystkie ciepło idzie ci w komin i ja bym się martwił bo jeśli na kotle miałbyś 65 st to można byłoby taką ilość zaakceptować(choć trudno),ale nie przy tej powierzchni domu i jeszcze ta temp. 45 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie coś proszę, tak się złożyło ,że zakupiłem przed sezonem grzewczym ekogroszek trochę kiepskiej jakości ... z Ukrainy. O ile na dworze było jako tako to i w domu też, teraz jak się obniżyły temperatury, to jest kiepsko-chłodno. Posiadam piec ekocentr 25 KW, parametry mam następujące osłona wentylatora odsłonięta 2,5-3 cm, podawanie 19, przerwa 59. Zawór trójdrożny na 6. Może zwiększyć nadmuch?, czy podawanie?, może przerwę zmniejszyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herman

Ja mam na kotle teraz 55 st dom większy i spala około 30 kg na dobę to chyba wszystkie ciepło idzie ci w komin i ja bym się martwił bo jeśli na kotle miałbyś 65 st to można byłoby taką ilość zaakceptować(choć trudno),ale nie przy tej powierzchni domu i jeszcze ta temp. 45 st

 

a jak sprawdzić czy jest tak jak mówiz tzn że idzie w komin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed tygodniem podłączyli mi piec pleszewski (firma Energia) 25 kw ze sterownikiem Aurora 2 - do ogrzania powierzchnia 145 m kw. - ok. 60 m podłogówki, reszta grzejniki. Poddasze na razie ocieplone 15 cm wełna super mata, no i trochę szczelin typu kiepskie drzwi budowlane, dom nieocieplony.

Na sterowniku mam 45 stopni na piecu, histereza 2 stopnie, podaje przez 12 sekund co 45 sekund.

Pali jak smok ok. 60 - 65 kg

mam się martwić czy po prostu tak musi być bo budynek nieocieplony itp.

 

Jeśli przed tygodniem dopiero zacząłeś grzać, a dom wcześniej był nieogrzewany i masz stan budowlany - to zużycie węgla nie takie straszne. Gdy dom się rozgrzeje i odda wilgoć to zużycie spadnie. A gdy go ocieplisz to prawie nic nie będzie spalał. Trzecią zimę już grzeję różnymi metodami i dom w różnym stanie ocieplenia - trochę doświadczenia mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie coś proszę, tak się złożyło ,że zakupiłem przed sezonem grzewczym ekogroszek trochę kiepskiej jakości ... z Ukrainy. O ile na dworze było jako tako to i w domu też, teraz jak się obniżyły temperatury, to jest kiepsko-chłodno. Posiadam piec ekocentr 25 KW, parametry mam następujące osłona wentylatora odsłonięta 2,5-3 cm, podawanie 19, przerwa 59. Zawór trójdrożny na 6. Może zwiększyć nadmuch?, czy podawanie?, może przerwę zmniejszyć?

Polecam wątek:

http://forum.muratordom.pl/moze-ktos-ma-doswiadczenia-z-piecem-defro-eko,t138856-60.htm

, a w nim posty kolegi info123 na pierwszej stronie wraz z odnośnikami do strony Defro gdzie jest podana tabela mocy kotłów i odpowiednie ich ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie coś proszę, tak się złożyło ,że zakupiłem przed sezonem grzewczym ekogroszek trochę kiepskiej jakości ... z Ukrainy. O ile na dworze było jako tako to i w domu też, teraz jak się obniżyły temperatury, to jest kiepsko-chłodno. Posiadam piec ekocentr 25 KW, parametry mam następujące osłona wentylatora odsłonięta 2,5-3 cm, podawanie 19, przerwa 59. Zawór trójdrożny na 6. Może zwiększyć nadmuch?, czy podawanie?, może przerwę zmniejszyć?
A z czym jest dokładnie problem?

- Nie dobija do zadanej temperatury?? Jaką masz ustawioną?

- Grzeje wodę ale w domu dalej zimno??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czym jest dokładnie problem?

- Nie dobija do zadanej temperatury?? Jaką masz ustawioną?

- Grzeje wodę ale w domu dalej zimno??

 

 

Niby dobija do 60 stopni , bo więcej nie daje rady, w domu owszem chłodno, zżera przy tym dużo grochu tak około 40 kg i więcej naq dobę, trochę kiepsko go dopala , ale jak daję dłuższe przerwy, albo krótsze podawanie to ma trudność z dobiciem do zadanej temperatury. Po spadku do 57 st załącza się piec i chodzi około 16 minut, wyłacza się na 61 stopni, i po 6 -8 minutach znów spada na 57 i tak w koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czym jest dokładnie problem?

- Nie dobija do zadanej temperatury?? Jaką masz ustawioną?

- Grzeje wodę ale w domu dalej zimno??

 

 

Niby dobija do 60 stopni , bo więcej nie daje rady, w domu owszem chłodno, zżera przy tym dużo grochu tak około 40 kg i więcej naq dobę, trochę kiepsko go dopala , ale jak daję dłuższe przerwy, albo krótsze podawanie to ma trudność z dobiciem do zadanej temperatury.

Jeżeli piec podgrzewa wodę i wrzuca ją w układ, to może masz źle wykonaną instalację - za mało punktów grzewczych w domu albo niezbyt szczelny domek, że Ci ciepła nie starcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...