Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

Sęk w tym, że nie wiadomo, czy Twój wentyl obsługuje płynną zmianę napięcia zasilającego. Spróbuj dowiedzieć się u producenta wentyla, jak jest z regulacją jego mocy (czym się steruje tą mocą). Jeśli moc wentyla jest funkcją wysokości napięcia prądu zasilającego, to jak najbardziej możesz zamontować ten ściemniacz (bo tak on działa - reguluje napięcie zasilające w przedziale 0-100% napięcia wejściowego).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeanpascale

Czy nie warto trochę dołożyć i kupić sterownik z PID.np Ognika.

Ja mam sterownik z PID i działa to dość fajnie i mogę wyłączyć PID i wtedy działa jak zwykły sterownik z możliwością regulacji obrotów.Sterownik sam sobie dobiera prędkosć dmuchawy .

Z tego co wiem o Ognik ma dopasowane parametry wyjściowe pod Hef-a.

Zużycie węgla jest na zbliżonym poziomie z tym że nie ma skoków temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czego służy białe naczynie przeponowe w instalacji? Mam czerwone i białe.

 

Czerwone mam do instalacji zamkniętej (kaloryfery i podłogówka) która jest za wymiennikiem płytowym, w tym obwodzie mam też ciśnieniomierz.

 

Biały chyba jest przy CWU ale tam nie mam żadnego ciśnieniomierza.

 

Kocioł pracuje w układzie otwartym (jest zbiornik wyrównawczy).

 

czy te 4 rury wychodzące z kotła (2 dla wymiennika, 2 do CWU) są niezależne? tzn czy w kotle są jako oddzielne obwody? Bo jeżeli tak to być może obwód z CWU jest jednak zamknięty?

 

Kazałem swoim fachowcom zrobić instalację otwartą (od strony kotła) ale zaczęło mnie męczyć to białe naczynie przeponowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawijan,

jak masz chwilę, ustosunkuj się prosze.

 

zawijan,

 

zawijan, czyli wniosek, prędkość spalin ma byś jak najniższa, wtedy najekonomiczniej.

Jak nam zaczyna brakować ciepła, zwiekszamy temperaturę spalin.

Prędkośc zwiększamy ostatecznie, jak juz nie dajemy rady temperatrurą?

 

w tym powyżej, mowa była o czystej teorii przekazywania ciepła, zupełnie oderwanej od kotła. I ta teoria chyba jest ok?

A teraz praktyka, pytanie do Ciebie, mam kocioł z retortą 25 KW, potrzebuję ok 10 KW, ekonomiczniej bedzie palić na 1/2 otwarcia wentylatora, czy na 3/4 otwarcia ? Oczywiscie dopasowując odpowiednio czas przestoju, przy stałym podawaniu 15s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to na 1/3 :) z tego co czytałem to za duzo powietrza nie jest wskazane

 

przy okazji zapytam specjaliste bo czytałem i nie wiem czy dobrze zrozumiałem

 

Piec hef 25kw z rusztem sztabkowym , najlepszym rozwiazaniem bedzie gdy pale w retorcie wyciagniecie pozostałych sztabek rusztu oprócz tych dwóch na których zamocowany jest promiennik?!

 

promiennik zawieszony jest nad retorta ok 12-13cm moge poprzez skrócenie zwiekszyć np do 15-20cm czy to ma sens?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

Mój `Kielar 35 kw` ma tendencje do lekkiego niedopalania groszku z prawej strony paleniska - podobno to wada stałych retort, a w obrotowych ten problem nie istnieje.

 

W każdym razie serwisant stwierdził, że problem jest znany a powodem tego jest zbieranie się miału w kolanie retorty oraz, że problem ten można w pewnym zakresie likwidować a przynajmniej zmniejszyć jego dolegliwość w ten sposób, że średnio raz w miesiącu należy wypalić groszek do zera co spowoduje wypchanie miału - a następnie retortę wyczyścić od góry i na nowo rozpalić.

 

Stąd moje pytanie czy ktoś stosuje tą technikę i czy to w ogóle pomaga.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to na 1/3 :) z tego co czytałem to za duzo powietrza nie jest wskazane

 

przy okazji zapytam specjaliste bo czytałem i nie wiem czy dobrze zrozumiałem

 

Piec hef 25kw z rusztem sztabkowym , najlepszym rozwiazaniem bedzie gdy pale w retorcie wyciagniecie pozostałych sztabek rusztu oprócz tych dwóch na których zamocowany jest promiennik?!

 

promiennik zawieszony jest nad retorta ok 12-13cm moge poprzez skrócenie zwiekszyć np do 15-20cm czy to ma sens?!

 

Tak, masz mieć zdemontowany ruszt żeliwny, zostają tylko sztabki, na których wisi deflektor. W najgorszym wypadku zostaw minimum po 3cm po bokach, ale generalnie powinno się ten ruszt demontować przy paleniu z automatu.

 

Deflektor powinien być raczej na wys. min.15 a lepiej 20cm. w/g starej instrukcji pancerpola dla 25kw zakres 15-20cm, w/g nowej zalecane 20cm.

 

ps. Ognika PID sie nie bój. HEF ma dopasowany program pod swoje retorty, software sl.28 PID-II jest bardzo dobry. HEF zamawia i korzysta z tych systemów sterowania. Dla nich jest też zielone tło, napis firmowy HEF i prezentacja przy załączeniu, wyświetlacz ma kolor zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

Mój `Kielar 35 kw` ma tendencje do lekkiego niedopalania groszku z prawej strony paleniska - podobno to wada stałych retort, a w obrotowych ten problem nie istnieje.

 

W każdym razie serwisant stwierdził, że problem jest znany a powodem tego jest zbieranie się miału w kolanie retorty oraz, że problem ten można w pewnym zakresie likwidować a przynajmniej zmniejszyć jego dolegliwość w ten sposób, że średnio raz w miesiącu należy wypalić groszek do zera co spowoduje wypchanie miału - a następnie retortę wyczyścić od góry i na nowo rozpalić.

 

Stąd moje pytanie czy ktoś stosuje tą technikę i czy to w ogóle pomaga.???

 

U mnie pomogło zwiększenie otwarcie przesłony wentylatora, czyli większa dawka powietrza.

Odkąd to zrobiłem nie istnieje u mnie ten problem (przy stałej retorcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jarecki79

tak myslałem i pale z wyciągnietym rusztem (jak dzwoniłem do serwisu hef do lublinca to nie byli pewni ale raczej byli za tym zeby go zostawic :(

 

co do deflektora to przy najblizszej mozliwosci wyciagne i go skróce do 18cm :lol: taka srednia odległość, chyba ze lepiej zeby było 20cm ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam kocil LAzar Multi Komfor z pogodówka....i myslałem że pogodówka działa trochę inaczej

pogodowka steruje iloscia cieplej wody przekazywanej na grzejniki i bojler, nie dopuszczajac do wychlodzenia pieca.

teoretycznie ma utrzymywac zadana temperature w pomieszczeniach (czujnik w pokoju) ale co w razie naglych zmian temeratury zewnetrzenej ?

 

myslałem że pogodówka będzie mogła zmieniać parametry podawania opału w zaleznosci od zmian atmosferycznych :(

 

Czy jest taka pogodowka w jakim kotle ktora zmieni parametry podawania w razie np ostrego nagłego mrozu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was widział jak działa piec Weber Heiztechnik:

 

http://www.polmark.com.pl/oferta?func=productPage&pid=226&cid=170&prid=0&wid=43

 

Podobno każdy model jest wysyłany do producenta sterowników, gdzie dopasowują indywidualnie program sterownika Fuzzy Logic dzięki czemu nie trzeba nic ustawiać poza temperaturą :o

 

Widziałem go na żywo w sklepie i jest bardzo porządnie wykonany (spawy itd.).

 

Sąsiad planuje na wiosnę zakup pieca 15 kW i pytał mnie co mu polecę - waham się pomiędzy piecem z palnikiem Brucer i sterownikiem ecoal, a tym Weberem

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...