Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

Spróbuje, a korzystając z okazji czy może się orientujesz czy takie napięcie ma wpływ na wskazania przyrządów pomiarowych ?

Jakich przyrządów ?? Przyrządy z zasady mają jakiś uchyb ( błąd pomiarowy ) zasilane z sieci o niższym napięciu raczej nie powinny - przecież nikt nie stwarza im do pracy warunków laboratoryjnych aczkolwiek różnie z tym może być ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zawijan, może jakoś nieprecyzyjnie sie wyrazam, ale trzeba wybaczyć :)

Może zacznę inaczej.

Jeśli mam zapotrzebowanie na poziomie 8-10KW, kocioł ma 25 KW, to czy ekonomiczniej bedzie grzać przy "małych" nastawach dajacych moc palinika np 12 KW, czy może 20KW, czy jeszcze inaczej ?

 

I wiem, że najlepiej było by kupić BRUCERA z eCalem i żeliwnym kotłem, ale mam to co mam, i do końca mojego kotła musze jakos dotrwać.

 

Jacku do odpowiedzi na to nie trzeba fatygować zawijana - pewnie, że trzeba zastosować nastawy na 12 kW - sam mam piec 18 kW "ustawiony" na maks 8-10 kW bo to u mnie w zupełności wystarcza nawet przy -20 na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z nastawami, jeśli ustawię palnik na np 10 KW to czy wprost będzie musiał grzać kocioł 2x dłużej niż nastawiony na 20 KW (przy identycznych warunkach), czy zależności sa jakieś inne ?

 

Bo jesli takie jw, to niby dlaczego ma być ekonomiczniej spalać

 

10 cykli na dobe po 2 kg w ciągu 20 min każde załączenie

niż

10 cykli na dobę po 2 kg w ciągu 40 min każde załaczenie ?

 

Wg zawijana, lepiej spalać z większym (szybszym) przepływem spalin przez kocioł, a przy wyższej mocy ustawionej ten przepływ jest szybszy, bo wentylator na wyższych obrotach.

 

Jak to w końcu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawijan, może jakoś nieprecyzyjnie sie wyrazam, ale trzeba wybaczyć :)

Może zacznę inaczej.

Jeśli mam zapotrzebowanie na poziomie 8-10KW, kocioł ma 25 KW, to czy ekonomiczniej bedzie grzać przy "małych" nastawach dajacych moc palinika np 12 KW, czy może 20KW, czy jeszcze inaczej ?

 

I wiem, że najlepiej było by kupić BRUCERA z eCalem i żeliwnym kotłem, ale mam to co mam, i do końca mojego kotła musze jakos dotrwać.

 

Jacku do odpowiedzi na to nie trzeba fatygować zawijana - pewnie, że trzeba zastosować nastawy na 12 kW - sam mam piec 18 kW "ustawiony" na maks 8-10 kW bo to u mnie w zupełności wystarcza nawet przy -20 na zewnątrz.

 

Zgadza się.

Za kilka dni na naszym blogu opublikujemy ciekawe wyniki z badań sterownika dwu-stanowego. Poinformujemy Was o tym.

Tam znajdzie się potwierdzenie tego, co mapisał SUSPENSER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie przewymiarowywac pieców a wrecz minimalnie zanizyc moc pieca

zakładając ze potrzebuje piec 18kw, sprzedawca sugeruje 20kw a wynika ze najlepiej jesli kupie 12-16 kw bo na 90% dni grzewczych potrzebuje 10-12kw.

 

Problemem może być kaloryczność paliwa. Jeśli kupisz piec 12kW i słaby węgiel to może się okazać, że piec wydajność np. 5kW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie przewymiarowywac pieców a wrecz minimalnie zanizyc moc pieca

zakładając ze potrzebuje piec 18kw, sprzedawca sugeruje 20kw a wynika ze najlepiej jesli kupie 12-16 kw bo na 90% dni grzewczych potrzebuje 10-12kw.

 

Problemem może być kaloryczność paliwa. Jeśli kupisz piec 12kW i słaby węgiel to może się okazać, że piec wydajność np. 5kW :D

 

Dobrze zaprojektowany kocioł powinien mieć nadwyżkę mocy palnika - właśnie na wypadek słabszego paliwa. Czyli np. kocioł 24kW powinien mieć wymiennik 24kW a palnik większy. Tak jest w kotłach z Brucerem - Brucer może na dobrym węglu wyciągnąć nawet ponad 40kW. Ten sam palnik jest zarówno w kotle 15kW, jak i w 35kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 20 KW a starczyłoby z 15 spokojnie.

W taką pogodę jak teraz nie wiem, co z ciepłem robić. Zawór przykręcony na połowę, 50st na piecu, pompka na 1 biegu a w domu gorąco... Za gorąco.

 

Gdy świeci słonko jak ostatnio i na dworze jest +10 przełączam piec na jakiś czas w tryb LATO i grzeję tylko CWU, a gdy w domu zaczyna robić się chłodniej włączam z powrotem tryb CWU+CO.

 

Tak jak napisał zawijan palniki są zwykle dużo mocniejsze niż podana moc pieca - np. u mnie przy 18 kW jest palnik z podajnikiem Pancerpol który generuje z tego co pamiętam do 40 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał tryb "lato" to przełączę. Na razie nie mam jeszcze czujnika i podłączonej wody do mycia - to będzie na wiosnę. Na razie jest piec założony "na wariata"9 lutego.

Chyba na razie pozostaje przykręcanie zaworu/a?

 

Nie wiem kolego o przykręcaniu jakiego zaworu piszesz? Myślę że chodzi ci o trój lub czterodrożnym bo jak innym nic ci to nie da ponieważ tylko zmniejszysz szybkość przepływu, grzejniki tylko trochę po dłuższym czasie nagrzeją ci się do temperatury zadanej na piecu. Ja mam czterodrożny, temperatura zadana na piecu 65 stopni, zawór ustawiony na około 5 a grzejniki niewiem czy mają 40 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , przyglądam się waszej dyskusji jest b. pouczająca . Jestem nowym w tym zagadnieniu i chłonę każdą wypowiedź jak gąbka wodę.

Mam do Was pytanie o zakresach temperatur podawanych przez piec do podłogówki i grzejników. Z tego co się zorientowałem to do ogrzewania podłogówką wystarczy niższa temp. i to o jakieś 20st, czy tak a może się mylę? a na pogrzanie CWU to jakieś 55-60st. jak się to niesza lub rozdziela? Czy to oznacza że decydując się na podłogówkę jako podstawowe ogrzewanie zaoszczędzę na pracy pieca (będzie wolniej reagował na zmiany zadanej mu temperatury?) zamierzam nabyć piec z podajnikem na ekogroszek 20kW a domek ma powierzchnię na dole 96m2 a poddasze zajmie ok. 60m2

Ciekawi mnie również temat ocieplenia domu- izolacji ścian, stropów i fundamentów. Jak można obliczyć i zaprojektować i wreszcie wykonać prawidłowe rozwiązania zapewniające jak najlepszy wskaźnik „ k-„

Celowo pytam w tym wątku bo się pokrywa z problematyką ogrzewania.

pozdrawiam TK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzestawiałem nieco sterownik, najpierw z 16 podawanie 42 przerwa na 10 podawanie 30 przerwa, a teraz na 5 podawnie 30 przerwa, oczywiście odpowiednio przestawiajac przesłonę na wentylatorze.

Przy ostatnich nastawach suf w kotle straszny, czarniutko. Przy poprzednich nastawach było 10-30 jasnawo, a przy 16-42 w zasadzie biało (czy może jasno szaro).

Co zrobić żeby nie było tak czarno ?

 

Spalanie przy każdym z ustawień w zasadzie bez spieków, kalafiorów i innych takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...