Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

SUSPENSER nie kupuj brunatnego!!!! firma która robiła mi CO handluje własnie takim węglem i wcisneła mi 1 t na próbe, pal szesć sprzedali po kosztach wiec duzo nie zapłaciłem...ale to dopiero jest masakra, masa popiołu(niby w brunatnym nie powinno byc ;) ) masa klejącej sadzy która kleiła sie do kotła, i pewnie komina,szybko się wypalał,nie oddawał ciepła.. jednym słowem PORAZKA !!

Nie wiem kolego co ci sprzedali ale ja paliłem tym czeskim od czerwca ( grzanie CWU) a później też CO do wystąpienia mrozów. Sadzy też trochę więcej jak z kamiennego popiołu w normie. Sadzowanie wynika prawdopodobnie z tego że nie można przy paleniu tym węglem dać powietrza za dużo bo zgaśnie. Musi się palić normalnym spokojnym płomieniem tak jak ognisko, nie może fuczeć tak jak ja to nazywam. Licząc że kupimy po 350 za tonę z dowozem do domu ( warunek 25 ton) to myślę że można się pobawić. Czyściłem piec co zasobnik. Do grzania CWU jeden zasobnik na 3 tygodnie. Zostało mi jeszcze 16 worków i jak się już trochę ociepli przechodzę na czeski. Na wiosnę zamówię zestaw ze znajomymi. Na duże mrozy nie polecam bo problem z uzyskaniem i utrzymaniem temperatury. To moja skromna opinia. Zawsze można kupić kilka worków i wypróbować jak się sprawuje ten opał w swoim kociołku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wszyscy Nasi Dziadkowie w grobach sie przewracaja - "palić zbozem"

 

co do brunatnego to miałem kilkanascie worków , jak dla mnie porażka rozpalałem go chyba ze 2 h pozniej palił sie jak papier, sadzy bardzo duzo jedyny plus bardzo mało popiołu.

ale jak ktos sobie sam pojedzie mozna spokojnie załatwic za 220-240zł/ t. Zreszta w Zabrzu Katowiach na miejscu jest za 270zł/t (oczywiscie min 24t)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy Nasi Dziadkowie w grobach sie przewracaja - "palić zbozem"

 

co do brunatnego to miałem kilkanascie worków , jak dla mnie porażka rozpalałem go chyba ze 2 h pozniej palił sie jak papier, sadzy bardzo duzo jedyny plus bardzo mało popiołu.

ale jak ktos sobie sam pojedzie mozna spokojnie załatwic za 220-240zł/ t. Zreszta w Zabrzu Katowiach na miejscu jest za 270zł/t (oczywiscie min 24t)

Ta cena o której piszesz kolego to cena na kopalni w czechach ( dzwoniłem też tam), trzeba doliczyć koszt transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Proszę o radę bo czytałem o mocach pieców ja mam viadrusa z czeskiej fabryki 25 KV a dom 150metrów z piwnicami z ytonga ciepły plus tzw bojler 120l i trochę za duży ten piec szkoda że za późno czytałem wasze rady ale jakie te ustawienia powinny mniej więcej być żeby obniżyć moc pieca bo w instrukcji tego pieca napisane jest że moc jego jest 7-25 KV ale jak to regulować

Przy okjazji podaję link jak ten piec wygląda sprawia wrażenie solidnego i nad retortą są 3 płyty ceramiczne

 

http://www.viadrus.cz/web/structure/kotle-na-tuha-paliva-69.html?lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Proszę o radę bo czytałem o mocach pieców ja mam viadrusa z czeskiej fabryki 25 KV a dom 150metrów z piwnicami z ytonga ciepły plus tzw bojler 120l i trochę za duży ten piec szkoda że za późno czytałem wasze rady ale jakie te ustawienia powinny mniej więcej być żeby obniżyć moc pieca bo w instrukcji tego pieca napisane jest że moc jego jest 7-25 KV ale jak to regulować

Przy okjazji podaję link jak ten piec wygląda sprawia wrażenie solidnego i nad retortą są 3 płyty ceramiczne

 

http://www.viadrus.cz/web/structure/kotle-na-tuha-paliva-69.html?lang=pl

 

Moc zmniejsza się ustawiając krótsze podawanie węgla, dłuższe przerwy i odpowiednio słabszy nadmuch - u mnie np. podawanie 5, przerwa 48, nadmuch 100% (brak regulacji) - ale przesłona wentyla otwarta na 30% - w efekcie piec 18 kW generuje maks 8 kW.

 

Jacek6 - spaliny są dużo cieplejsze - mam komin z cegieł bez żadnego wkładu - grzeje mocniej od każdego z grzejników :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka65 te ceny które podałem były listopad-grudzien 2009, moze miałes mniej wilgotny ten groszek brunatny :lol: ze rozpalił sie w 5 m. a moze poprostu nie umiem tym palic :oops: .

 

Jacek6: temperatura czopucha to nie to samo co temperatura spalin

 

Teraz jak popatrzysz na allegro są podobne tylko ten transport dochodzi. Mój faktycznie był suchutki, jak sypałem z worków do zasobnika to zadyma jak diabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btx - zacząłem przełączać na tryb LATO, bo zauważyłem, że gdy słońce nagrzewa mi panele w salonie to robi się w nim bardzo ciepło (24-25 st) a termostat grzejnik jeszcze grzeje pomimo nastawienia termostatu na 21 st.

Chyba chodzi o to, że zanim powietrze ze środka pomieszczenia wymiesza się z tym spod ścian (a tam jest grzejnik z termostatem) to grzejnik jeszcze trochę grzeje.

 

Efekt jest taki, że po ręcznym wyłączeniu pompki CO (tryb LATO) reakcja jest natychmiastowa, a termostaty zanim zadziałają mam 25 st i wilgotność 20% z to dla mnie za ciepło i za sucho.

Hmmm - mając sterownik pokojowy można załączyć temperaturę nocną (która z reguły jest niższa aniżeli dzienna) i nie trzeba latać do kotłowni, aby przełączać ustawienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ostatnio z moim instalatorem CO i normalnie zdurniałem...

 

Niech mi ktoś jak blondynowi powie jak powinna wyglądać instalacja CO, gdzie jest kocioł na ekogroszek (który o ile wiem ma pracować w instalacji otwartej), podłogówka, grzejniki i zasobnik CWU (które chyba powinny pracować w instalacji otwartej). Rozumiem, że ma być wymiennik ciepła i co dalej? Trzy pompy (osobno do podłogówki, grzejników i CWU)? Co jeszcze? Potrzebny jest zawór czterodrogowy do ochrony kotła? Jak tym wszystkim sterować jeśli OgnikPID obsługuje tylko jedną pompę do CWU i jedną pompę do CO. A co z podłogówką?

 

Normalnie czytam i czytam i nie rozumiem... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...