Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

Przy aktywnej diagnostyce naciskamy 2 czy 3razy przycisk Prog i mamy okno diagnostyczne

pokazuje między innymi 16/16, 14/16 2/16 to są pokazane poziomy wykorzystania mocy,

 

Dzięki za ten opis - właśnie tego nie rozumiałem :D

 

Jeszcze nie wiem co oznacza 11p pomiędzy temperaturą a mocą nadmuchu w tym oknie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Akrimka
A zwiększona ilośc dymu (czy pary) w podajniku czym jest spowodowana? Komin za słabo ciągnie czy co?

 

Też tak miałem ze w podajniku miałem dym taki brązowy, wydawało mi sie ze jak za duzo powietrza miałem a na palniku jakby przytkane popiołem i szlaką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Akrimka

U mnie pali sie tak, zdjecia z komórk zaraz po rozpalniu jak mi opału brakłoi:)

 

http://lh3.ggpht.com/_kFjGNF-Vk-g/S5Ij7DC4-hI/AAAAAAAADJU/FhOO1kSSNvE/s512/DSC00036.JPG

 

http://lh6.ggpht.com/_kFjGNF-Vk-g/S5Ij8WGaUlI/AAAAAAAADJY/d0yR0D9aZmk/s640/DSC00035.JPG

 

A taki mam popiół

 

http://lh5.ggpht.com/_kFjGNF-Vk-g/S5Ij543jiTI/AAAAAAAADJQ/l4-f0unM4mk/s640/DSC00037.JPG

 

 

Wczoraj wyczyściłem po 9dniach palenia piec...i jakby odżył, pali dużo efektywniej tzn rzadziej sie załancza, zmniejszyłem nadmuchy i jakby mniej spieków wytwarza. Generalnie czyszczenie jest bajka przez duże drzwiczki z przodu, wszystkie póki i płomieniówki mogę dokładnie wyszczotkować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aktywnej diagnostyce naciskamy 2 czy 3razy przycisk Prog i mamy okno diagnostyczne

pokazuje między innymi 16/16, 14/16 2/16 to są pokazane poziomy wykorzystania mocy,

 

Dzięki za ten opis - właśnie tego nie rozumiałem :D

 

Jeszcze nie wiem co oznacza 11p pomiędzy temperaturą a mocą nadmuchu w tym oknie ?

 

Nigdy się w to wielce nie zagłębiałem.

 

0/16, 4/16, 11/16 pokazują zmiany progów co 0,5st.C w strefie 8st.C

 

To xP oznacza aktualna wartość przesunięcia całej aktywnej strefy 8st.C, można uprościć, że jest to wyliczony przez sterownik chwilowy poziom mocy kotła zapewniający utrzymanie temperatury zadanej.

 

Nie wgłębiałem się w to, grunt,że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Wiem, że nie do końca pasuje do tego wątku, ale jest tu duży ruch i szansa, że ktoś mi merytorycznie odpowie :-)

 

Chodzi o zasobnik CWU. Mój instalator baaaaaaardzo mi odradza zasobnik poziomy polecając pionowy (stojący). Mi pasowałby wiszący poziomy, bo mam niewiele miejsca w kotłowni i zamiast stawiać taką dużą krowę na podłodze (60 cm średnicy, 125 cm wysokośći - zbiornik stojący 150 l) to mógłbym go sobie powiesić wysoko pod sufitem.

 

Czy zbiorniki poziome to rzeczywiście takie zło? Korzystanie z nich jest w jakiś sposób mniej komfortowe?

 

Dzięki wielkie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zainwestować w dobry stojący, bo jest bardziej wydajny.

 

Stojący:

Ma (powinien mieć) w środku spiralna wężownicę prowadzona od dołu do góry, woda jest nagrzewana bardziej wydajnie, zbiornik jest dobrze izolowany, dłużej trzyma ciepło. Spokojnie zatem większe kąpiele.

 

Jak zainwestujesz trochę więcej to w stojącym mogą być 2 wężownice, jedna do kotła grzewczego a druga przyszłościowo do np. kolektora słonecznego.

 

Wiszący:

Pewnie będzie w piance lub styropianie, ale będzie miał przy dobrych wiatrach tylko podwójna wężownicę typu U lub w najlepszym wypadku będzie dwupłaszczowy.

Przy podwójnej wężownicy efektywnie nagrzejesz tylko górna połowę tego zbiornika. Dobre dla prysznica i nic więcej. Mało wydajne, jedyny plus- tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zainwestować w dobry stojący, bo jest bardziej wydajny.

 

Stojący:

Ma (powinien mieć) w środku spiralna wężownicę prowadzona od dołu do góry, woda jest nagrzewana bardziej wydajnie, zbiornik jest dobrze izolowany, dłużej trzyma ciepło. Spokojnie zatem większe kąpiele.

 

Jak zainwestujesz trochę więcej to w stojącym mogą być 2 wężownice, jedna do kotła grzewczego a druga przyszłościowo do np. kolektora słonecznego.

 

Wiszący:

Pewnie będzie w piance lub styropianie, ale będzie miał przy dobrych wiatrach tylko podwójna wężownicę typu U lub w najlepszym wypadku będzie dwupłaszczowy.

Przy podwójnej wężownicy efektywnie nagrzejesz tylko górna połowę tego zbiornika. Dobre dla prysznica i nic więcej. Mało wydajne, jedyny plus- tanie.

 

A wiszący dwupłaszczowy? Nagrzeje się cały, czy też tylko górna połowa?

 

Problem nie jest w cenie, tylko w tym, że na stojący nie bardzo mam miejsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do SUSPENSER

Ja też mam tatarka soft 5.03 i planuję go wysłać do serwisu.Napisz jak go dostarczyłeś i jak długo to trwało. Czy teraz słychać różnice w dmuchaniu miedzy 100% a 30% mocy, czy zmieniałeś nastawy podawanie -przerwa, skąd wziąłeś instrukcje?[/u][/b]

 

Darek038

W piątek dostałem informację,że wychodzi nowy soft v.5.12. Poprawka dotyczy współoracy przy wyłączonym trybie pid. Chodzi o klasyczne funkcjonowanie, doszedl w tym celu ustawiany parametr podtrzymania. Jest to ładnie opisane w nowej instrukcji.

 

Instrukcje mogę Ci wysłać na adres e-mail, podaj go w privie. Od softu 5.11 oraz od nowego 5.12.

 

Tak przy 5.11 słychać zmiany obrotów, przy dmuchawie WBS6a jest ona słyszalna przy schodzeniu poniżej 55%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zainwestować w dobry stojący, bo jest bardziej wydajny.

 

Stojący:

Ma (powinien mieć) w środku spiralna wężownicę prowadzona od dołu do góry, woda jest nagrzewana bardziej wydajnie, zbiornik jest dobrze izolowany, dłużej trzyma ciepło. Spokojnie zatem większe kąpiele.

 

Jak zainwestujesz trochę więcej to w stojącym mogą być 2 wężownice, jedna do kotła grzewczego a druga przyszłościowo do np. kolektora słonecznego.

 

Wiszący:

Pewnie będzie w piance lub styropianie, ale będzie miał przy dobrych wiatrach tylko podwójna wężownicę typu U lub w najlepszym wypadku będzie dwupłaszczowy.

Przy podwójnej wężownicy efektywnie nagrzejesz tylko górna połowę tego zbiornika. Dobre dla prysznica i nic więcej. Mało wydajne, jedyny plus- tanie.

 

A wiszący dwupłaszczowy? Nagrzeje się cały, czy też tylko górna połowa?

 

Problem nie jest w cenie, tylko w tym, że na stojący nie bardzo mam miejsce...

 

Przy dwupłaszczowym mamy jakby 2 bojlery, środkowy z wodą do mycia i płaszcz zewnętrzny na około niego, w którym krąży woda podgrzewana przez kocioł, jest on bardziej wydajny od wersji z podwójna wężownica typu U.

Napisz do dobrego producenta bojlerów i popytaj, co lepsze. Elektromet czy galmet słyną z produkcji dobrej jakości bojlerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do SUSPENSER

Ja też mam tatarka soft 5.03 i planuję go wysłać do serwisu.Napisz jak go dostarczyłeś i jak długo to trwało. Czy teraz słychać różnice w dmuchaniu miedzy 100% a 30% mocy, czy zmieniałeś nastawy podawanie -przerwa, skąd wziąłeś instrukcje?[/u][/b]

 

Żona dostarczyła go rano osobiście, a ja odebrałem po południu - całość zajmuje im 3-4 godziny.

Słychać - jak już to napisał Jarecki.

Zmieniłem nastawy kierując się radami Jarecki-ego na priv.

Instrukcję dostałem razem z przeprogramowanym i sprawdzonym na stanowisku testowym sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy Ci pomogę... mam wiszący Glamet 140l i daje radę (grzeję go do 45oC) ale przy założeniu że korzystamy z prysznica. Przy wannie trzeba go nagrzać mocniej bo przy 45oC wody starcza tylko na jedno napełnienie (na końcu leci już letnia).

 

Ja mam prawie taki sam (pionowy) tzn. 120 litrów - podwieszony pod sufitem w kotłowni dzięki czemu nie zajmuje miejsca.

 

Temperatura nastawiona na 52 stopnie wystarcza w sam raz - mam sporą wannę i prysznic z bajerami [deszczownia, hydromasaż] więc, żeby ze wszystkich skorzystać musi być 52 st :wink:

 

Sąsiad ma podwieszony poziomy 120 litrów i żeby skorzystać ze sporej wanny grzał do 85 stopni.

 

Vafel - dlaczego nie chcesz podwiesić pionowego Galmet 120 l - masz niski sufit ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie typowego "lajkonika". dotyczy ono ustawienia kotłów na eko-groszek. W dziennikach budowy obserwuję, iż często pod kocioł dajecie bloczki betonowe, albo taki stopień. W naszej kotłowni, w miejscu na piec jest zbrojenie i grubsza wylewka. Czy muszę jeszcze dokładać takie podwyższenie? Co przemawia za tym rozwiązaniem? Jeśli była już odpowiedź w tym temacie, proszę mnie pokierować na właściwą stronę.

Gdzie mogę doczytać na temat doprowadzenia powietrza do pieca w kotłowni? Na jakiej wysokości i odległości od pieca powinien znajdować się wylot rury doprowadzającej to powietrze?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser: sprawa jest trochę bardziej skomplikowana... w zasadzie to ja go nie chcę podwiesić (bo mam ścianę działówkę 12 cm i boję się, że to za duże obciążenie dla takiej ściany - kierbud też powiedział, że lepiej nie ryzykować) tylko chciałem taki leżący umocować na najwyższej półce takiego regału (http://www.allegro.pl/item952402371_regal_olympus_180x90x45_metalowy_400_kg_5_polek.html - dopuszczalne obciążenie 400 kg na półkę). W ten sposób nie obciążał by mi ściany, tylko podłogę i miałbym sporo półek pod nim.

Może i bym wolał pionowy, ale nie mam pomysłu jak go zamocować, żeby nie obciążał w 100% śćiany, tylko żeby chociaż część ciężaru spoczywała na podłodze.

 

Myślałem, że te leżące dwupłaszczowe zasobniki nie mają tak, że nagrzewają tylko górną połowę...

 

Elcia1: co do doprowadzenia powietrza do kotłowni to zobacz sobie ten temat: http://forum.muratordom.pl/nawiew-w-kotlowni-zetka,t142959.htm.

A co do bloczków pod kotłem, to u mnie nic takiego nie będzie. Po prostu będzie stał na płytkach i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój zasobnik na CWU wisi poziomo. typ SGW(L)P - zdaje się że jest to zbiornik dwupłaszczowy. Nie wiem w jakiej otulinie; są w polistyrenowej i poliuretanowekj (ten drugi chyba lepszy bo droższy) Mój zbiornik ma obudowę z blachy metalowej.

 

tu masz linka do pdfa ze zbiornikami wiszacymi galmetu : poziome i pionowe

 

Tak jak pisałem żeby w komfortowo korzystać z wanny muszę grzać wodę do temp 55oC. Wtedy wody starcza na dwukrotną kąpiel.Zapewne w trakcie pierwszej kąpieli woda podgrzewa się trochę na kolejną i jakoś wtedy starcza. Ale ponieważ korzystamy ostatnio z tylko prysznica to ustawiłem na kotle temp CWU 45oC i starcza to na 4 prysznice po kolei. Coś doczytałem na bojlerze że jest w nim jakaś anoda magnezowa i że trzeba ją wymieniać co 12 mcy. Co to jest? czy jak grzeją wodę tylko kotłem a nie grzałką na prąd to też muszę wymieniać tą anodę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...