Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

Nie podam ile spalam bo ja dopiero piec uruchomiłam. Dom jest świeży i mokry jeszcze. Zejdzie z kilka miesięcy zanim to sie unormuje i ogrzeje. Powierzchnia uzytkowa do ogrzania to 200m2. Przez pierwsze 2 dni poszło 100kg węgla :lol: Żre jak oszalały :o

 

Martwia mnie tylko duze ilosci ppopiołu i niedopalonego węgla w popielniku. Jak to zmienić by było mniej popiołu i bez spieków?

 

skróć czas podawania, lub wydłuż czas między podawaniem

Mogę dodać, że nie należy przesadzać z krótkimi czasami podawania, gdyż węgiel będzie się wtedy pałił w retorcie a nie nad nią, a to powoduje straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale na tym sterowniku mogę tylko zmienić sama ilosć powietrza dostarczanego. Czasy on sam ustawia i ja nie mam mozliwosci ich zmiany. Obecnie wynoszą 20:4.

 

Czasy możesz pozmieniać (podawania, max. przerwa i minim. przerwa).Wyłącz sterownik i włącz ponownie naciskając plus. Masz wtedy ustawienia instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też piec ze sterownikiem perfekt i pali mi 28kg na dobę pow.150m plus bojler przy temp. około 0 na zewnątrz. Napiszcie jak u was ze spalaniem i jaki metraż macie?

 

Tego było tyle na forum że głowa boli :wink:

 

Wiem bo czytam, ale chodzi o sterownik. Z tego co wyczytałem wszyscy mają inne. Mi chodzi o sterownik perfekt i jego ustawienia oraz spalanie przez innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też piec ze sterownikiem perfekt i pali mi 28kg na dobę pow.150m plus bojler przy temp. około 0 na zewnątrz. Napiszcie jak u was ze spalaniem i jaki metraż macie?

 

Tego było tyle na forum że głowa boli :wink:

 

Wiem bo czytam, ale chodzi o sterownik. Z tego co wyczytałem wszyscy mają inne. Mi chodzi o sterownik perfekt i jego ustawienia oraz spalanie przez innych użytkowników.

 

Sterowniki mamy różne,ale ustawić można tak samo, chodzi o nastawy czasowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze , zeby mi ktos wytlumaczyl jedna rzecz :D

Przewe w przepalaniu mam 20 minut [praca na podtrzymaniu czy jakos tak] i teraz pytane , jesli histereza jest 2 stopnie to przeciez i tak piec zacznie wczesniej pracowac , czyli kiedy temp spadnie o te 2 stopnie.

Chyba , ze nie rozumiem o co tu chodzi ? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze , zeby mi ktos wytlumaczyl jedna rzecz :D

Przewe w przepalaniu mam 20 minut [praca na podtrzymaniu czy jakos tak] i teraz pytane , jesli histereza jest 2 stopnie to przeciez i tak piec zacznie wczesniej pracowac , czyli kiedy temp spadnie o te 2 stopnie.

Chyba , ze nie rozumiem o co tu chodzi ? :oops:

Jeżeli będzie mały odbiór ciepła, to zapewne potrzymanie ognia na retorcie nastąpi. Wszystko w swoim czasie ;). Nic na siłę. Ja mam też na 20min. W dzień raczej nie występuje taki objaw (ale się zdarza), bo za często się ciepłą wodę bierze. Ale wieczorem lub w nocy a i owszem.

Dla porządku dodam, że podawanie mam na 15s, przerwa 45s, histereza 2st, sterownik ST-37.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też piec ze sterownikiem perfekt i pali mi 28kg na dobę pow.150m plus bojler przy temp. około 0 na zewnątrz. Napiszcie jak u was ze spalaniem i jaki metraż macie?

 

Tego było tyle na forum że głowa boli :wink:

 

Wiem bo czytam, ale chodzi o sterownik. Z tego co wyczytałem wszyscy mają inne. Mi chodzi o sterownik perfekt i jego ustawienia oraz spalanie przez innych użytkowników.

 

Sterowniki mamy różne,ale ustawić można tak samo, chodzi o nastawy czasowe

 

Jeżeli chodzi o ten sterownik to czas przerwy ustawia się minimum i max. a resztę ustawia sobie sam, czyli raz przerwa jest dłuższa a raz krótsza.To samo dotyczy ustawień dmuchawy.Ustawiamy procentowo a on i tak raz nadmuch ma mocniejszy raz słabszy.W opisach innych sterowników wynika iż użytkownik sam ustawia te parametry.Ja osobiście z 40 kg zeszłem na 28kg, a możliwości ustawień jest wiele. Dlatego być może komuś udało się bardziej ekonomicznie ustawić piec z takim sterownikiem.Tona ekogroszku w moim regionie kosztuje w tej chwili ponad 600zł.To nie są małe pieniądze, które przepuszczamy przez komin. Dlatego trzeba dzielić się radami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypową propozycję. Szukam kogoś z mojej okolicy, skłonnego do przeprowadzenia prób spalania w kotle z podajnikiem brykietu drzewnego. Brykiet, do tych prób, jest dośc miękki i moim zdaniem byłby bardzo dobrym paliwem. Ze wzgledu na bezpieczeństwo w cofaniu żaru do zasobnika, wskazany byłby podajnik dwuślimakowy.

Jeżeli próby okazałby sie pozytywne, to miałbym w ofercie taki brykiet w cenie ca 400 - 420zł/t.

Zapraszam do eksperymentu i

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50kg dniówka :o o majngod!

u mnie doba to 21.5 kg - chyba nieźle nie? - dodam że pompa co chodziła non stop. teraz gdy nie mam mrozu wydłużyłem histe do 4st co by pompa co sie wyłączała. ale mam z niż problem bo za cholere nie moge zmniejszyć jej histy :-?

 

lukol-bis mam mieszane uczucia co do pomysłu z tym brykietem... jeśli to wypali to byłaby super sprawa, ale bez prób moge już napisac że spalanie tego brykietu bedzie dużo szybsze niż groszku

 

a do tego załamujecie mnie cenami grochu - ja u siebie kupiłem luźny zworkowany za 490zł - to chyba już bardzo dużo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiercz

Dlaczego nie mozesz zmniejszyc?

Moze masz uszkodzony sterownik? :roll:

U mnie co prawda mam 2 stopnie , chcialam sprobowac na 1 , ale tez nie moglam.Wiecej zrobic moge , ale zmniejszyc do 1 st nie.

Tak jak zmniejszyc spalania, ale mam odgorny nakaz nie narzekania , bo dom duzy i wciaz niewykonczony , wiec nie narzekam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódź groszek 560-w porywach do 620 worowany jak sam pojade potrzymac worek ...... transport gratis od 500kg

 

obecnie kupiłem 100kg w poniedziałek rano i trzyma jutro walne z 35 do poniedziaku styknie

 

czyli ok 150 na tydzien x 4 tygo to jakies 600 kilosów x 560za tone = 340ł lekko licząc

 

za sam gazik z butelki płaciłem 350zł ogrzewając sam dół i to sporadycznie (tóż po przyjsciu do domu i czasem w nocy) dodakowo kominek dawał czadu wieczorami i weekendy

 

teraz jaram góre i dół + garaz i non stop (łaże w gaciach po domu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukol-bis mam mieszane uczucia co do pomysłu z tym brykietem... jeśli to wypali to byłaby super sprawa, ale bez prób moge już napisac że spalanie tego brykietu bedzie dużo szybsze niż groszku

 

a do tego załamujecie mnie cenami grochu - ja u siebie kupiłem luźny zworkowany za 490zł - to chyba już bardzo dużo.....

 

Jak nie spróbujemy, to nigdy nie będziemy wiedzieć. Może i szybciej będzie się wypalał, ale chyba i tak będzie taniej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mój Zębiec zacinał sie na ekogroszku :( Z racji tego, że hydraulik jeszcze nei skończył roboty z kotłownią wstrzymujemy sie z wezwaneim serwisu. Narazie palimy pelletami. 12h=60kg pelletów. Żre jak smok. Kaloryfery jadą na 5. Wilgoć w domu okrutna ale ładnie szybko wszystko schnie bo i temperatura wysoka. Pellety płaciłam 600zł/tona.

Na pelletach piec cichutko tylko pomrukuje. Przy mieleniu ekogroszku było go wyraźnie słychać. Jest teraz dużo cichszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak sobie czytam o piecach na eko groszek i mam jedno pytanko - czy tegorodzaju piec moze dzialac w ten sposob, ze np wlacza sie rano na 2 godzinki grzeje co nieco, pozniej przerwa - nie grzeje wogole, i pozniej wieczorkiem znowu sie wlacza na pare godzin,

czy nie jest przyapdkiem tak ze musi grzac non stop?

jakie ewentualnie bylyby problemy zwiazane z duzymi przerwami pomiedzy grzaniem?

 

pozdraiwam i dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tegorodzaju piec moze dzialac w ten sposob, ze np wlacza sie rano na 2 godzinki grzeje co nieco, pozniej przerwa - nie grzeje wogole, i pozniej wieczorkiem znowu sie wlacza na pare godzin,

Może. Rozpalisz rano, zagasisz. Wieczorem rozpalisz, zagasisz. I masz ;)

czy nie jest przyapdkiem tak ze musi grzac non stop?

Dokładnie tak jest.

jakie ewentualnie bylyby problemy zwiazane z duzymi przerwami pomiedzy grzaniem?

Zabawa w palacza, choć to nie dla wszystkich problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...