Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Irysy

Po czyszczeniu retorty niedopalonego ekogroszku nie mam , ale problem ze spiekami w pewnym zakresie to i owszem. Z lewej strony retorty od ślimaka zawsze jest trochę spieków a z prawej strony ekogroszek wypala się na sam popiół, Myślę, że to wina troche tej stałej retorty a troche może i ekogroszku, że wogóle się spieka. Ostatnio wyglądało to tak http://czp.pl/kociol/nastawy/27.10.2010/index.html a aktualnie zmieniłem jeszcze przerwę podawania z 45 s na 50 s. Dmuchawa jest na 2 biegu to nie ma tu co już obniżyć. W każdym razie cos tam zawsze z tym ustawieniami w małym zakresie eksperymentuje.

====================

jak zrobie fotki po tym ostatnim ustawieniu to też wkleje dla porównania.

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz jaki masz palnik, typ, producent, moc.

 

Może coś Ci będę mógł podpowiedzieć.

 

 

czp01 - to Ty wcześniej pisałeś o zatrzymującym się silniku? Jak tam sprawa się zakończyła, wszystko już działa po zmianie kondensatora?

 

Producent kotła to Kotłospaw z Pleszewa. Typ KWM-SGR , moc 25kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kotle pisałeś, nie o kocioł pytam, tylko o nazwę palnika, który do tego kotła jest przykręcony.

 

Możesz mieć np. palnik Pancerpol, tradycyjny, fajkowy na sam ekogroszek, możesz mieć obrotowy Pancerpol ppsm do spalania miału, możesz mieć klasyczny Ardeo typ AZP na sam ekogroszek albo obrotowy AZP-MR czy AZP-MRŻ albo żeliwny Brucer albo korytowy np. Stalkot czy kom-ster...

 

O palnik mi chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 80% pewnością stawiam na Pancerpola.

 

Wyczyść strefę napowietrzania, pod palnikiem masz taką pokrywkę- jak przy garnku, na środku jest nakrętka, odkręć ją i wysyp pył.

 

Konserwacja tego palnika- ściągaj instrukcję ze strony:

 

http://www.pancerpol.com.pl/dokumentacja.html

 

Instrukcja Obsługi Podajnika standard - ściągnij, czytaj, czyść co trzeba, doszczelniaj czarnym siliconem palenisko

 

NA STRONIE 12 MASZ FOTKI, CO NALEŻY MANUALNIE ZROBIĆ - TO NAJWAŻNIEJSZE CZYNNOŚCI.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jareckiego

 

pioec jarkot sterownik Tango Negro

 

mam dmuchawe WPA 06 i mam pytanko czy ona musi byc przyduszona czy nie?? strasznie mi się żużli popiół....... robi sie taka skorupa na palenisku i jak jest juz jej duzo to zabiera całe ciepło i słabo podciaga piec..... te parametry co mi podałes to narazie mi wszystko ładnie funkcjonuje...... zobacze ile jeszcze bedzie spalał.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jareckiego

 

pioec jarkot sterownik Tango Negro

 

mam dmuchawe WPA 06 i mam pytanko czy ona musi byc przyduszona czy nie?? strasznie mi się żużli popiół....... robi sie taka skorupa na palenisku i jak jest juz jej duzo to zabiera całe ciepło i słabo podciaga piec..... te parametry co mi podałes to narazie mi wszystko ładnie funkcjonuje...... zobacze ile jeszcze bedzie spalał.......

 

Fajnie,że parametry dopasowały, pamiętaj,że trochę to trzeba dopieszczać przy zmianach węgla, temp. zewnętrznej.

Budowniczy ma rację, przysłoń trochę dmuchawkę.

 

Cieszy mnie też, że jest jeszcze wątek, gdzie spokojnie można komuś pomóc bez obrony przez jakimiś chorymi atakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wcześniej pisałem na koniec każdego sezonu wszystko jest rozbierane i dokładnie czyszczone. Niedopałki występują niezależnie od tego czy jest początek czy koniec sezonu grzewczego. Tak więc wydaje mi się, że niedrożność kanałów raczej odpada.

 

Nie chodzi o kanały tylko komorę powietrza pod retortą. Czy tam czyściłeś ? Też kiedyś nie wiedziałem że tam jest coś do wyczyszczenia. Objawy jakie opisujesz wskazują na to że tam jest syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Dziękuję za informację karoka65 :)

właśnie wróciłam,Coś zaczęłam kombinować z tym zaworem 4-ro drożnym bo taki posiadam.Ustawiłam na pierwszy(chyba dobrze) Możesz poradzić co z tym powinnam zrobić ???? Zegar od podłogówki pokazuje 40C to chyba za dużo :( zważywszy że tam nie mieszkam a w domku jest 20C i znów spaliło mi dużo eko-groszku.Podajcie dobre parametry tego pieca, jak macie ustawione . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Dziękuję za informację karoka65 :)

właśnie wróciłam,Coś zaczęłam kombinować z tym zaworem 4-ro drożnym bo taki posiadam.Ustawiłam na pierwszy(chyba dobrze) Możesz poradzić co z tym powinnam zrobić ???? Zegar od podłogówki pokazuje 40C to chyba za dużo :( zważywszy że tam nie mieszkam a w domku jest 20C i znów spaliło mi dużo eko-groszku.Podajcie dobre parametry tego pieca, jak macie ustawione . Pozdrawiam.

 

Napisz więcej o instalacji, tzn. czy tylko podłogówka, czy też grzejniki, jak też grzejniki to powinien raczej być osobny zawór do podłogówki i na grzejniki i osobna pompa do CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dmuchawę miałem dobrze ustawioną........................a co zrobić zęby się nie żużli popiół...... bo się robi skorupa na palenisku i po czasie się przydusza ogień

 

Jak taki opał, to dokup lepszy lub dokup pellet czy ziarno owsa i domieszaj. Objętościowo do 40% pellet czy owsa na min.60%groszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to z kobietami bywa mogę coś pokręcić.

Zgadza się jest dużo tych pompek , od podłogówki zaczęłam przestawiać ale temperatura nie chciała spadać mimo zmniejszenia na 1. Są grzejniki i pompki .Założyłam termostaty na grzejniki i zmniejszyłam temperaturę.Jutro pojadę sprawdzić .Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o kanały tylko komorę powietrza pod retortą. Czy tam czyściłeś ? Też kiedyś nie wiedziałem że tam jest coś do wyczyszczenia. Objawy jakie opisujesz wskazują na to że tam jest syf.

 

Po raz kolejny jak mantrę powtórzę, że po zakończeniu sezonu grzewczego wszystko rozbieram i czyszczę tzn. rozbieram retortę z góry i z dołu, czyszczę rurę doprowadzającą groszek, odkręcam i przedmuchuję wentylator sprężonym powietrzem, sprawdzam stan ślimaka, itd. Po prostu full service.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...