Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

nie opłaca sie rozpalac i gasic i rozpalac i gasic

bo trzeba za kazdym razem cała wode w instalacji i kotle ugrzac od nowa

 

 

 

kocioł pracuje sobie w podtrzymaniu i jest mu najlepiej na swiecie...

 

dokładnie! też myślałem że wygaszanie bedzie sie opłacało - gów..no prawda... chyba że bedziesz wygaszać na conajmniej 2 dni to ok ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zacina mi sie ślimak.

Pierwszy węgiel który sypalismy był niesprawzony. Co kilka godzin pie sygnalizował awarie sprzegła.

Drugi węgiel był ze sprawdzonego źródła. Piec nadal sie zacinał i ściał kliny, które musieliśmy wymienić.

Po 3 dniach palenia pelletami (trzecie paliwo) znów piec sygnalizuje awarię sprzegła.

Serwis Zęba poinformował mnie, że może ślimak jest krzywo ustawiony. Wszystko wypoziomowane i skręcone więc co jest źle? Nalegać na odwiedziny serwisantów Zębca?

 

Obecnie musimy pilnować ten "bezobsługowy" piec jak małego dziecka. Nigdy niewiadomo, kiedy sie zatnie :( Już jesteśmy zmęczeni tym ciagłym doglądaniem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zasobnik (12 wiader po farbie 25l - tyle zawsze wsypuję) wystarczał na średnio 30-35 dni - tylko cwu i żonka lubi sie taplać choć mamy prysznic a mama ma wannę!!!

 

pozdr.

 

ja dalej walczę z niedopaleniem węgla - pumeks a z drugiej strony żyżel i co dwa dni wyrzucanie tego na dwór!!!

 

Poprawiłem nieco poprzez ustawienia, czyli mały posuw i dłuższe przerwy z mocnym nadmuchem. Czyli więcej powietrza na małą porcję i jest lepiej, niewiele lepiej ale lepiej...

Zastanawia mnie jeszcze fakt, czy czasem nie będzie się w tym przypadku palić wewnątrz retorty stąd zastanawia mnie jak to wszystko (żar) podnieś bliżej talerza retorty. Niby dłuższe podawanie, ale będę miał znowy niespalony groszek...

 

pozdr2

 

teraz średnio co sobotę ładuję 12 wiader i wyrzucam popielniki dwa - czyli 7 dni trzyma, ale na innym węglu w zeszłym roku było lepiej 9-10 dni!!!

 

pozdr3 - end

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to ja pobiłam rekord chyba :o

W tydzień puściłam z dymem pół tony pelletu :lol: Ale fakt, ze w domu parowało wszystko :lol: Kaloryfery i podłogówka jechały na 5. Ściany świeżo tynkowane wyschły w całości prawie. Temperatura wody była ustawiona na 60st.

Teraz przykręciliśmy kaloryfery i wodę do 45st. Podaje 4s a przerwa wynosi 34s. Ciekawe ile znów pójdzie przez tydzień :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zasobnik (12 wiader po farbie 25l - tyle zawsze wsypuję) wystarczał na średnio 30-35 dni - tylko cwu i żonka lubi sie taplać choć mamy prysznic a mama ma wannę!!!

 

pozdr.

 

ja dalej walczę z niedopaleniem węgla - pumeks a z drugiej strony żyżel i co dwa dni wyrzucanie tego na dwór!!!

 

Poprawiłem nieco poprzez ustawienia, czyli mały posuw i dłuższe przerwy z mocnym nadmuchem. Czyli więcej powietrza na małą porcję i jest lepiej, niewiele lepiej ale lepiej...

Zastanawia mnie jeszcze fakt, czy czasem nie będzie się w tym przypadku palić wewnątrz retorty stąd zastanawia mnie jak to wszystko (żar) podnieś bliżej talerza retorty. Niby dłuższe podawanie, ale będę miał znowy niespalony groszek...

 

pozdr2

 

teraz średnio co sobotę ładuję 12 wiader i wyrzucam popielniki dwa - czyli 7 dni trzyma, ale na innym węglu w zeszłym roku było lepiej 9-10 dni!!!

 

pozdr3 - end

 

12 wider tj około 180Kg starcza mi na dwa tygodnie, raz w tygodniu wybieram popiółi z tego 180kg wychodzi 12litrowe wiadro popiołu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to ja pobiłam rekord chyba :o

W tydzień puściłam z dymem pół tony pelletu :lol: Ale fakt, ze w domu parowało wszystko :lol: Kaloryfery i podłogówka jechały na 5. Ściany świeżo tynkowane wyschły w całości prawie. Temperatura wody była ustawiona na 60st.

Teraz przykręciliśmy kaloryfery i wodę do 45st. Podaje 4s a przerwa wynosi 34s. Ciekawe ile znów pójdzie przez tydzień :roll:

 

Witaj,

No faktycznie - rekord chyba padł.

Pamiętam, że kiedyś zastanawiałaś się nad olejem...też o tym myślałem, w końcu poszedłem jednak w kierunku pellet. Piec mam z Polimetu, na razie spala mi worek na dobę ( +/- 10-15 kg ), ale i domek mam nie za duży , 120 m2.

 

Bądź cierpliwa - zanim ja doszedłem z ustawieniami - minęło prawie 3 tygodnie :p

 

pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszko???

mieszkasz w tym domku co avatar??? Ja mam "wczesnego gierka" ocieplony 8cm styropianu, grzane piętro i połowiczne parter oraz średnio piwnica; dach nieocieplony ;(

Na początku gdy była zima to wychodziło mi 4-5 dni a po ociepleniu to i zimy w sumie niema - trudno sprawdzić.

Ale 12 wiader na 2 tygodnie.... chmmm trudno uwierzyć, tym bardziej, że ta moja "kostka" to w 150m2 powinna się zmieścić!!!

 

@Leszko jak Ty to robisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Leszko???

mieszkasz w tym domku co avatar??? Ja mam "wczesnego gierka" ocieplony 8cm styropianu, grzane piętro i połowiczne parter oraz średnio piwnica; dach nieocieplony ;(

Na początku gdy była zima to wychodziło mi 4-5 dni a po ociepleniu to i zimy w sumie niema - trudno sprawdzić.

Ale 12 wiader na 2 tygodnie.... chmmm trudno uwierzyć, tym bardziej, że ta moja "kostka" to w 150m2 powinna się zmieścić!!!

 

@Leszko jak Ty to robisz ;)

 

Mieszkam w tym co avatr :D . Dom mam dobrze wysuszony, pierwsze sezony grzewcze mam za sobą, miałem piec prowizorkę tylko na czas budowy.Ekogroszek mam w 30kg workach, worek zmieści się w dwa wiadra 20l.super się wsypuje z wider do pojemnika.Do pojemnika wchodzi spokojnie 150kg, a dwa wiaderka eko mam przy piecu "w razie czego". Zasypuje pojemnik zawsze w sobote bo wolna :D , i ostatno w listopadzie przypadalo co dwa tygodnie 180KG. Nie mam żadnych regulatorów wewnętrznych czy zewnętrznych, tylko głowice na grzejnikach ustawione na 22-22,5stopnia i nic wiecej nie kombinuję stała temperatura dzień i noc,na piecu 49st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trofik a jaki masz czas podawania i czas przerwy między nimi?

 

U mnie zapowiada sie że chyba bedzie 150 kg na 9 dni przy obecnych temp. ale to się okaże.... (grzeje 4 dzień i nie ma jeszcze połowy zasobnika) w domu wiekszość kaloryferów pozakręcana na 2ki i 3ki.

Wiecie... tak myślę że chyba te zakręcanie termostatów daje większe efekty niż regulowanie temp. wyjściowej... Co o tym sądziecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trofik a jaki masz czas podawania i czas przerwy między nimi?

Z podawaniem też kombinowałem. Miałem 10/50 (podawanie/przerwa) 11/49, ostatnio 6/25. Ogólnie przy zmianach w podawaniu zmienia się głównie czas w jakim piec jest w podtrzymaniu, a z retorty niestety zawsze część węgla spada niespalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...