Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

Pomorzanin ma rację, hałas zaczyna się od silnika, jego drgania poprzez przekładnię, rurę podajnika, kocioł przenoszą się na instalację..

 

Średnio pomaga sama podkładka gumowa przy silniku. To tez przerabialiśmy przy tłokach. Trochę jednak pomoże.

Odkręć silnik, on nie ma bezpośredniego połączenia z olejem w przekładni, tam jest taka przekładka. Dawno tego nie robiłem, ale coś kojarzę,że w jakiejś partii przekładni była kombinacja z tym sprzęgiełkiem plastikowym - ono robiło większy hałas, ale za skarby nie pamiętam o co chodziło.

 

Na obrębie silnika dotnij cieniutką gumę i spróbuj to ponownie złożyć.

 

Lepiej jest jak guma jest pod kotłem i podajnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drodzy koledzy , czy spalanie w kotle 25KW na poziomie 40 kg na dobę w domu o powierzchni 170 metrów plus CWU to jest przesada?. Temperatura w dzień 23 w nocy 21,5 . Kombinowałem różne ustawienia od podawania 10 przerwy 40 począwszy a skońcvzywszy na podawaniu 18 przerwie 75 , efekt w zasadzie ten sam , róznica tylko w rozaju i ilości popiołu. Groszek dobry oryginalny z Resovera, ekores i Juliusz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak nowe budownictwo, wilgotne ściany to jest całkiem normalny wynik (wygrzewasz budynek).

Jak stare z dużą ilością wody to też nic dziwnego.

Jak instalator coś poknocił z podłączeniem C.O.-CWU, to spalanie też może być większe

 

Dom ma kilkanaście lat niestety instalacja jeszcze stara grube rury, grzejnki żeliwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla starego budownictwa 40kg/dobę to nawet dobry wynik, moim zdaniem w normie.

 

Na przyszły rok inwestować w okna, izolację budynku, w dalszej kolejności ewentualnie grzejniki i instalacja.

 

Izolacja budynku i dobre okna to podstawa mniejszego spalania.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomorzanin ma rację, hałas zaczyna się od silnika, jego drgania poprzez przekładnię, rurę podajnika, kocioł przenoszą się na instalację..

 

Średnio pomaga sama podkładka gumowa przy silniku. To tez przerabialiśmy przy tłokach. Trochę jednak pomoże.

Odkręć silnik, on nie ma bezpośredniego połączenia z olejem w przekładni, tam jest taka przekładka. Dawno tego nie robiłem, ale coś kojarzę,że w jakiejś partii przekładni była kombinacja z tym sprzęgiełkiem plastikowym - ono robiło większy hałas, ale za skarby nie pamiętam o co chodziło.

 

Na obrębie silnika dotnij cieniutką gumę i spróbuj to ponownie złożyć.

 

Lepiej jest jak guma jest pod kotłem i podajnikiem.

 

Obejrzałem połączenie silnika z motoreduktorem i nie ma tam żadnego problemu z odkręceniem silnika to tylko parę nakrętek i śrubek. Zastanawia mnie jednak jak jest połączony silnik z motoreduktorem ( czy na jakimś wieloklinie, a jak jest tam jakieś sprzęgiełko ) to czy można silnik spokojnie odjąć i czy mi się tam coś nie rozleci jak go zdejmę. ?

 

Nigdy akurat tego jeszcze nie rozbierałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. podłożyć pod nogę podajnika - odpowiednią podkładkę (gumę) mam na myśli wyciąć podkładke z gumowego pasa transmisyjnego - to może wytłumi to trochę przenoszenie drgań i niskich dźwięków,

 

2. wygłuszyć dodatkowo sufit kotłowni ( hmm. ale czym ????) no można sie pokusić i wygłuszyć całą kotłownię.

.

 

1. Dokładnie taką podkładkę podłożyłem po stopę zasobnika i trochę pomogło.

 

2. Za duże koszty, lepiej zająć się źródłem hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy więc witam wszystkich forumaniaków.Od miesiąca jestem posiadaczem nowego pieca Żywiec kdo economic 15 kw, z podajnikiem ślimakowym.Sterownik ST-37.Wybrałem ten piec gdyż mam małą kotłownie .Jak każdy nowy mam problemy z ustawieniem parametrów pracy kotła.Niedopalone kawałki itp.Może ktoś mieszka w mojej okolicy i ma ten sam kocioł to prosił bym o pomoc i radę.Będe bardzo wdzięczny. Edytowane przez Szwajcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcar

 

Mam akurat inny kocioł bo Kielar ECO2 35 kw - ale aktualnie mam w nim taki sam sterownik ST37. Nie wiem czym palisz ale podam Ci moje podstawowe ustawienia które mam w tej chwili abyś miał dla porówniania:

 

- czas podawania --- 11 s

- przerwa podawania --- 60 s

- nadmuch --- 2 bieg

- przysłona wentylatora ok. 2 cm

- przerwa w podtrzymaniu --- 13 min

 

== włączony priorytet bojlera i włączona praca pomp CO I CWU przemienna,

== podłączony regulator pokojowy AURATON 2005, który włącza i wyłącza tryb grzania kotła i pilnuje ustawionej temperatury w domu,

 

===============================

 

Acha palę ekogroszkiem z kwk Julian.

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czp01

 

Hejka, wklejam foty jak wygląda silnik po odkręceniu i co jest w przekładni, na końcu silnika będzie taka plastikowa rolka w kolorze białym z ząbkami.

 

Na ten pierścien silnika można dociąć gumę, aby troszkę to wytłumić.

Zastanów się, czy jest sens się bawić.

 

Dzięki

 

pomyśle -ale na pewno cos z tym muszę zrobić - no i napisze na forum o skutkach tych przedsięwzięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcar

 

Mam akurat inny kocioł bo Kielar ECO2 35 kw - ale aktualnie mam w nim taki sam sterownik ST37. Nie wiem czym palisz ale podam Ci moje podstawowe ustawienia które mam w tej chwili abyś miał dla porówniania:

 

- czas podawania --- 11 s

- przerwa podawania --- 60 s

- nadmuch --- 2 bieg

- przysłona wentylatora ok. 2 cm

- przerwa w podtrzymaniu --- 13 min

 

== włączony priorytet bojlera i włączona praca pomp CO I CWU przemienna,

== podłączony regulator pokojowy AURATON 2005, który włącza i wyłącza tryb grzania kotła i pilnuje ustawionej temperatury w domu,

 

===============================

 

Acha palę ekogroszkiem z kwk Julian.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ja mam podawanie 12s

przerwa50s

nadmuch 70%

podczymanie 10s co 15 minut

tem. zadana 60st.

słabe palenisko,długo dochodzi do tem. zadanej,niedopalony węgiel w popielniku.Dzwoniłem do producenta to podał mi numer do gościa a on krzyknął 200 zeta za niby pomoc w ustawieniu.Eko groszek kupiłem workowany po 700 zł.mówili że napewno Polski,nawet gość dzwonił po 2 dniach i pytał się jak się pali

mam jeszcze eko groszek zakupiony wcześniej workowany 800zł.Na worku pisze Katowicki węgiel"EKORET",zobacze jak ten drugi będzie się palił,

DSC00342..jpg

DSC00341..jpg

Edytowane przez Szwajcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre sobie 200 zł za ustawienie prostego sterownika - ciekawe czy daje na te ustawienia gwarancje.

 

Strasznie masz duży nadmuch 70 % ( w moim St37 są biegi a nie %) - może go trochę zmniejsz i wydłuż deczko przerwę podawania.

 

co znaczy słabe palenisko ?

 

no i ile m2 ogrzewasz tym 15 kw, czy budynek dobrze ocieplony i czy kocioł zasila CWU.

 

W ubiegłym roku też sporo namęczyłem się ustawieniami swojego kotła - a aktualnie z bieżących ustawień i efektów spalania jestem zadowolony - oczywiście dużo pomagali tutejsi forumowicze i to bezpłatnie !!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...