Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

kochani, jak dużą trzeba mieć kotłownie, by zgromadzić ekogroch na sezon? albo na pół?

 

mam dom 200m2 + piwnica 100m2.

 

ile zajmuje m3 tona ekogrochu?

 

i jak z grzaniem podłogówki? czy jest sens robić 200m2 podłogówki i grać ekogrochem?

 

co do m3 i groszku licz 1 tona 1 m3 (zależy jeszcze czy luzem czy w workach) ja pisałem o workach

 

Co do podłogówki jest sens. To bardzo fajne rozwiązanie. I napewno zda egzamin przy takim piecu oczywiście przy właściewie wykonanej instalacji grzewczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i jak z grzaniem podłogówki? czy jest sens robić 200m2 podłogówki i grać ekogrochem?

Mam 200 m2 do grzania i wszedzie podlogowka.

Przyznam , ze to jedna z lepszych decyzji

Grzejnikow nie mam wcale , w lazienkach rurki bardzo gesto ulozone .

Pompke mam ustawiona na 1 .

Co do ilosci popiolu i spiekow to na moj dziewczecy rozum zalezy to od rodzaju wegla.

Teraz kupilismy jakis drozszy , naprawde pali sie lepiej, spiekow nie ma wcale , w poprzednim byly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy moze być składowany w kotłowni obok pieca?

 

kotłownia ma jakieś 6-7m2 i tylko tam mam miejsce na groch?

 

u nas koltownia okolo 8-9 metrow i groszek przewidziany wlasnie w tej kotlowni

 

mamy jeszcze garaz okolo 45 metrow gdzie miejsca tez jest sporo wiec bedzie gdzie pare workow upchnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając forum od roku, przeszedłem długą drogę, od ekogroszku poprzez kominek z PW + piec elektryczny z buforem i na koniec przeprosiłem się z grochem.

 

teraz decyduję się na zestaw:

1 kominek rekaracyjny,

2 rekuperator z GWC (głównie chłodzenie latem) ,

3 piec na ekogroch.

 

wszystko dla 200m2 podlogowki i kilku kaloryferów i wydajesie ze to optymalne rozwiazanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając forum od roku, przeszedłem długą drogę, od ekogroszku poprzez kominek z PW + piec elektryczny z buforem i na koniec przeprosiłem się z grochem.

 

teraz decyduję się na zestaw:

1 kominek rekaracyjny,

2 rekuperator z GWC (głównie chłodzenie latem) ,

3 piec na ekogroch.

 

wszystko dla 200m2 podlogowki i kilku kaloryferów i wydajesie ze to optymalne rozwiazanie??

 

dla 135 m2 mam to samo poza punktem 2)

W moim odczuciu ekonomicznie nieuzasadniony, poza tym do tego są potrzebne takie kwestie jak mobilizacja domowników w zakresie zamykania i otwierania okien... nie wyobrażam sibie przy lecie w pełni zamykać patio do salonu i nie mieć połączenia z tarasem online :wink: ale to moje kolka groszy na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś takie coś : http://www.kotrem.pl/oferta_kwmp2.php

podajnik oczywiście tłokowy bo o takim myślę, co wy na to ?

http://www.kotrem.pl/images/kwmp2.jpg

zastanawiałem się nad STALMARKIEM, ale układ wyczystek nie podejdzie pod moją kotłownię. Ten za to jest długi chyba 1830mm jest tego trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś takie coś : http://www.kotrem.pl/oferta_kwmp2.php

podajnik oczywiście tłokowy bo o takim myślę, co wy na to ?

http://www.kotrem.pl/images/kwmp2.jpg

zastanawiałem się nad STALMARKIEM, ale układ wyczystek nie podejdzie pod moją kotłownię. Ten za to jest długi chyba 1830mm jest tego trochę

 

a do zasobnika będziesz po drabince ganiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś takie coś : http://www.kotrem.pl/oferta_kwmp2.php

podajnik oczywiście tłokowy bo o takim myślę, co wy na to ?

http://www.kotrem.pl/images/kwmp2.jpg

zastanawiałem się nad STALMARKIEM, ale układ wyczystek nie podejdzie pod moją kotłownię. Ten za to jest długi chyba 1830mm jest tego trochę

 

a do zasobnika będziesz po drabince ganiał

 

1600 mm całkowita wysokość więc drzwi do zasypu będą na wysokości coś koło 1500 i nie powinno to być dla mnie problemem, fakt nisko to nie jest i żona nie da sobie rady z workiem 50kg, żeby tam go walnąc (jakby mnie nie było), ale od czego jest sąsiad, listonosz itp. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie powinno to być dla mnie problemem, fakt nisko to nie jest i żona nie da sobie rady z workiem 50kg, :lol:

 

obawiam sie że z workiem 50 kg na taką wys. sam będziesz miał problem ;)

ale we 2-ch z listonoszem dacie rade :lol:

 

e tam jakimś wielkoludem nie jestem, ale bez jaj co to chłop już 50kg worka nie podniesie ?? to co to za chłop.

trzeba być twardym a nie miętkim

siedzę cały czas w pracy przy kompie, ale po pracy raz dwa na działkę i ogień to deski przerzucę to coś pokopię i krzepa jest :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie powinno to być dla mnie problemem, fakt nisko to nie jest i żona nie da sobie rady z workiem 50kg, :lol:

 

obawiam sie że z workiem 50 kg na taką wys. sam będziesz miał problem ;)

ale we 2-ch z listonoszem dacie rade :lol:

 

e tam jakimś wielkoludem nie jestem, ale bez jaj co to chłop już 50kg worka nie podniesie ?? to co to za chłop.

trzeba być twardym a nie miętkim

siedzę cały czas w pracy przy kompie, ale po pracy raz dwa na działkę i ogień to deski przerzucę to coś pokopię i krzepa jest :lol: :lol: :lol:

 

u mnie w pracy podobnie ...

ale z workiem 40-50 kilo mam pewne problemy :lol: muszę sobie nogą pomagać ;) całe szczęście że orginalnie workowane są po 25 kg :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie powinno to być dla mnie problemem, fakt nisko to nie jest i żona nie da sobie rady z workiem 50kg, :lol:

 

obawiam sie że z workiem 50 kg na taką wys. sam będziesz miał problem ;)

ale we 2-ch z listonoszem dacie rade :lol:

 

e tam jakimś wielkoludem nie jestem, ale bez jaj co to chłop już 50kg worka nie podniesie ?? to co to za chłop.

trzeba być twardym a nie miętkim

siedzę cały czas w pracy przy kompie, ale po pracy raz dwa na działkę i ogień to deski przerzucę to coś pokopię i krzepa jest :lol: :lol: :lol:

 

u mnie w pracy podobnie ...

ale z workiem 40-50 kilo mam pewne problemy :lol: muszę sobie nogą pomagać ;) całe szczęście że orginalnie workowane są po 25 kg :lol:

ja i tak jeśli już dojdzie do tego, że będę miał piec to będę kupował węgiel luzem i nosił sobie w wiaderkach i wsypywał więc idzie przeżyć to, a worki 25kg to jeszcze większy plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal a nie za duzy ten piec??? ja coś pamietam jeszcze chyba o pralce....? tak?

duży duży i pralka sięnie zmieści koło niego a do tego ma zły układ wyjścia spalin, taki do góry by mi spasił a tak to kicha

http://images32.fotosik.pl/79/76a51b678b55c846med.jpg

na zdjeciu widać gdzie mam wejście spalin do komina

 

 

doradźcie coś bo się wykończę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...