Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

ustawilem jak powiedziales poczytalem fakt madre rzeczy tam piszecie

w takim badz razie mam jeszcze pytanie nie posiadam zadnego regulatora pokojowego a piec jest podlaczony w najprostrzy ze wszystkich sposobow rury pompa i tyle zadnych mieszalnikow zadnych4d lub 3d zaworow ale tez nie mam bojlera na wode i tu pytanie przy nastawieniu podawanie11 przerwa55 pompa35 hist1 sila nadm 4 przyslona90%zamknieta to w jakim czasie powinna nagrzac sie cala woda w obiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o połowę to nie, ale do 10 lub 11s.

A ty timon jak masz brucera to zmień dmuchawę i kup eCoala zamiast wyrzucać prawie nowy kocioł jak nie chce ci się grzebać.

 

karoka65

a gdzie ja napisałem że nie chce mi się grzebać i że chcę kocioł wyrzucić??? przeczytaj jeszcze raz proszę:D

ja lubię mój kocioł i nie potrzebuję a właściwie to mnie nie stać na eCoala -chyba- bo nawet nie wiem ile kosztuje

dmuchawę to ja mam sprawną tylko moduł od sterowania jej obrotami w moim sterowniku się skończył a to drobna różnica.

czekam na nowy w ramach gwarancji i będę palił dalej z dwustanowym aż do śmierci mojego kotła niestety albo stety jak kto woli. tak mam i nie będę zmieniał.

bo ty tak uważasz lub masz eCoala - nieważne powody i nie chcę sporów toczyć. doradzam bo palę w takim kotle z takim palnikiem i jeśli źle doradzam to mnie popraw lub poprzyj jeśli dobrze ale nie próbuj mnie zmieniać pls. to forum a nie sekta albo klub ........ jakiś tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ustawilem jak powiedziales poczytalem fakt madre rzeczy tam piszecie

w takim badz razie mam jeszcze pytanie nie posiadam zadnego regulatora pokojowego a piec jest podlaczony w najprostrzy ze wszystkich sposobow rury pompa i tyle zadnych mieszalnikow zadnych4d lub 3d zaworow ale tez nie mam bojlera na wode i tu pytanie przy nastawieniu podawanie11 przerwa55 pompa35 hist1 sila nadm 4 przyslona90%zamknieta to w jakim czasie powinna nagrzac sie cala woda w obiegu

 

na to pytanie to ja Ci nie odpowiem i chyba nikt tego nie zrobi

po pierwsze nie znamy budowy Twojego domu, jego ocieplenia i zapotrzebowania energetycznego

po drugie nie znamy pojemności i wielkości Twojej instalacji wodnej a inny jest czas podgrzewania wody w szklance i w wannie.

podam Ci co ja wiem.mam dom około 100m2 parterowy piwnica pod połówą ściany pustak+ pustka powietrzna5cm+cegła+ 10cm styro, okna plasiki, na stropie dopiero od wiosny więc nie brac pod uwagę 10cm wełny- na więcej nie ma na razie kasy ale będzie poddasze nieużytkowe. w zeszłym sezonie bo do tego się odniosę miałem bojler wpięty w 1 obieg z instalacją CO i zasilany z tej samej pompy więc wode mi grzało do tej samej temperatury co "kalafiory" na których termostaty są i żadnych mieszaczy pokojówek itd itp. Prosta instalacja jak Twoja. podgrzanie wody do temperatury zadanej trwało około 8-12 minut zależnie od tego jak duży mróz w okresach przejsciowych około 4 minut. teraz nie powiem jak jest bo z uszkodzonym sterowaniem dmuchawy piec nie pracuje jak powinien. dopiero po zmianach będę mógł coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon to może ty przeczytaj jeszcze raz ostatnie wpisy. Nie pisałem do ciebie tylko do dominika.

Obecnie również palę na dwustanowym ( Bruli), od listopada kocioł będzie pracował na Cobrze.

Sekta to w innym wątku działa, z resztą nie tylko w jednym.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponowne czesc

to ci powiem ze niezla beczka podziwiam wasze umiejetnosci ustawienia picow poniewaz przy ustawieniach poprzednich odpalilem dzisiaj piec okolo godziny 12 mam godzine 18 51 i piec jeszcze nie ogarnol temperatury 55.w takim badz razie mam pytanie co zmienic zeby piec odpalil do tych 55stopni bo do 42 pali ladnie a potem d... zbita stoi fakt dzisiaj pierwszy raz sie nie przesypal ale caly czas jedzie na 42 43stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok poczekamy co sie dzieje ale jak narazie odpukac w puste niemalowane idziemy w dobra strone

powiedz mi jeszcze taka sprawa na piecu chodzi jakies 44 45 46 czyli powoli podbija ale w pokoju jest male piekielko boje sie ze jak w koncu dobije do tych50 to my sie ugotujemy i teraz pytanie czy te nieszczesne regulatory pokojowe beda wylanczac piec szybciej niz temp zadana jak np ustawie 22w pokojach

zastanawiam sie czy nie kupic ale z drugiej strony slyszalem ze tego rodzaju piece nie lubia smigac na nizszej temp niz55 czy cos sie stanie z kotlem dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaśniej czy chodzi ci o głowice na grzejnikach czy termostat pokojowy ?

Jak masz głowice to odetną albo ograniczą przepływ na grzejnikach i nie będziesz się dusił w domu a kocioł powinien oscylować koło temp. zadanej.

jeśli termostat to wyłączy ci pompę CO jak w domu osiągniesz te np. 22 stopnie w pokoju a kociołek po dojściu do temp. zadanej przejdzie w podtrzymanie.

Nie masz zaworu N-drożnego bo do tylu ludzi już piszę dzisiaj na priva z pomocą że już mi się pieprzy powoli.

Widać że ochłodziło się i ludzie zaczynają grzać i u nowych posiadaczy niby automatów zaczynają się problemy.

Chłopak z żywca pisze że już ma dość tego pieca ale może powoli coś zaradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok poczekamy co sie dzieje ale jak narazie odpukac w puste niemalowane idziemy w dobra strone

powiedz mi jeszcze taka sprawa na piecu chodzi jakies 44 45 46 czyli powoli podbija ale w pokoju jest male piekielko boje sie ze jak w koncu dobije do tych50 to my sie ugotujemy i teraz pytanie czy te nieszczesne regulatory pokojowe beda wylanczac piec szybciej niz temp zadana jak np ustawie 22w pokojach

zastanawiam sie czy nie kupic ale z drugiej strony slyszalem ze tego rodzaju piece nie lubia smigac na nizszej temp niz55 czy cos sie stanie z kotlem dzieki

 

Dominik1220

piszesz że masz prostą instalację bez zaworów ale moze masz chociaż termostaty na kaloryferach???? albo jakiekolwiek zawory nawet kulowe żeby można je było przykręcić???? nie jest zimno jeszcze a temperatura 55stC na piecu to mnóstwo ciepła dla domu już więc nie dziw się że jak jest ono w całości oddawane to masz saunę w domku. :jawdrop:

 

 

moim skromnym zdaniem musisz zdecydować w którą pójść stronę:

1 zakładasz termostaty na wszystkie kaloryfery i wtedy to one regulują Ci temperaturę w pomieszczeniach. Zalety według mnie tego rozwiązania są takie że możesz decydować jaką chcesz mieć temperaturę w każdym z pomieszczeń oddzielnie ustawiając je odpowiednio. ustawiasz wtedy na piecu powiedzmy 55-60st a odbiór ciepła regulują rzeczone termostaty. wada to koszt. każdy zestaw głowica + termostat to myślę około 70zł za komplet(tak myślę)

2 zakładasz zawór 3d skoro masz tylko obieg CO bez CWU to powinno wystarczyć. tutaj zaleta taka że zawór reguluje temperaturę wody jaka pójdzie na kaloryfery a na piecu może być i 70stC, również koszt będzie niższy niż montaż termostatów. wady według mnie to brak możliwości decydowania o różnych temperaturach w różnych pomieszczeniach(np włazience będzie tak samo jak w salonie a dla komfortu powinno być trochę cieplej.

3 regulator pokojowy ale o tym to Ci już ani słowa nie powiem bo mogę bzdur tylko namazać gdyż nie mam i nie wiem o nim nic mądrego

 

co może stać się z kotłem przy zbt niskiej temperaturze????

a no bez zbędnego opisywania procesów jakie przy niej zachodzą kociołek po prostu zeżre rdza w 3 sezony(tyle jadła piec mojego teścia) albo szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super panowie

tylko ze teraz jak zmniejszylem czas przerwy o 2sek to sie przesypal w ciagu 10minut leczy mnie ten piec ustawione mialem 11podanie 52przerwa nadmuch8 klapa 85%zamknieta caly dzien spoko podchodzilem do niego tak co 30min zeby nie wychladzac i co i d... a i tak nie dojechal do 50zadanej a w koncu otwieram piec a tam ciemno jak

a tak poza tym mam pytanie odnosnie czopucha poczytalem o tym na forum ale zdania sa mocno podzielone wiec zapytam was bo kumaci jestescie i dobrze nawijacie jest sens kombinowac z szybrem albo zamknac polowe czopucha cegla szamotowa co wy na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super panowie

tylko ze teraz jak zmniejszylem czas przerwy o 2sek to sie przesypal w ciagu 10minut leczy mnie ten piec ustawione mialem 11podanie 52przerwa nadmuch8 klapa 85%zamknieta caly dzien spoko podchodzilem do niego tak co 30min zeby nie wychladzac i co i d... a i tak nie dojechal do 50zadanej a w koncu otwieram piec a tam ciemno jak

a tak poza tym mam pytanie odnosnie czopucha poczytalem o tym na forum ale zdania sa mocno podzielone wiec zapytam was bo kumaci jestescie i dobrze nawijacie jest sens kombinowac z szybrem albo zamknac polowe czopucha cegla szamotowa co wy na to

 

 

Ja założyłem szyber bo nie miałem, bawiłam się nim i stwierdziłem że wywaliłem stówkę w bloto + robota z montażem -darmowa bom sam dłubał ale krwi sobie przy tym napsułem. chcesz zakładaj ja Ci nie powiem czy źle robisz.

wracając do ustawień

uważam że ta dmuchawa to nadal za ostro. ja mam rowalony moduł obrotów więc moja chodzi obecnie ta gdzieś od prawie zera do powiedzmy 6 biegu i kocioł dochodzi do zadanej w jakieś 8 minut. zmniejsz nadmuch do 4 biegu i już pies j... otwarte dzrzwi. patrzjaki jest płomień czy sysoko i ostro czy raczej spokojnie. jak ostro i jasny to jeszcze w dół. Potem zamknij go na godzinę i daj pracować. potem oceń efekty. jak zmieniłeś przerwę o 2 sekundy to oznacza że ją skróciłeś czy wydłużyłeś??? jak się przesypuje znaczy że ma za dużo opału wydłuż przerwę. jak Ci się zacznie żar zapadać znaczy rzerwa za długa i dopiero skracaj.

oj chyba sam się zakręciłem ale tak bywa jak się miesza procenty z lodem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super panowie

tylko ze teraz jak zmniejszylem czas przerwy o 2sek to sie przesypal w ciagu 10minut leczy mnie ten piec ustawione mialem 11podanie 52przerwa nadmuch8 klapa 85%zamknieta caly dzien spoko podchodzilem do niego tak co 30min zeby nie wychladzac i co i d... a i tak nie dojechal do 50zadanej a w koncu otwieram piec a tam ciemno jak

a tak poza tym mam pytanie odnosnie czopucha poczytalem o tym na forum ale zdania sa mocno podzielone wiec zapytam was bo kumaci jestescie i dobrze nawijacie jest sens kombinowac z szybrem albo zamknac polowe czopucha cegla szamotowa co wy na to

 

Musisz ze spokojem.

 

A SZYBER W CZOPUCHU TO GŁUPOTA, ZOSTAW NA MAXA OTWARTY, TO JEST DOBRE, ALE DO ZWYKŁEGO KOPCIUCHA A NIE KOTŁA ZE STEROWANIEM I DMCUHAWĄ

 

Napiszę Ci w inny sposób, większość sterów z którymi miałem w życiu kontakt można ustawiać, jeżeli chodzi o siły nadmuchu do ok.40% ich możliwości.

np. zakres od 10 do 100%, to mocniej jak 40-45% nie ma co dmuchać.

jak są biegi 1-12 to koło 4-5biegu najczęściej wystarcza.....

 

Musisz obserwować intensywność palenia, inaczej się nie da...

 

Dla brucera przede wszystkim głowica musi być szczelna.

Silicon na 1200st.C i jechane....

W rowek pod spodem

można poprawić później wewnątrz, to tylko odlew i może gdzieś być szczelina, którą powietrze będzie uciekać, tutaj silicon po brzegu i rozsmarować palcem.

 

Nastawy dla tego palnika:

10sek podawanie

ok.50sek pauza

 

Zostaw sobie jeden z parametrów na stałe i reguluj drugim

np. zostaw 50sek pauzy a dopalanie doreguluj dodając lub ujmując po sekundzie z czasu podawania.

 

Jak nie dajesz rady, to zmień ster na bardziej automatyczny:

Ognik pid za ok. 580zł w detalu

RT09pid ustawiony pod brucera za 500zł

Cobra pid 860zł

eCoal w detalu do brucera jak dobrze pamiętam 1300zł, przyznam,że dużoooo

 

Pytanie inne: jaką masz dmuchawę przy palniku, producent i jej model np. WBS6a, RMS-120, WPa06....

 

Wklejam, gdzie masz dać silicon

Silicon czarny pod palenisko.JPG

silicon2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarecki79

takie głupie pytanie: po co silikon od środka kołnieża tam gdzie są otwory powietrzne???? rowek po spodniej stronie to rozumiem i to sporo bo jak rzekłeś to odlew i może być nierówny ale od środka to chyba zbędny jest??????

popraw mnie jeśli się mylę a jak nie to i w swoim tak uszczelnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super panowie

tylko ze teraz jak zmniejszylem czas przerwy o 2sek to sie przesypal w ciagu 10minut leczy mnie ten piec ustawione mialem 11podanie 52przerwa nadmuch8 klapa 85%zamknieta caly dzien spoko podchodzilem do niego tak co 30min zeby nie wychladzac i co i d... a i tak nie dojechal do 50zadanej a w koncu otwieram piec a tam ciemno jak

a tak poza tym mam pytanie odnosnie czopucha poczytalem o tym na forum ale zdania sa mocno podzielone wiec zapytam was bo kumaci jestescie i dobrze nawijacie jest sens kombinowac z szybrem albo zamknac polowe czopucha cegla szamotowa co wy na to

 

Jaki masz zakres regulacji dmuchawy [1-?].

Może za mocno dmucha ?

 

Jest ciepło, więc na razie 50 st na kotle wystarczy - po co Ci 55 ?

 

Czopucha bym nie ruszał.

 

Do pkt.3 wpisu timona dodam, że regulator pokojowy włącza/wyłącza pompę CO w zależności od nie uzyskania/uzyskania w pomieszczeniu w którym jest zadanej temperatury powietrza - w praktyce daje się go w pomieszczeniu "referencyjnym" którego temperatura decyduje o grzaniu całości domu.

 

Bardzo dobre efekty daje połączenie pkt 1,2,3 [ewentualnie oszczędzając może być bez 1 ale musisz najpierw poświęcić trochę czasu na ustawienie odpowiednich otwarć zaworów przy poszczególnych grzejnikach tak, żeby uzyskać zadane temperatury - co i tak się "rozjedzie" przy większej zmianie temp. zewnętrznej].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarecki79

takie głupie pytanie: po co silikon od środka kołnieża tam gdzie są otwory powietrzne???? rowek po spodniej stronie to rozumiem i to sporo bo jak rzekłeś to odlew i może być nierówny ale od środka to chyba zbędny jest??????

popraw mnie jeśli się mylę a jak nie to i w swoim tak uszczelnię

 

Poprawiam:

To tylko odlewy i po nałożeniu głowicy czasami zostaje szczelina, którą ucieka powietrze.

Warto w środku na około palcem przejechać siliconem 1200st.C, chodzi o ten czarny rant stykający się "ze srebrną" głowicą - dyszą paleniska.

 

Spróbuj doszczelnić, zaraz zobaczysz,że dużo lepiej się pali i można zdjąć jeszcze powietrze z dmuchawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiam:

To tylko odlewy i po nałożeniu głowicy czasami zostaje szczelina, którą ucieka powietrze.

Warto w środku na około palcem przejechać siliconem 1200st.C, chodzi o ten czarny rant stykający się "ze srebrną" głowicą - dyszą paleniska.

 

Spróbuj doszczelnić, zaraz zobaczysz,że dużo lepiej się pali i można zdjąć jeszcze powietrze z dmuchawy...

 

oczywiście że spróbuję ale musi to niestety poczekać do czasu otrzymania nowego sterownika bo dopiero wtedy będę widział efekty. jak zrobię i odpalę to napiszę czy lepiej jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...