Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

Ja jako zwykły user moge sobie polecać co zechce, ale nie TY!! jako osoba zatrudniona w firmie która produkuje kotły, i współpracująca z firmą która wsadza sterowniki do tych kotłów!

 

Jasne, jasne, zwykły użytkownik, takie kity to w tej kanciapie koło p.z. możesz posuwać.

Tobie tylko nie przszkadzają reklamy ogniwa i eCoala ew. bruli, reszta Cię w oczy gryzie

 

Troll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Weź Ty się zastanów, co mówisz

 

Minertu polecił kocioł, który spełnia wymagania koleżanki, czyli taki co ma ruszt wodny, taki, jaki ma w ofercie handlowej

Ja zrobiłem podobnie, wyrób który znam, który był badany i tyle, spełnia wymóg o ruszcie wodnym.

 

A innych wymienić się nie da, bo innych obaj nie znamy w praktyce.

Można dodać Klimosza, ale oprócz tego,że widziałem go na badaniach ze zwykłą retortą i że miał dobry wynik nic więcej nie wiem

A miał zwykły ster recalart z tego co pamiętam.

 

Koleżanka wymienia trzeci, ale jest tylko z techem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko ponownie

odnosnie pytania co do mozliwosci sterownika nadmuch ma od 1 do 10 teraz mam ustawione zadana 50 podawanie12 przerwa51 pompa 30 nadmuch teraz5 mialem 3 ale sie przesypal jak mialem 11podanie 54przerwa nadmuch3 to wiecej niz 40niechcial isc powiedzcie mi co ja robie zle bo mnie strzeli

ja rozumuje to tak jak zmniejsze przerwe to powinno podbijac temp ze wzgladu na czestrze podawanie jak zwieksze nawiew powinno szybciej wypalac groszek a co idzie za tym podbic temp ale jest taki problem jak zmniejsze przerwe to jedyne co sie dzieje to po jakims 5 6 moze 7 podaniu przesypuje jak zwieksze nadmuch to efekt kopca znika do srodka retortu i temp jeszcze spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz porządne eko.. daj podawanie 8 przerwa 50 , genaralnie rob zmiany na jednym parametrze az dobierzesz własciwe....np przerwa 50 podawanie np 10 jak przesypuje to 9 jak przesypuje to zmiejszasz dalej 8, 7 itd.. a jak nie bedzie dogrzewac zadanej temp na kotle to zwiekszasz nadmuch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko ponownie

odnosnie pytania co do mozliwosci sterownika nadmuch ma od 1 do 10 teraz mam ustawione zadana 50 podawanie12 przerwa51 pompa 30 nadmuch teraz5 mialem 3 ale sie przesypal jak mialem 11podanie 54przerwa nadmuch3 to wiecej niz 40niechcial isc powiedzcie mi co ja robie zle bo mnie strzeli

ja rozumuje to tak jak zmniejsze przerwe to powinno podbijac temp ze wzgladu na czestrze podawanie jak zwieksze nawiew powinno szybciej wypalac groszek a co idzie za tym podbic temp ale jest taki problem jak zmniejsze przerwe to jedyne co sie dzieje to po jakims 5 6 moze 7 podaniu przesypuje jak zwieksze nadmuch to efekt kopca znika do srodka retortu i temp jeszcze spada

 

Dominik, tutaj miałeś konkretne podpowiedzi:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?44553-Piece-na-ekogroszek-z-zasobnikiem!&p=4949395&viewfull=1#post4949395

 

Sprawdziłeś, czy palnik jest szczelny? Dałeś silicon wewnątrz po obwodzie?

 

Szczelna głowica to podstawa.

 

Reguluj jednym parametrem, nie grzeb w obu naraz.

 

Zdecyduj się na coś.

Zostaw Pauzę na 50sekund i o tym parametrze zapomnij.

 

Doreguluj czas pracy podajnika np. 8 czy 10 czy 12sekund, tak, aby kopczyk był lekko wypukły

 

Z Twojego wpisu wynika,że obracasz się w sile nadmuchu 3-5bieg.

3-ci za mało a 5za dużo...

Spróbuj na 4. Zobacz do ilu dojdzie, jak np. do 45, to zwiększ siłę nadmuchu, ale jednocześnie dodaj 1 lub 2sekundy podawania.

 

Musisz stopniowo dobrać współgrającą z podawaniem siłę nadmuchu.

 

Tak najprościej jak potrafię:

ilość węgla plus właściwa ilość powietrza = uzyskanie danej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozkrecilem wszystko zasilikonowalem oczyszcilem miedzy retorta a obudowa silikon nawt dalem na zewnatrz ja radziles jest git ale jakos nie moge poukladac reszty albo przesypie albo nie dobija do 50stopni ale skorzystam jak zwykle z waszych rad i sprobuje z waszymi ustawieniami do uslyszenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko ponownie

odnosnie pytania co do mozliwosci sterownika nadmuch ma od 1 do 10 teraz mam ustawione zadana 50 podawanie12 przerwa51 pompa 30 nadmuch teraz5 mialem 3 ale sie przesypal jak mialem 11podanie 54przerwa nadmuch3 to wiecej niz 40niechcial isc powiedzcie mi co ja robie zle bo mnie strzeli

ja rozumuje to tak jak zmniejsze przerwe to powinno podbijac temp ze wzgladu na czestrze podawanie jak zwieksze nawiew powinno szybciej wypalac groszek a co idzie za tym podbic temp ale jest taki problem jak zmniejsze przerwe to jedyne co sie dzieje to po jakims 5 6 moze 7 podaniu przesypuje jak zwieksze nadmuch to efekt kopca znika do srodka retortu i temp jeszcze spada

 

 

szanowne gremium pozwoli że ja swoje 3 grosze?

skoro miałeś nadmuch 3 i się przesypywał to trzeba było zrobić 4 a nie 5 od razu i obserwować. powoli spokojnie, w dwóch zdaniach podałeś 2 komletnie różne ustawienia i to wszystkch parametrów naraz a tak nie powinno się robić bo wtedy nie wiesz który z nich robi największe kuku:bash:

jak przesypuje to znaczy że za dużo opału - wydłuż przerwe.

moja propozycja jest taka jeśli koledzy mogą to proszę o poparcie lub inny sposób postępowania:

podaję to za kimś kto kiedyś proponował i uważam że ten sposób się sprawdza, przynajmniej u mnie

1 podawanie minimalnie ile się da np 5 sek

2 ustaw przerwe podawania 6 razy dłuższą niż podawanie(30sek)

3 dmuchawa 4 bieg skoro na 3 było za mało i przesypywał choc zacząłbym od 3 przy tak małej ilości opału

4 czekaj 40minut bez zagladania tylko obsrewuj temperaturę

5 po tym czasie zaglądasz i patrzysz co się w środku wydarzyło:

6 przesypuje- wydłużasz punkt 2 o 3 sek

7 żar się zapada - skracasz pkt 2 o 3 sek

8 czekasz 40 minut i znowu pkt 4

i tak do momentu kiedy kopiec się nie wyrówna na właściwym poziomie.

9 jeśli w pkt 5 zajrzysz i zobaczysz że płomień koloru czerwonawego i dymi znaczy że mało powietrza i wtedy zamiast pkt 6,7 robisz

10 - podnosisz dmuchawę o jeden poziom i wtedy przechodzisz do pkt 8-czekasz.

generalnie musisz ustawić piec do takiego stanu w którym będzie pracował stabilnie bez szalonych skoków w jedną lub 2 stronę.

bardziej doświadczenie radzą by kocioł powoli dochodził do zadanej i rzadko przechodził w podtrzymanie więc wg tej teorii należy go ustawić tak by pracował z mocą minimalną potrzebną w danym czasie do osiągnięcia tego celu. najprostszym sposobem w podanej przeze mnie metodzie na zwiększenie mocy jest albo skrócenie przerwy albo wydłużenie podawania ale o tym potem

próbuj tylko spokojnie bo z tego co piszesz to skaczesz po ustawieniach w cały świat a to kiepskie podejście bo nie wiesz co zawala.

 

jak ktoś ma inną metodę piszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności, mówiąc, abyś nie kręcił dwoma parametrami w jednym czasie miałem na myśli czas podawania i przerwę podawania.

 

Jeden z tych parametrów zostaw i nie ruszaj. Przykładowo ta przerwa podawania = 50sekund

 

Jak zostawisz to 50sekund pauzy,to:

 

Dobrać musisz ilość podawanego węgla czyli to 8, czy 10 czy 12sekund

Do tej ilości węgla musisz dobrać ilość powietrza, czyli 3,4,5bieg....

 

Te dwie rzeczy decydują o mocy zestawu, tym w końcowym efekcie uzyskujesz daną temperaturę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowne gremium pozwoli że ja swoje 3 grosze?

skoro miałeś nadmuch 3 i się przesypywał to trzeba było zrobić 4 a nie 5 od razu i obserwować. powoli spokojnie, w dwóch zdaniach podałeś 2 komletnie różne ustawienia i to wszystkch parametrów naraz a tak nie powinno się robić bo wtedy nie wiesz który z nich robi największe kuku:bash:

jak przesypuje to znaczy że za dużo opału - wydłuż przerwe.

moja propozycja jest taka jeśli koledzy mogą to proszę o poparcie lub inny sposób postępowania:

podaję to za kimś kto kiedyś proponował i uważam że ten sposób się sprawdza, przynajmniej u mnie

1 podawanie minimalnie ile się da np 5 sek

2 ustaw przerwe podawania 6 razy dłuższą niż podawanie(30sek)

3 dmuchawa 4 bieg skoro na 3 było za mało i przesypywał choc zacząłbym od 3 przy tak małej ilości opału

4 czekaj 40minut bez zagladania tylko obsrewuj temperaturę

5 po tym czasie zaglądasz i patrzysz co się w środku wydarzyło:

6 przesypuje- wydłużasz punkt 2 o 3 sek

7 żar się zapada - skracasz pkt 2 o 3 sek

8 czekasz 40 minut i znowu pkt 4

i tak do momentu kiedy kopiec się nie wyrówna na właściwym poziomie.

9 jeśli w pkt 5 zajrzysz i zobaczysz że płomień koloru czerwonawego i dymi znaczy że mało powietrza i wtedy zamiast pkt 6,7 robisz

10 - podnosisz dmuchawę o jeden poziom i wtedy przechodzisz do pkt 8-czekasz.

generalnie musisz ustawić piec do takiego stanu w którym będzie pracował stabilnie bez szalonych skoków w jedną lub 2 stronę.

bardziej doświadczenie radzą by kocioł powoli dochodził do zadanej i rzadko przechodził w podtrzymanie więc wg tej teorii należy go ustawić tak by pracował z mocą minimalną potrzebną w danym czasie do osiągnięcia tego celu. najprostszym sposobem w podanej przeze mnie metodzie na zwiększenie mocy jest albo skrócenie przerwy albo wydłużenie podawania ale o tym potem

próbuj tylko spokojnie bo z tego co piszesz to skaczesz po ustawieniach w cały świat a to kiepskie podejście bo nie wiesz co zawala.

 

jak ktoś ma inną metodę piszcie

Najskuteczniejsza metoda. Widać że też swoje przesiedziałeś.

Ja trochę inną obrałem na początku po opanowaniu utrzymywania stałopalności.

Ustawiałem na większą moc żeby kocioł szybko dochodził do zadanej i wchodził w podtrzymanie.

Wtedy jak zapotrzebowanie na ciepło wzrastało i na zaworze 4D podkręcałem temp. na dom to nie musiałem znowu grzebać w ustawieniach.

Ale jak się zajarzy o co w tym chodzi to nie ma problemu coś zmienić w jedną czy w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, tyle,że tak to kolega zgłupieje.

 

Nie można dawać dwóch sprzecznych informacji.

 

Albo zostawia przerwę 50sekund na stałe i reguluje ilością paliwa 8, 10 czy tam 12sekund.

Albo ustawia na stałe np. 5sekund podawanie i reguluje przerwą od ok.25sekund zaczynając... i wówczas przerwę wydłuża bądź skraca w zależności od potrzeb

 

Jedno albo drugie.

 

Do tego dobrać należy powietrze.... czyli 3,4 czy 5bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najskuteczniejsza metoda. Widać że też swoje przesiedziałeś.

Ja trochę inną obrałem na początku po opanowaniu utrzymywania stałopalności.

Ustawiałem na większą moc żeby kocioł szybko dochodził do zadanej i wchodził w podtrzymanie.

Wtedy jak zapotrzebowanie na ciepło wzrastało i na zaworze 4D podkręcałem temp. na dom to nie musiałem znowu grzebać w ustawieniach.

Ale jak się zajarzy o co w tym chodzi to nie ma problemu coś zmienić w jedną czy w drugą stronę.

 

też próbowałem przez pewien czas gonić ostro ale wtedy miałem mnóstwo spieków żużlowych(chyba dobrze określam- brązowe twarde w kształcie kalafiora). Wysoka temperatura żaru i potem długo w podtrzymaniu i mi się spiekało jak temperatura "ogniska zjeżdżała w dół gdy nie pracował

Potem gdzieś dorwałem opis by zacząć od minimalnych ustawień i dla mnie podkreślam dla mnie co nie oznacza że ktoś lubi i dobrze mu wychodzi inaczej jest satysfakcjonująca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A enka z ekomaxem??

 

Ale pojechałeś chłopie - w moim ani sąsiada Enka nie zauważyłem rusztu wodnego - może się gdzieś skubany ukrył :)

 

Do tego Enka jest teraz pioruńsko drogi [gdy ja go kupowałem był sporo tańszy, no i nie znałem wtedy Skam-P].

 

Widzę, że kombinujesz :jak koń pod górkę" gdy tylko jest polecany Skam-P - a to naprawdę porządny kocioł - już dwóm sąsiadom taki poleciłem i mają lepsze ode mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...