Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

Co do tematu korodujących zasobników węgla - dzisiaj w Biedronce widziałem pochłaniacz/skraplacz wilgoci z pojemniczkiem na wodę [do zastosowania w pomieszczeniach do 36 m3] za 13 zł - jak uważacie czy mógłby się taki sprawdzić w zasobniku węgla ?

 

Skoro wkład wystarcza na 3 miesiące do pomieszczenia to może podobnie wystarczyłby w zasobniku kotła [kwestia jak go zamontować to inna sprawa - pewnie gdzieś w górnym narożniku naprzeciw klapy] ?

 

Może to rozwiązałoby w znacznej części problem korozji zasobników a przy okazji dosuszało węgiel [nie każdy ma miejsce i czas na rozsypywanie go przed zasypaniem do suszenia] ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do tematu korodujących zasobników węgla - dzisiaj w Biedronce widziałem pochłaniacz/skraplacz wilgoci z pojemniczkiem na wodę [do zastosowania w pomieszczeniach do 36 m3] za 13 zł - jak uważacie czy mógłby się taki sprawdzić w zasobniku węgla ?

 

 

SUSPENSER po co komplikować, przecież wystarczy jak taki pochłaniacz umieścisz w kotłowni i cały skład węgla sam się osuszy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER po co komplikować, przecież wystarczy jak taki pochłaniacz umieścisz w kotłowni i cały skład węgla sam się osuszy. ;)

 

musiałby chyba ze 4 dać bo inna ilość wilgoci w tym węglu niż w powietrzu, czasem bywa że się wręcz leje ale to ekstremum raczej. nierzadko natomiast kupuje sie wegiel po deszczu lub śniegu i ta wilgoć jednak większa wtedy niż samego powietrza w pomieszczeniu, no i chyba trzeba by jednak pomieszczenie mocniej odizolować żeby odbiór przez pochłaniacz był skuteczniejszy. to już taki mój domysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER po co komplikować, przecież wystarczy jak taki pochłaniacz umieścisz w kotłowni i cały skład węgla sam się osuszy. ;)

 

Niestety nie bardzo, nawet gęste podziurawienie worków wkrętakiem z wierzchu i spodnie krawędzie średnio pomaga [część wody wycieknie, trochę wyparuje, ale i tak sporo zostaje w węglu składowanym w ogrzewanym garażu nawet do wiosny].

 

Dopiero w zasobniku ta wilgoć odparowuje i skrapla się na ściankach :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon, a Ty tak zawsze na poważnie do tematów podchodzisz.

 

SUSPENSER po tygodniu rzetelnie przepracowanym, chciał coś w weekend lajtowego napisać.

 

Znaczy że ja zupełnie niepotrzebnie z tymi czterema się wyrwałem:jawdrop:

Bo ja jeszcze młody jestem i mało wasze poczucie humoru ogarniam:bash:

 

a tak z innej beczki to chyba trzeba by przeczytać skład chemiczny tego ustrojstwa co w tym pochłaniaczu siedzi i czy przypadkiem wchodząc w reakcję z dymem który lubi sobie czasem do podajnika przeniknąć nie zrobi więcej szkody niz pożytku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy że ja zupełnie niepotrzebnie z tymi czterema się wyrwałem:jawdrop:

Bo ja jeszcze młody jestem i mało wasze poczucie humoru ogarniam:bash:

 

a tak z innej beczki to chyba trzeba by przeczytać skład chemiczny tego ustrojstwa co w tym pochłaniaczu siedzi i czy przypadkiem wchodząc w reakcję z dymem który lubi sobie czasem do podajnika przeniknąć nie zrobi więcej szkody niz pożytku

 

O ile dobrze zapamiętałem to zawiera węglan wapnia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zapamiętałem to zawiera węglan wapnia ...

 

ale ze mnie taki chemik jak z koziej dupy trąba:D więc to mi nie da odpowiedzi czy on zareaguje i jak z tym wszystkim co od strony palnika się tam przedostanie.Może ktoś o większej wiedzy chemicznej odpowie czy to zadziała czy popsuje????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ze mnie taki chemik jak z koziej dupy trąba:D więc to mi nie da odpowiedzi czy on zareaguje i jak z tym wszystkim co od strony palnika się tam przedostanie.Może ktoś o większej wiedzy chemicznej odpowie czy to zadziała czy popsuje????

 

Jeśli nikt nie odpowie to poświęcę się dla nauki i zrobię eksperyment ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem dziś trochę po stronach producentów w poszukiwanu jakiegoś dla mojego teścia kociołka i rzuciło mi się w oczy że jeden z producentów oferuje jakiś innowacyjny system dosuszania paliwa w zasobniku - ciekawe jak to rozwiązali???? nestety w instrukcji się słowem na ten temat nie zająknęli albo ja kiepsko patrzyłem:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem dziś trochę po stronach producentów w poszukiwanu jakiegoś dla mojego teścia kociołka i rzuciło mi się w oczy że jeden z producentów oferuje jakiś innowacyjny system dosuszania paliwa w zasobniku - ciekawe jak to rozwiązali???? nestety w instrukcji się słowem na ten temat nie zająknęli albo ja kiepsko patrzyłem:cool:

 

Gdzieś o tym ostatnio pisałem. Może nawet na tym forum.

 

Do konstrukcji tłokowych część producentów doprowadza wężem powietrze z dmuchawy w górną część kosza.

Efektem ubocznym tej operacji jest dosuszanie paliwa.

 

2 czy 3producentó zaczęło w podobny sposób traktować konstrukcje ślimakowe, nie mam zdania, czy słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc

 

muszę w trybie pilnym kupić kocioł do c.o. a moja wiedza w tym temacie jest żadna...

oglądałam kotły tylko castoramie i proszę o radę, co myślicie, a może ktoś użytkuje kotły ze Stąporkowa Termo Tech

np. Eko tech 18 k lub Termo eco duo 15 kw

http://www.kotlyco.pl/page,,TERMO-EC...7c9e3ecac.html

http://www.kotlyco.pl/page,,TERMO-EC...7c9e3ecac.html

Dom słabo izolowany, do ogrzania 110m + grzanie wody ok 100 l

pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...