Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

SUSPENSER: może nie jest tak różowo, ale ta pompa służy do grzania CWU latem, gdzie temp. zewnętrzna oscyluje koło 20 stopni i więcej. Zimą grzejesz kotłem, więc niski COP nie ma znaczenia. Co do grzania CO tą pompą to faktycznie się nie nadaje, ale to było przecież do przewidzenia, bo to pompa powietrze-powietrze, która bierze powietrze z zewnątrz. W zimie oznacza to kiepską wydajność...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam :) dawno mnie tu nie było, odnośnie "pieklorza" to też ostatnio nim palę ( oryginalny zółte opisane worki ) i robiły się kalafiory jak byk i zmniejszenie ilości powietrza nic nie pomogło więc zwiększyłem i wypala mi teraz na popiół. Ostatnio moim zdaniem coś z tym pieklorzem nie tak i zamówiłem sobie "piasta" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pieklorz bobrek kupiony luzem na kopalni gdzieś w czerwcu nadal pali się ok. Małe kruche spieki są ale nie przeszkadzają.

 

Tak palił się niedawno na sterowniku brulim

 

http://czp.pl/foto/bobrek.jpg

 

a teraz testuje go z eCoalem czyli sterowniku adaptacyjnym ale pali się podobnie no może troszkę spieków mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mój dom ma 110 m2 zbudowany z YTONG 30 cm +15 styropian, okna plastyk 3 szyby, strop teriva ocieplona 20 cm styropianu - strych 70 m2 nieużytkowy nie ogrzewany (ocieplony tylko strop bez dachu ). Ogrzewanie za pomocą kaloryferów. Planuję kupić LING DUO 15 KW. Czy kocioł nie będzie za słaby biorąc pod uwagę fakt, że planuje nagrzewać nim wodę w zasobniku ok 240 l ? Proszę o pomoc

Edytowane przez Landcaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mój dom ma 110 m2 zbudowany z YTONG 30 cm +15 styropian, okna plastyk 3 szyby, strop teriva ocieplona 20 cm styropianu - strych 70 m2 nieużytkowy nie ogrzewany (ocieplony tylko strop bez dachu ). Ogrzewanie za pomocą kaloryferów. Planuję kupić LING DUO 15 KW. Czy kocioł nie będzie za słaby biorąc pod uwagę fakt, że planuje nagrzewać nim wodę w zasobniku ok 240 l ? Proszę o pomoc

 

ja bym zapytał czy kocioł nie będzie za duży???????

myślę że masz zapotrzebowanie na ciepło w okolicy maks 80w/m2 więc całość to 8,8KW +3KW na CWU zatem 12kw a nie powyżej 15

A bardziej doświadczenie policzą Ci pewnie jeszcze dokładniej Bo ja to tak "na oko" tylko oceniłem i to zamknięte:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mój dom ma 110 m2 zbudowany z YTONG 30 cm +15 styropian, okna plastyk 3 szyby, strop teriva ocieplona 20 cm styropianu - strych 70 m2 nieużytkowy nie ogrzewany (ocieplony tylko strop bez dachu ). Ogrzewanie za pomocą kaloryferów. Planuję kupić LING DUO 15 KW. Czy kocioł nie będzie za słaby biorąc pod uwagę fakt, że planuje nagrzewać nim wodę w zasobniku ok 240 l ? Proszę o pomoc

 

Po moich aktualnych doświadczeniach w ogrzewaniu swojego domu (240 m2 po podłogach) to doszedłem do wniosku, że starczyłby mi kocioł 10 kw gdyż mój kocioł i tak rzadko kiedy osiąga taką moc grzania - to kolega na 110 m2 nie powinien nic większego kupować jak 10 kw.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, że ciężko dlatego tak śmiało o tym pisze - ale to by było to kociołek 10 kw, który chodziłby prawidłowo w zakresie mocy od 1,5 kw do tych 10 kw a w porywach mógłby dobić no do 13 góra 15 kw i skończyły by się w większości bolączki kotłów na małej mocy.

 

Problem jest coraz powszechniejszy i myślę, ze rynek niedługo wymusi u producentów dostosowanie się do takich rozwiązań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ociągają się chyba. dziś odwiedziłem ich stronę bo gdzieś znalazłem info że OE+ jest w 3 mocach 10/16/25 ale na stronie o 10KW nawet pół przecinka nie ma:(

myślę że jest kłopot ze zrobieniem tak małego palnika. Swoją drogą przy piecu rzędu 12KW też chyba prowadzenie z 30% mocy nominalnej może sprawiać małe kłopoty zwłaszcza niewprawnemu użytkownikowi, chyba że sterownik mądry do tego

 

PS

A może "Profesor" ze swoim asystentem temat właśnie takiego małego gówienka skrzętnie przed światem ukrywają i wywalą bombę powiedzmy na Wielkanoc albo przed kolejnym sezonem?????

Edytowane przez timon120777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eCoal na takich małych mocach chyba nie da rady i znowu wpadnie w przedmuch i będzie przebijał itd. - no chyba że mu dostosują jakoś algorytm, a myślę że to na pewno potrafią. Z mojego punktu widzenia - zwykłego użytkownika kotłowego to wydaje mi się, że taki mały wymiennik to nie problem ale mały palnik to faktycznie uczeni w piśmie mogą natrafić na jakieś przeszkody :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nikt na mnie nie naskoczy ale to trzeba zrobić tak:

 

-trzech naukowców,

-trzech producentów,

-trzech użytkowników kotła,

-trzech informatyków

 

Zamknąć ich na miesiąc czasu w jakimś instytucie badawczym i po miesiącu mają przedstawić gotowy prototyp działającego urządzenia czyli kociołka 10 kw i po sprawie ha ha :

 

No to był żarcik taki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eCoal na takich małych mocach chyba nie da rady i znowu wpadnie w przedmuch i będzie przebijał itd. - no chyba że mu dostosują jakoś algorytm, a myślę że to na pewno potrafią. Z mojego punktu widzenia - zwykłego użytkownika kotłowego to wydaje mi się, że taki mały wymiennik to nie problem ale mały palnik to faktycznie uczeni w piśmie mogą natrafić na jakieś przeszkody :)

 

bierz poprawkę na to że jak się wezmą to zrobią i palnik odpowiedni i wymiennik który odbierze ile trzeba i soft który nie wypchnie przedmuchami palnika przez komin na marsa:D

i będzie chodził pewnie od 1,5 do 13 może nawet 15kw i to będzie hicior dopiero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleśmy się rozmarzyli normalnie :) :) :)

 

wiesz że marzenia determinuje rzeczywistość????

jak węgiel byl po 200zł to każdy miał gdzieś że w kotłowni przewymiarowany kocioł stoi i ściany z gołej cegły do sąsiadów się smieją a teraz chcielibyśmy szklanką wrzątku ogrzać chałupę i to przez całą zimę jedną.

życie mój drogi kolego życie a że po tygodniu ciężkiej pracy weekend to i można szare komórki marzeniami karmić:yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...