Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Do tego co piszesz może się przydać, ale aby nadawało się to do grzania podczas braku energii to klapa - brak prądu = brak powietrza do spalania.

 

brak prądu to nie koniecznie brak powietrza (otwieramy popielnik i jest ok), brak prądu to przede wszystkim nie pracująca pompka obiegowa/cwu a to juz poważny problem, przy instalacjach c.o. rozdzielaczowych brak prądu = brak ogrzewania, podobnie ma się sprawa cwu aby instalacja zadziałała grawitacyjnie musi być spełnionych kilka warunków np. odpowiedni wymiennik - najlepiej płaszczowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co piszesz może się przydać, ale aby nadawało się to do grzania podczas braku energii to klapa - brak prądu = brak powietrza do spalania.

 

brak prądu to nie koniecznie brak powietrza (otwieramy popielnik i jest ok), brak prądu to przede wszystkim nie pracująca pompka obiegowa/cwu a to juz poważny problem, przy instalacjach c.o. rozdzielaczowych brak prądu = brak ogrzewania, podobnie ma się sprawa cwu aby instalacja zadziałała grawitacyjnie musi być spełnionych kilka warunków np. odpowiedni wymiennik - najlepiej płaszczowy

ostatnio widziałem w obi generator za 800zł chyba zastanowić by się przydało czy nie przydałoby się coś takiego na wypadek zaniku prądu w sieci

 

po ile płaciliście ostatnio za eko-groszek ?

u mnie małopolska koło Krakowa jest po 500zł/tonę, nie pamiętam z jakiej kopalni, miał po 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej kotłowni na wypadek braku prądu wstawię UPS. Zapewni on działanie kotła na kilka godzin. W przypadku dłuższych przerw odpalę agregat, który dostarczy prąd do kilku gniazdek w domu m.in. w kotłowni. Pomyślałem o tym wszystkim na etapie wykonywania inst. elektrycznej :D

a dużo zmian w instalacji żeby agregat podpiąć pod nią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój UPS będzie pracował tylko na potrzeby kotła, pompy c.o. i cyrkulacyjnej. Po okresie zimowym będzie zabezpieczał prąd dla solarów. Jak na razie nie wiem jaki UPS mam zakupić. Kotłownia będzie uzbrajana za jakiś miesiąc może półtora więc muszę powoli zacząć sie rozglądać... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ile płaciliście ostatnio za eko-groszek ?

u mnie małopolska koło Krakowa jest po 500zł/tonę, nie pamiętam z jakiej kopalni, miał po 300zł

Fajnie wam tam na południu. U nas 700 i facio w składzie mówi, że przez 2 lata powinien dojść do 1000 zł :o :evil:

Nieźle, co?

no to trzeba chyba kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EKORETŽ i EKO-FINSŽ oferowany jest luzem lub w workach po 25 kg w cenach:

 

v EKORETŽ Luzem - 425 zł/t + 22% VAT

 

v EKORETŽ Workowany po 25 kg - 525 zł/ t + 22 % VAT

 

v EKO-FINSŽ Luzem - 325 zł/t + 22% VAT

 

Istnieje możliwość odbioru sortymentów transportem kolejowym, oraz transportem samochodowym kupującego bądź sprzedawcy – plan dojazdu wg załączonej mapki

 

Zamówienia należy składać: "KATOWICKI WĘGIEL" Sp. z o.o.

 

ul. ks. Franciszka Ścigały 14, 40-205 Katowice.

 

Tel. 032 35 13 409, 032 35 13 434.

 

Odbiór węgla: Zakład przeróbczy "KATOWICKIEGO WĘGLA"

 

ul. Minerów 2, 41-216 Sosnowiec - Juliusz.

 

Tel. 032 368 55 74

 

 

ekoret to chyba najlepszy "ekogroszek" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EKORET® i EKO-FINS® oferowany jest luzem lub w workach po 25 kg w cenach:

 

v EKORET® Luzem - 425 zł/t + 22% VAT

 

v EKORET® Workowany po 25 kg - 525 zł/ t + 22 % VAT

 

v EKO-FINS® Luzem - 325 zł/t + 22% VAT

 

Istnieje możliwość odbioru sortymentów transportem kolejowym, oraz transportem samochodowym kupującego bądź sprzedawcy – plan dojazdu wg załączonej mapki

 

Zamówienia należy składać: "KATOWICKI WĘGIEL" Sp. z o.o.

 

ul. ks. Franciszka Ścigały 14, 40-205 Katowice.

 

Tel. 032 35 13 409, 032 35 13 434.

 

Odbiór węgla: Zakład przeróbczy "KATOWICKIEGO WĘGLA"

 

ul. Minerów 2, 41-216 Sosnowiec - Juliusz.

 

Tel. 032 368 55 74

 

 

ekoret to chyba najlepszy "ekogroszek" ;)

 

wszystko fajnie tylko posrednicy zarabiać muszą skubani i za taką cenę nie sprzedadzą węgla klientowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie gdzie w Polsce można kupic Ekogroszek - najlepiej ten co się Pieklorz nazywa lub jakoś podobnie. Generalnie chodzi mi o węgiel z Komopanii Węglowej S.A. O kaloryczności zbliżonej do 30 MJ/kg. Chodzi mi o węgiel workowany, lub pakowany w Big Bagi.

 

Jeżeli ktoś ma namiary na jakieś składy to prosiłbym o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie gdzie w Polsce można kupic Ekogroszek - najlepiej ten co się Pieklorz nazywa lub jakoś podobnie. Generalnie chodzi mi o węgiel z Komopanii Węglowej S.A. O kaloryczności zbliżonej do 30 MJ/kg. Chodzi mi o węgiel workowany, lub pakowany w Big Bagi.

 

Jeżeli ktoś ma namiary na jakieś składy to prosiłbym o pomoc.

 

pytałem w innym składzie to powiedzieli mi 550zł/tonę jakiś ekogroszek z kopalni Chwałowice

jak popatrzyłem na stronę kampanii to niby to jest Pieklorz, ale widzę, że inne kopalnie też tak nazywają swoje groszki i nie wiem o co to chodzi

 

ten z chwałowic ma niby max 28 500 kJ/kg więc mało trochę raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...