Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

a stosuje ktoś z Was ruszt awaryjny?

 

właśnie się zastanawiam czy go nie dokupic (Kocioł Żywiec)

może zdałoby to egzamin jeśli się chce zapalić w piecu na chwilę ??!

 

jakieś za i przeciw?!

pozdrawiam

Kagan_SK

 

Do tego co piszesz może się przydać, ale aby nadawało się to do grzania podczas braku energii to klapa - brak prądu = brak powietrza do spalania.

 

W tym roku używam ruszt awaryjny, latem podgrzewam CWU, ponieważ robiłem nowe ogrodzenie i trzeba zrobić porządek ze starym płotem. Ten ruszt to fajna sprawa do robienia od czasu do czasu porządków (spalenia starych dech po budowie, kartonów itp). Wrzucam parę sztachet do pieca i mam na cały dzień ciepłą wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Ekogeroszek z kopalni w Chwalowicach jest naprawde baaardzo dobrym weglem :D Paliliśmy nim juz prawie jeden sezon i sprawdzal sie suuuper.

U nas okolice Wroclawia ten wegiel jest po 650 zl luzem a 23 zl za 30 kg./worek

Ktos napisal, ze chcialby kupic bezposrednio z kopalni ......raczej bedzie to niemozliwe, teraz Kompania Weglowa wprowadzila awizacje na niektorych kopalniach (w tym w Chwalowicach) .

Czasami rowniez posrednicy maja tanszy wegiel niz na kopalni.

 

Co do pieca i malej kotłowni,..... hmmmm.... 4 m2 to troszeczke malo...ale nie jest powiedziane, ze nie wystarczy :wink: , nalezy zrobic bardzo dobra wentylacje a nawet radzilabym wybic bezposrednio naprzeciw piece dziure w scianie i wstawic rure z kratka aby piec mial skad zasysać powietrze ...to jest bardzo wazne. :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ekogeroszek z kopalni w Chwalowicach jest naprawde baaardzo dobrym weglem :D Paliliśmy nim juz prawie jeden sezon i sprawdzal sie suuuper.

U nas okolice Wroclawia ten wegiel jest po 650 zl luzem a 23 zl za 30 kg./worek

Ktos napisal, ze chcialby kupic bezposrednio z kopalni ......raczej bedzie to niemozliwe, teraz Kompania Weglowa wprowadzila awizacje na niektorych kopalniach (w tym w Chwalowicach) .

Czasami rowniez posrednicy maja tanszy wegiel niz na kopalni.

 

Co do pieca i malej kotłowni,..... hmmmm.... 4 m2 to troszeczke malo...ale nie jest powiedziane, ze nie wystarczy :wink: , nalezy zrobic bardzo dobra wentylacje a nawet radzilabym wybic bezposrednio naprzeciw piece dziure w scianie i wstawic rure z kratka aby piec mial skad zasysać powietrze ...to jest bardzo wazne. :

 

pojadę dzisiaj zobaczyć jak wygląda ten groszek z Chwałowic

a mam pytanie : czy on jest płukany i nie powinno w nim być miału czy może być inaczej ?

oglądałem jeden gorszek za 500zł/tonę ale w nim było duzo miału i coś mi w nim nie pasowało, wezmę go i tak na próbę z 50kg, ale groszek to chyba powinien być tak od 5-25mm a nie pył

 

a co do tej kratki w ścianie to chyba jest to wymóg dla kotłowni węglowej i raczej konieczność

ja dałem taką regulowaną, żeby nie wiało za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lbryndal - to jest sam groszek bez mialu...naprawde bardzo ladnie wyglada i tak samo ladnie sie spala :D

no pojadę to zobaczę bo telefonicznie mi koleś powiedział że z Chwałowic a co będzie na miejscu to się okaże, sprzedawca powei wszystko żeby tylko sprzedać dlatego w tym przypadku biorę pod uwagę możliwość, że chce sobie zrobić renomę sprzedając pod nazwą innej kopalni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tej kratki w ścianie to chyba jest to wymóg dla kotłowni węglowej i raczej konieczność

Wymog jest na pewno .

W worku z groszkiem czasem odrobina mialu sie nazbiera , ale to chyba normalne.

nie no troszkę to rozumiem, ale na stercie jak leżał i nogą lekko przesunąłem górną warstwę to tam było go dużo, praktycznei to wypełniał miejsce pomiędzy groszkiem a tak raczej nie powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tej kratki w ścianie to chyba jest to wymóg dla kotłowni węglowej i raczej konieczność

Wymog jest na pewno .

W worku z groszkiem czasem odrobina mialu sie nazbiera , ale to chyba normalne.

nie no troszkę to rozumiem, ale na stercie jak leżał i nogą lekko przesunąłem górną warstwę to tam było go dużo, praktycznei to wypełniał miejsce pomiędzy groszkiem a tak raczej nie powinno być

 

Nie powinno być tyle miału( prawie nic)

Myślę że się kupuje albo miał albo ekogroszek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Wczoraj dojechał do mnie kocioł na ekogroszek. Póki co stoi w garażu i czeka na wniesienie do kotłowni. Nie tracąc czasu zabrałem się za instrukcję obsługi i wyczytałem, że przy ogrzewaniu kotłem na paliwa stałe nie zaleca się instalowania głowic termostatycznych na grzejnikach. Trochę się zdziwiłem bo wydaje mi się, że termostaty na kaloryferach są najprostszą metoda regulacji temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Sterownikiem pokojowym nie jestem zainteresowany bo nie chcę niepotrzebnie komplikować instalacji. Jak to wygląda u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym jednak mieć możliwość indywidualnej regulacji temp. w każdym pokoju. Np. w sypialni temperatura powinna być nieco niższa niż -załóżmy na to -w salonie. Cały czas zastanawia mnie jakie są przeciwwskazania (wg producenta kotła) do instalowania głowic termostatycznych na grzejnikach przy zastosowaniu kotłów na paliwa stałe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym jednak mieć możliwość indywidualnej regulacji temp. w każdym pokoju. Np. w sypialni temperatura powinna być nieco niższa niż -załóżmy na to -w salonie. Cały czas zastanawia mnie jakie są przeciwwskazania (wg producenta kotła) do instalowania głowic termostatycznych na grzejnikach przy zastosowaniu kotłów na paliwa stałe...

 

zasiał wątpliwość :lol:

w twmacie jestem zielona i trzeba mnie łopatologicznie ...ale też mam zawór czterodrożny , mam termostaty ....instalacje robił mi człowiek który mniemam się na tym zna ....więc zastanmowiłam się dlaczego irysy wyczytał w papierach pieca że termostaty są niewskazane :roll:

może ktoś coś wie ...coś czaego ja na temat nie wiem :roll:

stąd moje pytanko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust chodzi o to, że jak na wszystkich grzejnikach będą przymknięte zawory to, kolokwialnie mówiąc, piec nie będzie miał co zrobić z nadmiarem ciepła i może dojść do zagotowania wody (grzejniki nie będą odbierać tego ciepła, bo zawory zamknięte). Dlatego też, z tego co mi się obiło o uszy, zawory mogą być, ale nie na wszystkich grzejnikach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust chodzi o to, że jak na wszystkich grzejnikach będą przymknięte zawory to, kolokwialnie mówiąc, piec nie będzie miał co zrobić z nadmiarem ciepła i może dojść do zagotowania wody (grzejniki nie będą odbierać tego ciepła, bo zawory zamknięte). Dlatego też, z tego co mi się obiło o uszy, zawory mogą być, ale nie na wszystkich grzejnikach.

 

Chyba żartujesz! to latem zostawisz otwarty grzejnik. Przecież zbiornik CWU odbierze ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory mogą być na wszystkich grzejnikach (u mnie tak jest) i nic się nie stanie. Latem pompa CO była wyłączona i piec nigdy się nie zagotował - w trybie letnim pompa CWU pracowała praktycznie przez cały czas (sterownik TECH ST-37) więc odbiór był. Teoretycznie można sobie wyobrazić, że przy wyłączonej dmuchawie, naturalny ciąg komina powoduje nadmierne rozżarzanie węgla w retorcie. Można to jednak sprawdzić doświadczalnie. U mnie przysłona na dmuchawie zasłania dobrze ponad 50% powierzchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...