Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

mam piec ze Defro Eko ze sterownikiem Tech St37. Dwa miesiące temu dołożyłem sterownik pokojowy Novoterm Thermo Tronic t300 (działa identycznie jak Auraton ). Jestem bardzo zadowolony z tego rozwiazania bo zauważyłem spore oszczędności w porównaniu z rokiem poprzednim. Ustawiłem sobie tryb grzania od 6 do 11 rano a potem od 15 do 23. między godziną 23 a 6 rano piec jest w podtrzymaniu a temperatura w domu jest obniżona do 18.5 stopnia (do tej temperatury i tak nigdy nie spada, a piec działając w podtrzymaniu przez kilka godzin spala znikome ilosci groszku. podobnie miedzy 11 a 15 kiedy nikogo nie ma w domu. ...

 

czy to godzinowe grzanie mozna ustawic w ST37 czy trzeba miec dodatkowo t300?

 

pozdrawaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to godzinowe grzanie mozna ustawic w ST37 czy trzeba miec dodatkowo t300?

pozdrawaiam

W ST37 masz tylko wejście na styk z termostatu. Termostat musi być swoją drogą. Najlepeij właśnie taki, w którym możesz ustawiać programy czasowe a nie tylko temperaturę. Koszt chyba ok 120 PLN. Szybko się zwróci :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to godzinowe grzanie mozna ustawic w ST37 czy trzeba miec dodatkowo t300?

pozdrawaiam

W ST37 masz tylko wejście na styk z termostatu. Termostat musi być swoją drogą. Najlepeij właśnie taki, w którym możesz ustawiać programy czasowe a nie tylko temperaturę. Koszt chyba ok 120 PLN. Szybko się zwróci :-)

 

hm.. tak sobie o tym wszystkim czytam i czegos nie rozumiem:

- mam termostaty we wszystkich grzejnikach i jak doloze jeszcze jeden termostat pokojowy-centralny np. w salonie, to jak rozpale sobie w kominku to w pozostalych pomieszczeniach bede mial zimno bo termostat bedzie zczytywal temperature w pomieszczeniu podgrzannym przez grzejnik + kominek. Z drugiej strony jak przykrece glowice termostatu do np. 18st a termostat pokojowy bedzie ustawiony na 22 to piec bedzie grzal na maksa aby osiagnac 22st ale temrostat grzejnikowy bedzie przymykal zawor do 18. wiec cos tu nie gra.

Czy powinienem zrezygnowac w salonie z glowicy termostatycznej w grzejniku jezeli chce miec termostat centralny? Jak wyeliminowac wplyw ciepla z kominka na sterowanie grzejnikami w innych pomieszczenaich przy pomocy termostatu centralnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś ze sterownikiem Nergro Plus. Jeżeli macie taki to napiszcie jak Wam się sprawuje. W zeszłym tygodniu przywieźli do mnie kocioł z takim właśnie sterownikiem. Kocioł jeszcze nie podłączony czeka na swoją kolej. Zakupiłem go w firmie Kotłospaw z Pleszewa. Jak na razie zauważyłem u niego dwie małe usterki. Po pierwsze zasobnik w kilku miejscach na łączeniach blach jest niedospawany. Uszczelnienie silikonem powinno załatwić sprawę. Druga rzecz to raczej uciążliwość niż usterka. Przesłona do regulacji dopływu powietrza na dmuchawie znajduję sie nie od frontu tylko... z tyłu kotła, także regulacja będzie sie odbywała przy pomocy lusterka :D . Po podłączeniu kotła będę miał zapewne więcej pytań... I jeszcze jedna rzecz. Jaki eko-groszek byście mi polecili bo powoli będę musiał zapełnić skład opału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wszędzie głowice to taki termostat jest Ci niepotrzebny.

hmm.. tez tak myslalem i dlatego wszedzie mam glowice.. ale post pionio dal mi troche do zastanowienia. No i wydaje mi sie ze jest to dobre rozwiazanie kiedy ustawiam sobie na okres 8-16 (nie ma nikogo w domu) i 23-6 (do spania lepsza jest nizsza temperatura) temperature zalozmy 17st a na pozostaly okres (kiedy jestesmy w domu) temperature 22st. I jest to oszczednosc i jak w przypadku lepszego snu wygoda.

Wiem, ze moge zrobic to za pomoca glowic... ale codziennie kilka razy przykrecac i odkrecac termostaty we wszystkich pomieszczeniach to troche mi sie nie chce. I dlatego wydaje mi sie ze dobrym rozwiazaniem jest zakup wlasnie takiego regulatora ktory bedzie regulowal temp automatycznie.

 

No i teraz nie bardzo wiem jak to wszystko zrobic zeby bylo najlepiej. Wydaje mi sie, ze aby uzywac tego regulatora pokojowego to trzeba sciagnac wszystkie glowice.. ale wtedy tez nie ma mozliwosci przykrecenia temperatury w pokoju goscinnym w ktorym rzadko sie przebywa na codzien. Z drugiej strony jak nie sciagne glowic to jest to podwojna regulacja czyli logicznie to chyba nie jest dobre rozwiazanie,

 

poradzic ktos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś ze sterownikiem Nergro Plus. Jeżeli macie taki to napiszcie jak Wam się sprawuje. W zeszłym tygodniu przywieźli do mnie kocioł z takim właśnie sterownikiem. Kocioł jeszcze nie podłączony czeka na swoją kolej. Zakupiłem go w firmie Kotłospaw z Pleszewa. Jak na razie zauważyłem u niego dwie małe usterki. Po pierwsze zasobnik w kilku miejscach na łączeniach blach jest niedospawany. Uszczelnienie silikonem powinno załatwić sprawę. Druga rzecz to raczej uciążliwość niż usterka. Przesłona do regulacji dopływu powietrza na dmuchawie znajduję sie nie od frontu tylko... z tyłu kotła, także regulacja będzie sie odbywała przy pomocy lusterka :D . Po podłączeniu kotła będę miał zapewne więcej pytań... I jeszcze jedna rzecz. Jaki eko-groszek byście mi polecili bo powoli będę musiał zapełnić skład opału.

Podciągam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wszędzie głowice to taki termostat jest Ci niepotrzebny.

hmm.. tez tak myslalem i dlatego wszedzie mam glowice.. ale post pionio dal mi troche do zastanowienia. No i wydaje mi sie ze jest to dobre rozwiazanie kiedy ustawiam sobie na okres 8-16 (nie ma nikogo w domu) i 23-6 (do spania lepsza jest nizsza temperatura) temperature zalozmy 17st a na pozostaly okres (kiedy jestesmy w domu) temperature 22st. I jest to oszczednosc i jak w przypadku lepszego snu wygoda.

Wiem, ze moge zrobic to za pomoca glowic... ale codziennie kilka razy przykrecac i odkrecac termostaty we wszystkich pomieszczeniach to troche mi sie nie chce. I dlatego wydaje mi sie ze dobrym rozwiazaniem jest zakup wlasnie takiego regulatora ktory bedzie regulowal temp automatycznie.

 

No i teraz nie bardzo wiem jak to wszystko zrobic zeby bylo najlepiej. Wydaje mi sie, ze aby uzywac tego regulatora pokojowego to trzeba sciagnac wszystkie glowice.. ale wtedy tez nie ma mozliwosci przykrecenia temperatury w pokoju goscinnym w ktorym rzadko sie przebywa na codzien. Z drugiej strony jak nie sciagne glowic to jest to podwojna regulacja czyli logicznie to chyba nie jest dobre rozwiazanie,

 

poradzic ktos ?

 

piec Zebiec KP w opisie ma cos takiego:

lektroniczny sterownik umożliwia:

- programowanie godzinne, tygodniowe,

- współpracę z czujnikiem pogodowym,

- obsługę pompy ciepłej wody użytkowej,

- obsługę pompy cyrkulacyjnej c.w.u.

- tryb pracy ZIMA/LATO,

- korekcję nocną,

- korekcję ekonomiczną

 

czy to zalatwia moje potrzeby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego wydaje mi sie ze dobrym rozwiazaniem jest zakup wlasnie takiego regulatora ktory bedzie regulowal temp automatycznie.

 

No i teraz nie bardzo wiem jak to wszystko zrobic zeby bylo najlepiej. Wydaje mi sie, ze aby uzywac tego regulatora pokojowego to trzeba sciagnac wszystkie glowice.. ale wtedy tez nie ma mozliwosci przykrecenia temperatury w pokoju goscinnym w ktorym rzadko sie przebywa na codzien. Z drugiej strony jak nie sciagne glowic to jest to podwojna regulacja czyli logicznie to chyba nie jest dobre rozwiazanie,

 

poradzic ktos ?

 

piec Zebiec KP w opisie ma cos takiego:

lektroniczny sterownik umożliwia:

- programowanie godzinne, tygodniowe,

czy to zalatwia moje potrzeby?

Te funkcje niajako się dublują Ideą sterowników temperatury jest własnie programowanie godzinowe w poszczególnych dniach tygodnia.Nie wiem tylko czy sterownik kotła zapewnia odczyt temperatury w pomieszczeniu czy odczyt temperatury na kotle, bo jeżeli tylko jest zdolny do zmiany temperatury na kotle to sterownik naścienny ci się przyda. Zasada jest taka że sterownik taki umieszczasz w tzw reprezentatywnym (zwykle najchłodniejszym) pomieszczeniu z grzejnikiem bez głowicy termostatycznej ale nie dokońca spełni to twoje oczekiwania w kwestii zmian temperatury w każdym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak popatrzyłem na stronę kampanii to niby to jest Pieklorz, ale widzę, że inne kopalnie też tak nazywają swoje groszki i nie wiem o co to chodzi

ten z chwałowic ma niby max 28 500 kJ/kg więc mało trochę raczej

 

Pieklorz ( Boruta i Retopal ) to nazwy KW dla paliw kwalifikowanych produkowanych w Bytomiu, Chwałowicach i Piekarach. Tutaj masz więcej:

http://www.kwsa.pl/paliwa_kwalifikowane/?ind=202

Lbryndal wiem że masz tłokowca a do tego rodzaju kotła racej poleca się opał o niższej kaloryczności, tak że zorientuj się w temacie bo być może szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak popatrzyłem na stronę kampanii to niby to jest Pieklorz, ale widzę, że inne kopalnie też tak nazywają swoje groszki i nie wiem o co to chodzi

ten z chwałowic ma niby max 28 500 kJ/kg więc mało trochę raczej

 

Pieklorz ( Boruta i Retopal ) to nazwy KW dla paliw kwalifikowanych produkowanych w Bytomiu, Chwałowicach i Piekarach. Tutaj masz więcej:

http://www.kwsa.pl/paliwa_kwalifikowane/?ind=202

Lbryndal wiem że masz tłokowca a do tego rodzaju kotła racej poleca się opał o niższej kaloryczności, tak że zorientuj się w temacie bo być może szkoda kasy.

jak zapytałem o papier na to że to jest groszek z Chwałowic to dziwnym trafem babka szukała szukała i nie znalazła

a w komin próbka testowa poszła tak szybko że napewno nie miał tej kaloryczności

czyli krótko mówiąc powiedzieć każdy potrafi i zachwalać swój towar a potem kicha jest i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
jak zapytałem o papier na to że to jest groszek z Chwałowic to dziwnym trafem babka szukała szukała i nie znalazła

a w komin próbka testowa poszła tak szybko że napewno nie miał tej kaloryczności

czyli krótko mówiąc powiedzieć każdy potrafi i zachwalać swój towar a potem kicha jest i tyle

Nie wiem od czego to zależy, ale może też trochę od pieca.

Kupiłem ostatnio jakiś importowany podobno z Afryki. Cały transport 30ton rozszedł się w kilka dni, po sprzedaniu "próbek"

No to i ja kupiłem z 1,5 tony.

Pierwsze odpalenie - chyba wygasło, bo ślimak zasypał węglem cały piec.

Drugie odpalenie - wypaliło się wszystko za szybko

Teraz wróciłem na chwilę do poprzedniego węgla i po niedzieli robię trzecie podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...