Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

a od kiedy palisz? bo mam pewne podejrzenia co do dodatkowych powodów mniejszego zużycia... oczywiście ustawienia też są ważne

 

edit

już sobie znalazłem, że palisz od 10.11 ;) czyli dom miał dość czasu żeby nagrać się już wcześniej o ile nie robiłeś kilkudniowych przerw w paleniu

a jaka temperaturę wody masz teraz na wyjściu z kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zrobiło się trochę zimniej na dworze i też przerwa w pracy pieca jest krótsza niż 20 minut. 2 dni temu ustawiłem pompę CO na 1 bieg, jakichś znaczących różnic nie zauważyłem. Za to jest różnica według mnie po zwiększeniu nadmuchu z 1 na 2 i otwarciu klapki na wentylatorze do połowy - może i jest więcej iskier przy spalaniu, jak piszecie ale nie robią się "koralowce", które wcześniej potrafiły osiągać imponujące rozmiary :) Nie wiem juz sam, jak to jest, piszecie, że większy nadmuch większe spieki, może mój piec jakiś na opak jest, poobserwuje go jeszcze na tym większym nadmuchu kilka dni i najwyżej wrócę do poprzednich ustawień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwek napisał:
od kiedy palisz? bo mam pewne podejrzenia co do dodatkowych powodów mniejszego zużycia... oczywiście ustawienia też są ważne
W sobotę minął dokładnie miesiąc od uruchomienia ogrzewania. Jeszcze jedno, przy ostatniej regulacji sterownika, przełączyłem pompę c.o. z II na I bieg. Myślę, że miało to zasadniczy wpływ na pobór "mocy" z kotła, a w domu odczucia bez zmian, czyli 17 st. C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem!!! Moje ostatnie ustawienia spowodowały, że spalam b. mało groszku. Zaznaczam: dom w trakcie wykańczania, czyli kręci się ekipa, ściany omazane gipsami, brak drzwi wewnętrznych, w domu temp 17 st. C - taka ma wystarczyć na ten czas. Ekogroszek powyżej 26 MJ - tak jest napisane na workach, ale czy to prawda - nie wiem. Do tej pory (przy ustawieniach opisywanych przeze mnie w odpowiedziach wyżej) spalałem worek na dobę i nie ważne czy ze sterownikiem pokojowym czy bez, miałem problemy ze spiekami i to olbrzymie. Pewnego razu tyle się tego nazbierało, że przekrzywiło cały deflektor. Kombinowałem z ustawieniami na spokojnie, czyli cyferka w dół, cyferka w górę i zaglądałem co raz do paleniska. Teraz mam tak: 8 sekund podawanie, 1 minuta przerwy, nadmuch na 1 a przysłona na wentylatorze można powiedzieć na 93% przykrywa dostęp powietrza. Przedmuchy co 20 minut. .

 

A co to znaczy przedmuch?Czyli ze piec ci się nie włącza tylko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, przy ostatniej regulacji sterownika, przełączyłem pompę c.o. z II na I bieg. Myślę, że miało to zasadniczy wpływ na pobór "mocy" z kotła, a w domu odczucia bez zmian, czyli 17 st. C.

 

ciekawi mnie jaką masz teraz temperaturę na kotle... jak sobie kiedyś przez przypadek ustawiłem na kotle 40 stopni to też spalił mi wiaderko przez dobę - tylko nie wiem jak długo przy takim ustawieniu piec by popracował zanim by go kwas nie zeżarł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko. Na kolte mamy nastawioną temperaturę - dajmy na to 50 stopni. Po osiągnięciu tej temperatury piec się wyłącza (nie dmucha i nie podaje węgla). Do jakiej temperatury rośnie Wam temperatura max po wyłączeniu pieca? Ja u siebie wczoraj zauważyłem wzrost do 56 - czyli 6 stopni różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może co niektórzy mają za duże moce kotłów do powierzchni grzewczych. Większy kocioł potrzebuje więcej paliwa, tak samo z samochodem. NIe wiem dlaczego ludzie kierują się mocą a nie zapotrzebowaniem na energię. Czy do ogrzania 100 m 2 potrzebny jest kocioł o mocy 25 KW, moim zdaniem na taki domek wystarczy 15 KW. Może się się mylę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może co niektórzy mają za duże moce kotłów do powierzchni grzewczych. Większy kocioł potrzebuje więcej paliwa, tak samo z samochodem. NIe wiem dlaczego ludzie kierują się mocą a nie zapotrzebowaniem na energię. Czy do ogrzania 100 m 2 potrzebny jest kocioł o mocy 25 KW, moim zdaniem na taki domek wystarczy 15 KW. Może się się mylę ?

To podstawa. Lepiej mniejszy pracujący z pełną mocą niż przewymiarowany a potem sztucznie dławiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, błagam, ratunku.

 

Potrzebuje pieca na eko i pelety z podajnikiem, o mocy 18KW max 20KW. Chcę żeby był porządny, ze sterowaniem pokojowym, pogodowym.

Odpowiada mi Ling Duo - ale jest albo 15 albo 25 KW.

Mam pow. użyt. 160m2, kubatura 480m3. Mam podłogówkę rozłożoną na 1/3 domu, reszta to kaloryfery. Moc instalacji dobrana pod gaz, dlatego zależy mi na 18 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, błagam, ratunku.

 

Potrzebuje pieca na eko i pelety z podajnikiem, o mocy 18KW max 20KW. Chcę żeby był porządny, ze sterowaniem pokojowym, pogodowym.

Odpowiada mi Ling Duo - ale jest albo 15 albo 25 KW.

Mam pow. użyt. 160m2, kubatura 480m3. Mam podłogówkę rozłożoną na 1/3 domu, reszta to kaloryfery. Moc instalacji dobrana pod gaz, dlatego zależy mi na 18 kw.

Na groszek i pellets to może któryś z tych:

http://kotly.com/index.php?cPath=147

Masz cyfry podobne do moich, więc pewnie max 20 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że ma wszystko co potrzeba: dobrze programowalny, opcja letnia, ruszt awaryjny, gwarancja na połączenia. Nawet cena w miarę (za mój 17KW dałem 6tyś). Ciekawe co myślą inni o Zębcach :roll:

 

Podpinam się do pytania. Równiez będę chciał zakupić kocioł na eko i pelety.

Coś do max 20kW. Bardzo zależy mi na dobrej elektronice i sterowaniu(zębiec ma tu duży +) oraz na jak najmniejszych wymiarach pieca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... oraz na jak najmniejszych wymiarach pieca!

Ten temat też przerabiam dlatego moim faworytem jest Kostrzewa Fuzzy Logic 15 kW. Tylko ta cena :evil:

Pozdrawiam.

 

12tys??? To faktycznie sporo.... Za pół tej ceny da się kupić całkiem dobry piec!

Do czego tam sonda lambda i czy faktycznie da się zaoszczędzić 20% opału?

I jakie to ma wymiary?

 

Boję się też o moc - 15kW do domu o zabudowie 156m a po podłodze jest jakies 250 to nie za mało? 25kw to już chyba będzie za dużo a i cena oraz wymiary większe. Z drugiej strony łącząc to ze spora ilością podłogówki + reku z GWC + solary dla cwu to może jednak wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...