Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

12tys??? To faktycznie sporo.... Za pół tej ceny da się kupić całkiem dobry piec!

Do czego tam sonda lambda i czy faktycznie da się zaoszczędzić 20% opału?

I jakie to ma wymiary?

 

Boję się też o moc - 15kW do domu o zabudowie 156m a po podłodze jest jakies 250 to nie za mało? 25kw to już chyba będzie za dużo a i cena oraz wymiary większe. Z drugiej strony łącząc to ze spora ilością podłogówki + reku z GWC + solary dla cwu to może jednak wystarczy?

Wymiary (15 kW - szerokość 1000 mm, głębokość 940 + 150 na panel, wysokości nie pamiętam, ale jest niższy od innych) to jedno. Drugi b. ważny argument to właśnie sonda lambda, która (podobno) wpływa na dobór parametrów spalania przez sterownik. Jak czytam posty ludzi, którzy "śpią" w kotłowni, aby prawidłowo ustawić parametry (inny dostawca paliwa to kolejne nowe ustawienia ....) to utwierdzam się w przekonaniu, że to jedyny wybór - chyba że na rynku jest inna alternatywa, o której po prostu nie wiem.

Aha, dodam, że dla mnie paliwem podstawowym ma być pelet, a zastępczym ekogroszek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12tys??? To faktycznie sporo.... Za pół tej ceny da się kupić całkiem dobry piec!

Do czego tam sonda lambda i czy faktycznie da się zaoszczędzić 20% opału?

I jakie to ma wymiary?

 

Boję się też o moc - 15kW do domu o zabudowie 156m a po podłodze jest jakies 250 to nie za mało? 25kw to już chyba będzie za dużo a i cena oraz wymiary większe. Z drugiej strony łącząc to ze spora ilością podłogówki + reku z GWC + solary dla cwu to może jednak wystarczy?

Wymiary (15 kW - szerokość 1000 mm, głębokość 940 + 150 na panel, wysokości nie pamiętam, ale jest niższy od innych) to jedno. Drugi b. ważny argument to właśnie sonda lambda, która (podobno) wpływa na dobór parametrów spalania przez sterownik. Jak czytam posty ludzi, którzy "śpią" w kotłowni, aby prawidłowo ustawić parametry (inny dostawca paliwa to kolejne nowe ustawienia ....) to utwierdzam się w przekonaniu, że to jedyny wybór - chyba że na rynku jest inna alternatywa, o której po prostu nie wiem.

Aha, dodam, że dla mnie paliwem podstawowym ma być pelet, a zastępczym ekogroszek.

Pozdrawiam.

 

U mnie odwrotnie. Przede wszystkim groszek. Nie mam doświadczenia z takimi piecami ale żeby aż tyle czasu poświęcać na ustawienia? Przecież proces spalania węgla jest prosty jak drut!

Mnie bardziej przekonuje np. automatyczne rozpalanie węgla. Kiedy nie ma cię dłuższy czas a temperatura sprzyja piec może się całkowicie wygasić a później uruchomić. To też na pewno ogranicza zapotrzebowanie na wegiel.

 

Szkoda, że nie jest bardziej "płytki"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam posty ludzi, którzy "śpią" w kotłowni, aby prawidłowo ustawić parametry (inny dostawca paliwa to kolejne nowe ustawienia ....)..

Bajki jakieś. Jadę na tych samych nastawach czy zima czy lato.

 

To nie bajki, inny dostawca, raczej jesteś zmuszony do skorygowania ustawień.

Też wiadomo że zima-lato te same ustawienia pod warunkiem że opał z tej samej dostawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej strony

Natchnęło mnie to zdjęcie powyżej kotłowni w stanie surowym. Ja też mam taką. I oto pytanie:

Jak wykańczać kotłownię, która została tylko otynkowana i uzbrojona we wszelkie rurki?

Najczyściej w użytkowaniu będzie z kafelkami - tylko jak je ułożyć jak tu stoi kocioł, tam lecą rurki, tam zasobnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już wolę odwiedzać moja piwniczkę hihi i w kieszeni mieć 6 tysięcy:D:D:D

A skąd wzięła się ta kwota? U mnie opał na rok kosztuje 3 tys. Poza tym nie ma sensu siedzieć w kotłowni. Zmień delikatnie nastawy i przyjdź jutro. Nie sądzę, żeby wcześniej dało się zauważyć jakieś sensowne skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wykańczać kotłownię, która została tylko otynkowana i uzbrojona we wszelkie rurki? Najczyściej w użytkowaniu będzie z kafelkami - tylko jak je ułożyć jak tu stoi kocioł, tam lecą rurki, tam zasobnik.

Ja na szczęście zdążyłem przed hydraulikiem, bo wiedziałem że potem to ekwilibrystyka np. za zasobnikiem i kotłem. Na pewno nic bym nie robił, ewentualnie spróbował przemalować jakąś olejną :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem piec z firmy Ogniwo 17 KW już zamontowany, jutro pierwsze uruchomienie. Sterowanie pełne. na kotly.com jest w promocji za 6060 zł. Ponadto ma już ruszt w zestawie. UWażam, że jest godny polecenia. Pozdrawiam

 

http://images35.fotosik.pl/39/d8878fe42415160f.jpg

 

Ciekawe jak twój piec wygląda w przekroju z boku, bo patrząc z przodu to ma bardzo łatwą(krótką) drogę spalin. Jeżeli będzie mocno grzał czopuch, będą straty w opale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem piec z firmy Ogniwo 17 KW już zamontowany, jutro pierwsze uruchomienie. Sterowanie pełne. na kotly.com jest w promocji za 6060 zł. Ponadto ma już ruszt w zestawie. UWażam, że jest godny polecenia. Pozdrawiam

 

Ciekawe jak twój piec wygląda w przekroju z boku, bo patrząc z przodu to ma bardzo łatwą(krótką) drogę spalin. Jeżeli będzie mocno grzał czopuch, będą straty w opale

 

Czyli piec nie może stać za blisko komina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem piec z firmy Ogniwo 17 KW już zamontowany, jutro pierwsze uruchomienie. Sterowanie pełne. na kotly.com jest w promocji za 6060 zł. Ponadto ma już ruszt w zestawie. UWażam, że jest godny polecenia. Pozdrawiam

 

Ciekawe jak twój piec wygląda w przekroju z boku, bo patrząc z przodu to ma bardzo łatwą(krótką) drogę spalin. Jeżeli będzie mocno grzał czopuch, będą straty w opale

 

Czyli piec nie może stać za blisko komina?

 

Nie o to mi chodzi

W środku (w piecu) zaglądałem na http://www.kotly.com tam jest rysunek przekroju, ale tylko z przodu, potrzeba jeszcze z boku.

Ciekawe jaka jest strona www producenta pieca Ogniwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo wyglądu kotłowni przed zakupem pieca.

Właśnie dzisiaj biegałam szukać kafli, bo w pn wujek przychodzi układać i wogóle jakiś kosmos, nie byłam na to gotowa psychicznie.

Tyle czasu myślałm jak chce żeby było w domu, mam tyle fotek inspirujących mnie do działania, chcę żeby wszystkie podłogi do siebie pasowały, chciałam piękne wnętrza w szarościach ... hee, hee. Już 2 lata temu miałam szkice porobione.

 

Jedna wizyta, w kafelkowym sklepie, następna w korkowym i deskowym i koncepcja padła na starcie ;) Będzie kolor jasnego piasku i szarego brązu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...