Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do Tom11111:

 

Moje ustawienia:

U0=60 st.

U1=15 s.

U2=50 s.

U3=20

U4=45

Dmuchawę odłoniętą mam na jakieś 2 cm. Wcześniej miałem 1 cm ale trochę powoli dochodził do zadanej temperatury. Robi mi się trochę spieków, ale nie przeszkadza mi to za bardzo- to wina ekogroszku w zeszłym roku przy takich ustawieniach nie miałem wcale spieków.

Tak jak pisałem pozmieniałem parametry serwisowe C 2 i C 5 i D2

 

Radek

 

Dzieki za podpowiedzi.

Mam inny piec niz Ty wiec bylbym wdzieczny za wyjasnienie co oznaczaja konkretne U i parametry C i D. dzieki.

A w ogole to wyaje mi siue to trudne zeby przy 60st na piecu i podawanie/spalanie 15/50 spalal Ci tylko 20kg/dzien - niemneij jednak Gratulacje. Z niecierpliwoscia czekam na U3 i U4 bo nie mam pojecia co to moze byc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytając , jakie macie problemy z waszymi piecami (problemy z ustawieniami , zużyciem opału, czyszczeniem kotła, ceną opału itp.), zadam Wam pytanie.

Mając jeszcze raz możliwość wyboru sposobu ogrzewania co byś wybrał?

1. Kocioł z podajnikiem ślimakowym na ekogroszek?

2. Kocioł z podajnikiem szufladowym na miał?

3. Kocioł bez zasobnika na wszystko? (węgiel, groszek, miał, drewno...)

4. Kocioł kondensacyjny na gaz?

Pozdrawiam.

 

 

 

Z doswiadczenia wiem ze podajnik na eco wcale nie jest taki bezobslugowy, a cena na pewno nie zacheca do ekologii. Na dzisiaj najlepszy jest chyba piec na wszystko tzw. smieciarz. Bo z tego co slyszalem to kompanie weglowe maja zamiar w nastepnym roku zmniejszyc wydobycie i podniesc ceny opalu, aby wyrownac straty poniesione przez mniejszy eksport. (powinno chyba byc na odwrot, ale niestety zyjemy w POLSCE) Drewno nie jest i nie bedzie takie drogie jak wegiel lub mial.Najlepiej jest kupic piec eco z oddzielna komora spalania do drewna. Dobrym rozwiazaniem na dzisiaj jest tez piec na drewno ZGAZOWUJACE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ceny węgla są nieprzewidywalne, ale obsługa pieca retortowego jest nieporównywalna do obsługi pieca na "wszystko". Jestem w trakcie wykańczania domu, który stale ogrzewam a w domu jestem po południu a są dni gdy nie mam możliwości zajrzeć tam w ogóle. Przy kotle na wszytsko byłoby to niemożliwe. Jeśli chodzi o porównanie ceny ekogroszku do węgla orzech czy drewna, proszę wziąść pod uwagę, że kotły retortowe spalają stosunkowo mniej paliwa niż kotły na wszystko, bo spalają w zależności od zapotrzebowania a nie tyle ile jest zasypane. Poza tym stała, niemal perfekcyjna kontrola temperatury. Na koniec pozostaje dodać słowo - bezobługowość - nie biorąc pod uwagę konieczności czyszczenia i dosypywania paliwa. A jeśli komuś to przeszkadza to niech przerzuci się na olej lub gaz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam piec Kielar Eco2 z podajnikiem. Czas podawania 10 sek, przerwy 55sek. Dmuchawa ustawiona na 2 w 5 stopniowej skali.

 

Mam pytanie - ostatnio za namową znajomych zacząłem "przyduszać" z czopucha wylot do komina tak,żeby całe ciepło nie uciekało w komin. Przed tym eksperymentem miałem bardzo nagrzany komin - tylko wtedy też miałem 100 % włączonej dmuchawy. Spalanie jest nie najgorsze - ok.25 kg na dzien - przy temp. w domu od 20 do 23 stopni - mam termostaty i różnie grzeje.

 

Problem mam jednak z tym ,że przy takich ustawieniach piec się "zatyka" co 4-5 dni iwymaga gruntonego czyszczenia - ilość sadzy która się osadziiła jest bardzo duża. Czy jest na to rada?.

 

Poza tym w tym piecyku jest możliwość spalania innych materiałów. Gdy się tego nie robi to są tam ustawione cegły szamotowe. Czy wg Was ma to sens ? co prawda trzymaja ciepło, ale żeby je nagrzać też potrzeba energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mogę pochwalić i stwierdzić opłacalność regulatora pokojowego.

Przed - 120 kg zasobnik na trzy dni. Po podłączeniu - 120 kg na 5-6 dni.

Zaznaczam że w godz. 7-15 nie ma nikogo w domu , więc nie ma potrzeby grzać do np. 23 st. C.

Również mam spieki, ale jeśli piec ma przerwy w pracy łatwo je skruszyć. Wcześniej zwalając spieki wyrywało kawałki żaru - czyli wniosek jest taki, żeby ustawić piec tak aby po dojściu do zadanej temp., kilka minut podtrzymywał piec w granicach histerezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...