Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja ponowię pytanie,jak ustawiać zawór trójdzielny?Czy lepiej dać na piecu np 70 i zawór na 4 w skali 1-10 czy lepiej niższa na kotle a zawór np na 7.Chodzi mi o to ,czy lepiej aby więcej wody zostawało w obiegu co czy lepiej aby więcej wracało jej do kotła
Nie wiem dlaczego ale mój hydraulik z oporem maniaka przekręca mi na 6-7, gdy ja zmieniam na 5 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mój fachowiec powiedział ,ze dobrze jest na 5 bo...bo wtedy do pieca wraca połowa wychłodzonej wody,reszta ląduje z powrotem w kaloryferach.Mówił ,że dzięki temu do pieca nie wraca dużo schłodzonej i piec nie doznaje szoku :o .

Dlatego Was o to pytam i pytam o Wasze doświadczenia w tym względzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mój fachowiec powiedział ,ze dobrze jest na 5 bo...bo wtedy do pieca wraca połowa wychłodzonej wody,reszta ląduje z powrotem w kaloryferach.Mówił ,że dzięki temu do pieca nie wraca dużo schłodzonej i piec nie doznaje szoku :o .

Dlatego Was o to pytam i pytam o Wasze doświadczenia w tym względzie

Właśnie z tego względu notorycznie przestawiam u siebie na 5 ;) Inaczej piec za długo pracuje aby nagrzać wodę do zadanych 55 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ponowię pytanie,jak ustawiać zawór trójdzielny?Czy lepiej dać na piecu np 70 i zawór na 4 w skali 1-10 czy lepiej niższa na kotle a zawór np na 7.Chodzi mi o to ,czy lepiej aby więcej wody zostawało w obiegu co czy lepiej aby więcej wracało jej do kotła

 

Ja rozróżniam trzy temperatury w CO

1. temperatura spalania powinna być jak największa, bo wtedy wszystko się wypali, ale optymalizowana pod kontem spiekania miału, groszku, czy czego tam jeszcze. (ustawiam ilość paliwa i powietrza kontrolując popiół)

2. temperatura wody w kotle minimalna - bo po co ciepło z tej wody ma znikać w kominie, ale znów nie za mała, bo kocioł sam się zaleje wilgocią z paliwa i zardzewieje. (termostat w kotle na 56 st C)

3. temperatura za mieszaczem taka jaka nam potrzebna aby nagrzać dom. (siłownik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli reasumując jeśli mam na kotle 60 to mogę zwór otworzyć tak by na kaloryfery szło całe 60stopni?

 

Jeśli to jest zawór mający za zadanie zmniejszenie temperatury wody to możesz go otworzyć na maksa i w kaloryferach będziesz miał tyle co na kotle - chyba, że za zaworem jest podłogówka - wtedy ostrożnie bo trudno chodzić po podłodze która ma 60 st :D

 

Natomiast stosuje się zawory trój-drogowe (często cztero-drogowe ) do zwiększenia temperatury powrotu do kotła - aby mógł on pracować przy wyższej temperaturze. (część wody zasilającej wraca do kotła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mój fachowiec mówił coś o wodzie powrotnej i dlatego zalecał by ustawiać zawór na 5 ,ale ja nie łapię dlaczego.Rozumuję ,ze jeśli woda będzie krążyć kocioł- kaloryfer-kocioł czyli na max otwarty zawór to do kotła w całości będzie wracała wychłodzona z kaloryferów woda a z tym wiąże się większa ilość wody do ogrzania czyli więcej opału.Jeśłi natomiast ustawię na 5 to część wody bedzie wracać do kaloryfera a nie do kotła i do podgrzania..czy ja dobrze kumam? 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrulex

 

 

wiec zycze aby Twoj sasiad mial wlasnie taki kociolek, tak jak napisales/as palil wszystkim wlacznie ze smieciami a wiatr wiat zawsze w Twoja strone ...

 

przemawia?

 

 

Widze ze niektorzy biorą pewne rzczy zbyt powaznie. Chodzilo mi o potoczna nazwe pieca opalanego weglem i drewnem bez zasobnika.A co do sasiadow to wszyscy maja nowe piece i nikt nie opala domu smieciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie, ponieważ dostałem w prezencie.

Chciałby zejść do poziomu 120 kg na 7 dni, ale na razie dam se spokój .

 

jaki masz i jak to jest podlaczone?

 

Jak wrócę z pracy to napiszę bo zapomniałem

 

Jest to Euroster 2020 - bardzo prosty w obsłudze. Na allegro ok. 100 zł.

Jak w pomieszczeniu dojdzie do temp. ustawionej na sterowniku, piec przechodzi w stan podtrzymania, ja go ustawiłem na tzw. przedmuch co 10 minut.Nie ma prawa wygasnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest to Euroster 2020 - bardzo prosty w obsłudze. Na allegro ok. 100 zł.

Jak w pomieszczeniu dojdzie do temp. ustawionej na sterowniku, piec przechodzi w stan podtrzymania, ja go ustawiłem na tzw. przedmuch co 10 minut.Nie ma prawa wygasnąć.

 

cos takiego?

 

http://www.allegro.pl/item515660750_sterownik_auraton_2020.html

 

euroster o tym symbolu jest bezprzewodowy i kosztuje sporo wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem pieca na ekogroszek z zasobnikiem OGNIWO-EKO 24 o mocy 24kW. Ogrzewam dom o powierzchni użytkowej około 250m2, dom jest po remoncie, ocieplony styropianem 10cm, dach ocieplony wełną mineralną 10cm i wymienione okna. Nastawy pieca to: temp. zadana pieca 65st.C, czas podawania paliwa 25s, czas pauzy pomiędzy podawaniem 50s, moc dmuchawy 80%, zawór czterodrożyny ustawiony tak że na wejściu do sieci jest 39 - 40stC. w pomieszczeniach mam temperaturę 22 - 24stC przy temperaturze zewnętrznej około -20stC w nocy i około -15stC w dzień. Przy takich parametrach zużywam około 50kg ekogroszku RETOPAL na dobę czyli około 2,1kg/h. Co sądzicie o tych parametrach i tym zużyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...