Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?


Barti4

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy jesli mój piec pracuje 10 minut i stoi 7 to czy jest sens dać ustawienie podtrzymania np.na 5?Czy to coś da ,że piec nie będzie tak szybko wchodził w tryb pracy?
chodzi o to, żeby podtrzymać żar - wentylator włącza się na 3 sek . A wchodzi w czas pracy jeżeli temp. spadnie o 2stopnie. Nie masz czegoś takiego?? :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jesli mój piec pracuje 10 minut i stoi 7 to czy jest sens dać ustawienie podtrzymania np.na 5?Czy to coś da ,że piec nie będzie tak szybko wchodził w tryb pracy?
chodzi o to, żeby podtrzymać żar - wentylator włącza się na 3 sek . A wchodzi w czas pracy jeżeli temp. spadnie o 2stopnie. Nie masz czegoś takiego?? :-?

no ale jeśli u ciebie przerwa 7 minut a przedmuch masz 15 to nijak do przedmuchu nigdy nie dojdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jesli mój piec pracuje 10 minut i stoi 7 to czy jest sens dać ustawienie podtrzymania np.na 5?Czy to coś da ,że piec nie będzie tak szybko wchodził w tryb pracy?
chodzi o to, żeby podtrzymać żar - wentylator włącza się na 3 sek . A wchodzi w czas pracy jeżeli temp. spadnie o 2stopnie. Nie masz czegoś takiego?? :-?

 

Należy dodać,że żar jest w stanie utrzymać się ok. 2-3 godziny i to bez przedmuchu - sprawdzone jak zabrali prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle jak czytam wasze przerwy to dochodzę do wniosku, że ok. 10 minut pracy i 5 przerwy to w tych piecach jest dobry wynik.

chyba tak,kiedy było cieplej u mnie było 10/30minut..teraz awykonalne

no właśnie to jak miałaś 3

0min przerwy to wentylator musiał "dmuchnąć" co jakiś czas żeby podtrzymać żar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio wogóle piec nie chce osiągnąć zadanej temperatury. Jak dojdzie do 45 stopni to jest dobrze... Wczoraj z dobrą godzinę spędziłem w kotłowni, żeby coś z tym zrobić i nic. A węgla je za dwóch....

 

a ja podkręciłem w te mrozy temperaturkę na kotle do 65 stopni (wcześniej było 56) i bezproblemowo tak hula - co dziwne nie żre dużo więcej węgla a tego się bałem - z drugiej strony w domu nie jest jakoś specjalnie cieplej... temperatura wzrosła na parterze z 12,5 do 14 a na poddaszu utrzymuje się 5 stopni (ale tam nie mam wszystkich kaloryferów zamontowanych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwek też tak kombinowałam,bo myślałam ze będzie cieplej..a tu kicha,wiec wróciłam do starej temperatury.

Co do węgla..przecież piec będzie zawsze dochodził o taka samą ilość stopni,wiec dlatego wiecej weźmie tylko na początku zmiany czyli kiedy będzie musiał podgrzać wodę z 55 do 65 stopni,bo potem już tylko o histerezę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio wogóle piec nie chce osiągnąć zadanej temperatury. Jak dojdzie do 45 stopni to jest dobrze... Wczoraj z dobrą godzinę spędziłem w kotłowni, żeby coś z tym zrobić i nic. A węgla je za dwóch....

 

a ja podkręciłem w te mrozy temperaturkę na kotle do 65 stopni (wcześniej było 56) i bezproblemowo tak hula - co dziwne nie żre dużo więcej węgla a tego się bałem - z drugiej strony w domu nie jest jakoś specjalnie cieplej... temperatura wzrosła na parterze z 12,5 do 14 a na poddaszu utrzymuje się 5 stopni (ale tam nie mam wszystkich kaloryferów zamontowanych)

Ja chyba na razie przestanę się tym martwić. Trudno - trochę $$ pójdzie w komin, ale przynajmniej będę miał czas, aby zająć się resztą prac w domku. Jak obłożę wełną sufit na poddaszu już powinno być cieplej w środku.... i może wtedy lepiej piec będzie pracował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio wogóle piec nie chce osiągnąć zadanej temperatury. Jak dojdzie do 45 stopni to jest dobrze... Wczoraj z dobrą godzinę spędziłem w kotłowni, żeby coś z tym zrobić i nic. A węgla je za dwóch....

 

Trociu ... współczuję ... wiesz, że ja wiem że czytałes mój watek - widziałeś, że mało nie osiwłam ...więc dlatego tym bardziej współczuję - ustawienie tego dziadostwa wiąże się ze sporą ilością nerwowych sytuacji :wink: :D .

Mam teraz ustawiony tak, że zadana temp. 60st osiąga (uśredniając) w około 10-15 minut , a odpoczywa około 15 minut :roll: . Ale kuźwa .. zostają spieki w popielniku - ale kombinować za dużo nie będę bo mnie szlag trafi jak coś spieprzę :oops: :lol: . Węgla mi teraz idzie jokoło 25kg/dobę.

 

A klapka na czopuchu nie jest zalecana przez producentów ponieważ przy nieumiejetnych nastawach i przymknietej klapce na czopuchu może dym się wydostawać z pieca na dom :wink: i mozna sie zaczadzic niechcący w nocy :wink: . Natomiast według nas- użytkowników jest potrzebna , ponieważ jesli jej nie ma to dużo ciepła zamiast w rury idzie w komin - jest duzo większe zużycie pliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

A klapka na czopuchu nie jest zalecana przez producentów ponieważ przy nieumiejetnych nastawach i przymknietej klapce na czopuchu może dym się wydostawać z pieca na dom :wink: i mozna sie zaczadzic niechcący w nocy :wink: . Natomiast według nas- użytkowników jest potrzebna , ponieważ jesli jej nie ma to dużo ciepła zamiast w rury idzie w komin - jest duzo większe zużycie pliwa.

no więc właśnie hahha.W moim starym piecu,takim tradycyjnym była taka klapka ale szczerze mówiąc nigdy z niej nie korzystałam.Wiosną zapytam fachowca co o niej sądzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio wogóle piec nie chce osiągnąć zadanej temperatury. Jak dojdzie do 45 stopni to jest dobrze... Wczoraj z dobrą godzinę spędziłem w kotłowni, żeby coś z tym zrobić i nic. A węgla je za dwóch....

 

a ja podkręciłem w te mrozy temperaturkę na kotle do 65 stopni (wcześniej było 56) i bezproblemowo tak hula - co dziwne nie żre dużo więcej węgla a tego się bałem - z drugiej strony w domu nie jest jakoś specjalnie cieplej... temperatura wzrosła na parterze z 12,5 do 14 a na poddaszu utrzymuje się 5 stopni (ale tam nie mam wszystkich kaloryferów zamontowanych)

 

Ja nic nie ruszałem mam piec nastawiony na 50st, tak normalnie to piec pracowal do zadanej temperatury około 6-8 minut, teraz przy silnych mrozach pracował około 10 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też nie zamontowali :lol: ...ale po rozruchu instalacji zaczęłam czytać na ten temat na forum i dowiedziałam się o tej klapce .... przycisnęłam instalatorów i dorobili mi ta klapkę extra w promocji :wink: :lol:

 

macie na mysli taka wajche na laczniku miedzy kotlem a kominem?

 

u mnie wyglada to na standardowe wyposazenie kociolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnio wogóle piec nie chce osiągnąć zadanej temperatury. Jak dojdzie do 45 stopni to jest dobrze... Wczoraj z dobrą godzinę spędziłem w kotłowni, żeby coś z tym zrobić i nic. A węgla je za dwóch....

 

Jak zrobiło się zimno, to też pojawił się problem z dojściem do zadanej. A miałem ustawiony super - temp. 56 st. C, podawanie 7 s/przerwa 52s. Teraz musiałem dodać 2s podawania i mimo tego kopczyk nie jest okazały jak poprzednio. Ale przynajmniej dochodzi stabilnie do zadanej - teraz 58 st. C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też nie zamontowali :lol: ...ale po rozruchu instalacji zaczęłam czytać na ten temat na forum i dowiedziałam się o tej klapce .... przycisnęłam instalatorów i dorobili mi ta klapkę extra w promocji :wink: :lol:

 

macie na mysli taka wajche na laczniku miedzy kotlem a kominem?

 

u mnie wyglada to na standardowe wyposazenie kociolka

 

tak, bo kiedyś Fakora (ja mam) tez miała w wyposażeniu , ale miueli z tego tytułu jakies problemy i niedawno zrezygnowali i nie ma tej klapki w standardzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...