Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wiejski dom


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 83
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no i udalo sie Wam. Piekna :)

A powiedz - jak okna otwierane na zewnatrz "graja" z okiennicami ?

Rozumiem ze okiennice moga byc zamykane tyko od zewnatrz ..:roll:

Tez mysle o takich oknach - tylko chcialabym uzytkowac okiennice "na codzien" - i nie wiem jak to pogodzic :) :wink:

 

A masz moze namiary na wykonawce okien ?

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :D

Niestety, wiedzieliśmy, że będzie problem z okiennicami, zamykanie z zewnątrz. Aktualnie mamy dyskretne zameczki, jak ktoś :evil: będzie chciał, to poradzi sobie i ze sztabą. Dom jest letniskowy, to bedzie miał duzo czasu. Nie lubie spać przy zamkniętych okiennicach i bardziej chronią one od słońca, wiatru i zdobią.

Okna i okiennice robił polecony przez Tomka1950, stolarz z okolic Giżycka. Służę namiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, jaki fajny wątek :-)

 

Iwuś - bardzo podoba mi się L-80 :-)

 

sami nie zdecydowaliśmy się na taki styl, .....chyba kupując działkę nie dorośliśmy wtedy jeszcze do budowy ;-)

ale teraz oglądając chałupkę Agackiej troszkę żałuję :wink:

 

Nasz dom wygląda tak:

http://www.album.astral.pl/album/fotos/2112/56/2191/16.jpeg

więc nie jest taki cały drewniany i w środku też nie do konca rustykalnie, ale z pewnymi elementami...może jak przybędzie gotówki to więcej w środku uda się zrobić.

 

Co do ogrodzenia to oczywiście będą drewniane sztachety ...i malwy przed płotem mi sie marzą :-)

 

no i nie lubię iglaków :wink: - może nie to, że nie lubię w ogóle - nie lubię trawniczka w środku, a w rogach iglaków;

w naszym ogródku na razie krzewy liściaste i kwiaty, ale parę sosenek również

 

nie mogę tylko przekonać męża do zlikwidowania trawnika - znaczy sie tego trawnika jeszcze nie ma (na razie jest pole lebiodowe ;-) ) ale uparł sie że mam byc :-? :wink:

 

chyba będę tu zaglądała :)

 

pozdrawiam wszystkich wielbicieli malw, ostróżek i piwonii

:wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonesca nie ma czego żałować, nawet trochę. :o Dom macie taki jakiego potrzebujecie, a to że z zewnątrz nie drewniany to przecież jak będziecie bardzo chcieli to zawsze mozna zrobić. No i te cudne okiennice :D Mam nadzieję, że my nie będziemy żałowali swego wyboru, ale w końcu z tym pomysłem żyjemy już 1,5 roku i jakoś nic innego nam się nie podoba. No i na ogród mam podobne do Ciebie wyobrażenia. Pozdrawiam serdecznie.

Iwona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwonesca nie ma czego żałować, nawet trochę. :o Dom macie taki jakiego potrzebujecie, a to że z zewnątrz nie drewniany to przecież jak będziecie bardzo chcieli to zawsze mozna zrobić. No i te cudne okiennice :D Mam nadzieję, że my nie będziemy żałowali swego wyboru, ale w końcu z tym pomysłem żyjemy już 1,5 roku i jakoś nic innego nam się nie podoba. No i na ogród mam podobne do Ciebie wyobrażenia. Pozdrawiam serdecznie.

Iwona.

Okiennice to nasz (a właściwie mój) największy zbytek podczas budowania ;-), ale chyba było warto :-)

Teraz chcemy zrobić wreszcie przód ogrodzenia - zobaczymy jak nam wyjdą te sztachetki :-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.Ja tez jestem wlascicielka domku na wsi, chociaz obecnie jeszcze w nim nie mieszkam. Jest w fazie wykanczania.Moj domek jest oczywiscie drewniany i wiekowy. Poddalam go intensywnej kuracji odmladzajacej i widze , ze jest z tego bardzo zadowolony :lol: Oczywiscie to taka przenosnia. Jak go kupowalam poprostu mnie tak oczarowal, ze nie bylo mowy, zebym mogla juz szukac innego. Poznalam oczywiscie jego dluga i ciekawa historie, czasami wesola , a czasami smutna. Tak jak zycie. Teraz jest z zewnatrz juz praktycznie wykonczony. Moi sasiedzi dalecy i bliscy lubia troche kopiowac moje pomysly , a dla mnie to sprawia duza przyjemnosc. Postaram sie wklejc troche zdjec mojego domku. Przerabiajac go caly czas skupiam sie na tym, zeby byl przyjazny i wygodny. I wiecie co, wlasnie to dodaje mu duzo uroku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grazyna z Podlasia koniecznie musisz zamieścić foty - czekam z niecierpliwością

 

Ivonesca dom na razie wygląda łyso, ale pięknie!!!! łyso bo brakuje jeszcze właśnie malw ostróżek i piwonii. Z okiennicami wygląda rewelacujnie- bardzo dobre posuniecie w urozmaiceniu elewacji! mam nadzieje że wkleisz niebawem jeszcze kilka zdjęć jak twój dom zaaklimatyzuje się na dziełce i bedzie miał nieodłoćznego kolege - Ogród ;)

pozdro

świercz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca - ależ bajeczny ten Wasz domek! Bardzo mi się podoba. A te okiennice! Marzenie!

Z tego co wyczytałem w dzienniku macie okiennice (zresztą tak jak i okna) Gebauera z szczebelkami poziomymi nieruchomymi. Czy różnica w cenie między szczebelkami nieruchomymi a ruchomymi była duża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca dom na razie wygląda łyso, ale pięknie!!!! łyso bo brakuje jeszcze właśnie malw ostróżek i piwonii. Z okiennicami wygląda rewelacujnie- bardzo dobre posuniecie w urozmaiceniu elewacji! mam nadzieje że wkleisz niebawem jeszcze kilka zdjęć jak twój dom zaaklimatyzuje się na dziełce i bedzie miał nieodłoćznego kolege - Ogród ;)

pozdro

świercz

dzięki bardzo :-) od czasu zrobienia tego zdjęcia (jesień 2005) trochę się poprawiło z ogrodem - kilka fotek wrzuciłam do dziennika, ostróżki i piwonie mam...tylko piwonie chorowały :cry: miały piękne pąki, które potem wszystkie :o zaschły :cry:

 

ale tak naprawdę czekam z niecierpliwością na ogrodzenie od drogi - no bo przecież malwy właśnie tam musza być ! ;-)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca - ależ bajeczny ten Wasz domek! Bardzo mi się podoba. A te okiennice! Marzenie!

Z tego co wyczytałem w dzienniku macie okiennice (zresztą tak jak i okna) Gebauera z szczebelkami poziomymi nieruchomymi. Czy różnica w cenie między szczebelkami nieruchomymi a ruchomymi była duża?

fajnie że podoba Ci się nasz domek :-) dziekuję :-)

co do okiennic - nie pamiętam niestety cen :oops: okna montowaliśmy w 2003

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...