Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt SOSENKA pracownia HORYZONT


Recommended Posts

Witam,

Dawno mnie tu nie było, czas tak szybko płynie , że mieszkam już w Sosence 1,5 roku, ponieważ co jakiś czas dostaję pytania na priva jak się mieszka i tak dalej postanowiłem napisac parę słow na forów.

Otóż mieszka się REWELACYJNIE, budowa według tego projektu to była bardzo trafna decyzja.

Co mógłbym doradzić ze swojego doświadczenia to że by nie zmieniać tego projektu bo uważam, że jest optymalny. Rozwiązanie z otwarta prezestrzenią n parterze jest moim zdaniem rewelacyjne, sprawia wrażenie że jest tam dużo więcej miejsca niż wynika z metrażu.

Budowałem z Ytonga, koszty ogrzewania rzeczywiście wychodzą bardzo niskie.

Domek jest bardzo ekonomiczny zarówno w budowie (zmieściłem się w mniej więcej w kosztorysie , ówczesnym oczywiście) jak i utrzymaniu.

Jeśli chcecie o coś zapytać to chętnie odpowiem.

Poziżej zdjęcie:

 

http://sabat.w.interia.pl/szablon_obrazki/P1010432.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • Odpowiedzi 177
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich zwolenników Sosenki.

 

My dopiero zaczynamy tą długą, krętą drogę prowadzącą do własnego domku.

Po prześledzeniu wielu projektów zdecydowani jesteśmy na sosenkę w wersji C, jednak z kilkoma przeróbkami. Tzn. chcemy wydłużyć domek wzdłuż kalenicy o 60 cm do 11m (działke mamy na 18m - o maj got), wyjście na taras tam gdzie okna w salonie, no i najtrudniejsze jak mi się wydaje przeniesienie C.O. do garażu, aby powstałe miejsce podzielić pomiędzy łazienkę i pokój. I tutaj mam pytanie do El-ki co wasza Pani architekt powiedziała na przeniesienie komina od C.O. na daszek garażu oraz czy mógłbym prosić o namiary do niej bo z tego co czytam wynika że jesteś zadowolona z jej pracy? I pytanie do wszystkich zainteresowanych-nikt nie zastanawiał się nad zrobieniem nad garażem pokoiku? Trochę dużo tego na początek, ale pomysłów mamy mnóstwo i będę wdzięczny za kubeł zimnej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Namiar na architekta przesłałam na priva. U mnie będzie pokój nad garażem z wejściem z poddasza z hallu, było to możliwe, gdyż łazienka jest po drugiej stronie. Wynikło to wszystko ze zmiany położenia schodów na miejsce dawnej łazienki na dole. Zmieniiśmy strop drewniany nad garażem na terrivę. Pokoik będzie z różnicą poziomów podłogi i będzie miał ponad 15 m2 pow. użytkowej. Z kominem w kotłowni we wnęce garażu żaden problem, nie wynikła żadna kolizja, wypadnie on w najwyższej części dachu garażu - przy kalenicy. Oczywiście nie musi być komin, jeśli planowany jest piec kondensacyjny i wentylacja mechaniczna, ale u nas póki co jest zaplanowany. Dom również wydłużyliśmy od strony dziennego pokoju i kuchni o 1m. Przez tę zmianę oraz przeniesienie schodów pokój dzienny ma teraz ok. 30 m, a kuchnia osobne wejście z przedpokoju i wydzieloną spiżarkę. Uważam, że to korzystne zmiany, ale okaże się po wybudowaniu! W środę przychodzi geodeta. Niestety tak długo zwodził nas Urząd Miejski w Gliwicach! :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Bardzo pięknie wygląda ten domek z elewacją i kwiatami. Widać, że dobrze się Wam tam mieszka! :)

U mnie nie ma co jescze forografować, ściany, jeszcze bez stropu. :oops: Jak coś bardziej urośnie, to też wkleję.

My planujemy zadaszenie tarasu. Na rysunku to nieźle wygląda, ciekawe jak będzie w rzeczywistości. Będziemy też mieć nieco większe okna - 180 szerokości, dzielone na pół, oraz zamknięty podcień tworząc niewielki wiatrołap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie:) też będziemy prawdopodobnie zamykać podcień, tworząc taki nowy wiatrołap jakby.

A te okna większe to gdzie daliście? do salonu i kuchni? Bo chyba na pięterku od strony południowej takie duże nie wejdą?

A w ogóle czy Sosenka ma okna typowe? Bo zastanawiam się nad dużymi drzwiami balkonowymi podwójnymi, te w projekcie nie wyglądaja na typowe.

Z zadaszenia tarasu zrezygnowaliśmy, kupi się taaaaaaki wieeeelki parasol i bedzie się wystawiać jak będzie potrzeba.

Trochę mam wrażenie że zadaszenie ograniczy dostęp słońca, przynajmniej u znajomych takie wrażenie miałam, kiedy byłam u nich oglądać dom. Wprawdzie to nie Sosenka, ale też projekt na działkę południową...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te większe (tzn. szersze ze 150 poszerzone na 180 cm) są w salonie i kuchni. Na pięterku są i tak 120 cm szerokie - ze względu na skosy. Na rysunku wyglada to proporcjonalnie.

Taras mam od zachodu, natomiast drugie duże okno z salonu wychodzi na południe, więc światła powinno być dosyć. Obserwowałam domy sąsiadów i wszyscy zasłaniają okna od tej strony, więc zadaszenie nie powinno zacienić nadmiernie pokoju. A parasol trzeba pilnować przed wiatrem, podobnie markizę, od deszczu też za bardzo nie chroni. Poza tym mnie sie bardzo marzy zaciszny zadaszony taras na którym będzie można siedzieć i w sloneczny i deszczowy dzień.

Pod względem rozwiązania tarasu zainspirował mnie trochę taki domek:

 

http://www.ufnalewskiarchitekt.art.pl/m69_4/index.html

 

http://www.ufnalewskiarchitekt.art.pl/m69_4/realizacje.html

 

http://www.ufnalewskiarchitekt.art.pl/m26/index.html

 

A jeśli chodzi o "typowość" to większość producentów nie stosuje tego podziału - tylko jeśli chodzi o okna ponadstandardowe - np. bardzo duże, i w tym przypadku nie ma to znaczącego wpływu na cenę (oczywiście okno jest większe, więc trochę droższe - niewiele). Poza tym okno o szerokości 180 jest w tym projekcie właśnie na elewacji bocznej, więc nie jest bardziej "nietypowe" niż 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Wstawione są przypadkowo. Tworzą chaos. Zaburzają proporcje. Projektant skupił sie na rzutach a okna mu wyszły jak wyszły. Okna powinny być symetryczne na elewacji lub przynajmniej tworzyć jedną linię na wysokości. I od dachu powinna być większa przerwa bo wizualnie wbijają sie narożami w dachówki. No a to małe okienko na środku elewacji bocznej 2 to nie powiem jak wygląda... chyba sie domyślisz. Moim zdaniem tragedia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...