Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt SOSENKA pracownia HORYZONT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 177
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

niestety nie wiem jak zamieścić zdjęcie :oops: , ale opis znajdziesz gdzieś przy galerii zdjęć forumowiczów;

 

a najbardziej interesuje mnie wersja C - takiego zdjęcia nie widziałam :(

to taki z wejściem z boku

 

Caleb! - a czy to nie zależy od inwestora jakie ocieplenie podłogi na gruncie zrobi i jaki otwór na drzwi zostawi ???

 

pozdrowionka,

Olinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem zależy, ale jak zrobisz tak jak w projekcie to będzie problem,

a jak dasz 10 cm ocieplenia zamiast 5 to musisz rozwiązaźć nastepne problemy podwyższyć nadproża drzwi wewnętrzych na przykład a jak już to zrobisz i chcesz zmieścić drzwi da małego pokoju na parterze to musiśz

podnieść schody, a jak podniesiesz schody i nie chcesz żeby nie były za strome, to musisz powiększyć klatkę schodową kosztem korytarza lub łazienki na piętrze, a tam każdy dentymetr się liczy.

Takie przynajmniej ja miałem dylematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem zależy, ale jak zrobisz tak jak w projekcie to będzie problem,

a jak dasz 10 cm ocieplenia zamiast 5 to musisz rozwiązaźć nastepne problemy podwyższyć nadproża drzwi wewnętrzych na przykład a jak już to zrobisz i chcesz zmieścić drzwi da małego pokoju na parterze to musiśz

podnieść schody, a jak podniesiesz schody i nie chcesz żeby były za strome, to musisz powiększyć klatkę schodową kosztem korytarza lub łazienki na piętrze, a tam każdy centymetr się liczy.

Takie przynajmniej ja miałem dylematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, fakt - nie pomyślałam.

a schody kto Wam robił? w sensie czy przeprojektowywaliście?

i jak to wyszło?

 

a wracając do projektu - czyli muszę zwrócić uwagę wykonawcy, czy kierownikowi, na to, że może z tym być kłopot ? czy jest na to rada?

bo jesteśmy już na etapie po architekcie (żadnych zmian w proj) i w pon. składamy wniosek o pozwol. na budowę.

pozdrawiam,

Olinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monka,

Wysokość drzwi w projekcie to 230, a standart to 210 i takie wszedzie sprzedają. Fakt ze przy 230 góra drzwi jest na równi z górą okien, ale ciężko kupić takie drzwi.

 

 

Olinka

 

Schody to już kombinował majster, musisz zwrócić uwage wykonawcy jak pomysli to powinien z tego wybrnąć , nie jest to sprawa takiej wagi żeby trzeba było zmian w projekcie, podobnie jak z wysokością kominów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caleb! jeśli przez łikend mieliście czkawkę to przeze mnie - caluśki czas oglądałam Wasz DOM i oglądałam i oglądałam i oglądałam.

 

I DOM jest piękny - a jaki wielki!

 

mam bardzo bardzo nieśmiałe pytanko czy istnieje możliwość ewentualnego pooglądania go bardziej???

 

mieszkamy 80 km od Krakowa i nie zajmiemy Wam zbyt dużo czasu...

czekam na priv na odp :D

 

Pozdrowionka,

Ol.

 

ps

czujecie już Wiosnę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Mam pytanie do Sosenkowiczów:

Czy można wykorzystać część domu nad garażem np. na pralnię/suszarnie? Bardzo brak mi w projekcie takiego rozwiązania.

Zależy mi też bardzo na spiżąrni przy kuchni. Czy da się wydzielić ją z kuchni bądź wiatrołapu?

Też buduję SOSENKĘ ,właściwie już mam stan surowy zamknięty ,ocieplone poddasze i założone regipsy ,suszarnie zrobiłem nad garażem przejście z łazienki na poddaszu łącznikiem z drzwiami,bardzo fajnie ,zlikwidowałem okna w dachu zostawiłem tylko w łazience , wstawiłem na strychu suszarni okienko w ścianie .Mam zamiar zrobić piwnicę na zewnątrz (ziemną) takie jak dawniej bywały. : :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...