Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt SOSENKA pracownia HORYZONT


Recommended Posts

Dzięki. Ja jeszcze cały czas zastanawiam się nad Sosenką. Boję się, że pokoiki będą za małe.

Bardzo pasuje mi rozmieszczenie salonu, garażu, wjazdu itd... (Działka wąska, wjazd od szerszej strony, południe od węższej.)

A co zespiżarką, czy będziesz robić? :)

Spiżarkę można na upartego wykroić w garażu (jest dużo miejsca przy wejściu po lewej stronie ) pokoiki u góry są wbrew pozorom duże , załozyłem regipsy do końca skosów a póżniej zamontuję przesuwane ścianki "kolankowe" będą różne schowki bardzo potrzebne w domu . Przesunąłem scianę w gabinecie na dole na filar i uzyskałem piękną dużą łazienkę ele tylko trochę mniejszy pokój.Buduję z silki ,super sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 177
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanie do Sosenkowiczów:

Czy można wykorzystać część domu nad garażem np. na pralnię/suszarnie? Bardzo brak mi w projekcie takiego rozwiązania.

Zależy mi też bardzo na spiżąrni przy kuchni. Czy da się wydzielić ją z kuchni bądź wiatrołapu?

Też buduję SOSENKĘ ,właściwie już mam stan surowy zamknięty ,ocieplone poddasze i założone regipsy ,suszarnie zrobiłem nad garażem przejście z łazienki na poddaszu łącznikiem z drzwiami,bardzo fajnie ,zlikwidowałem okna w dachu zostawiłem tylko w łazience , wstawiłem na strychu suszarni okienko w ścianie .Mam zamiar zrobić piwnicę na zewnątrz (ziemną) takie jak dawniej bywały. : :D

Ile zapłaciłeś za zmiany w projekcie? Czy robili Ci to architekci z horyzontu?[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
wyciągam na wierzch :)

i UWAGA!

po rozmowach z ekipami hmmm... wykonawców rozpiętość cenowa za płytę zero - fundament plus podsypki i inne beleco (Sosenka wersja C) to kwoty od 20 000 do 34 000 PLN :o !!!

 

rozmawiam dalej. trzymajcie kciuki.

pozdrolinka

 

 

 

Olinka, rozumiem, że Twoje ceny dotyczą materialu i robocizny. Ja pertraktuje aktualnie cenę 19 tys za robocizne za stan surowy otwarty (mury i więżba). Materiały kupuję i załatwiam osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my jeszcze nie znamy tematu cen za mury - ale tym też ma się zająć nasz wykonawca - nie mamy na to czasu, ani specjalnie orientacji w temacie;

za stan zero - max>30 tyś (z Vatem, materiałami, robocizną, kier bud i innymi pracami)

na nas spadnie koszt inspektora nadzoru (musimy, bo nie bardzo znam się na budowie, a kier. bud jest wykonawcy nie nasz)

ile płaciliście za stan zero - około, przynajmniej, jeśli możesz podaj - dzięki,

olinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my jeszcze nie znamy tematu cen za mury - ale tym też ma się zająć nasz wykonawca - nie mamy na to czasu, ani specjalnie orientacji w temacie;

za stan zero - max>30 tyś (z Vatem, materiałami, robocizną, kier bud i innymi pracami)

na nas spadnie koszt inspektora nadzoru (musimy, bo nie bardzo znam się na budowie, a kier. bud jest wykonawcy nie nasz)

ile płaciliście za stan zero - około, przynajmniej, jeśli możesz podaj - dzięki,

olinka

 

 

Wczoraj spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja. Facet, z którym ustawiłem się na te robotę niespodziewanie zadzwonił i poinformował, że rezygnuje. Przyczyny nie podał natomiast przestał byc miły.... Niech to będzie przestrogą dla innych. Jestem więc w punkcie wyjścia. Koszt podany przez Ciebie wydaje mi się raczej wysoki za ten etap. Moze dzieje się tak przez VAT, o ktorym ja nigdy nie rozmawialem. Na dzień dzisiejszy oferty za robocizne Sosenki w wersji z garazem (mury + więźba) zebralem w granicach 19 - 24 tys. Po ostatniej przygodzie szukam jednak dalej i juz odwiedzilem kolejna firme na pobliskiej budowie i rozmawialem z szefem. W przyszlym tygodniu mam im dostarczyc projekt z lista zyczeń a oni przygotują kosztorys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Wyciągam na wierzch.

 

Jestem na etapie wyboru działki ( równocześnie projektu ). Być może padnie na taką z wjazdem od południa z uwagi na fajne otoczenie.

Zaczęliśmy więc szukać również odpowiednich projektów.

Sosenka wydawała nam się początkowo troszkę za mała, ale w sumie ma tak funkcjonalny układ, że chyba wcale taka malutka nie jest.

Jeśli, to budowalibyśmy wersję z prostopadłym garażem z boku.

 

Może ktoś już zaawansowany w budowie zechce się z nami podzielić swoiomi doświadczeniami?

Może ktoś buduje na Mazowszu ?

 

Sosenkowicze odezwijcie się, proszę !!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ja tez bym chętnie zobaczyła sosenkę waham sie między sosenką a słoneczkiem w sosence boję sie troszkę tych pokoi na górze nie są za małe? bo powierzchnia niewiele mi mówi może ktos podrzuci wymiary? a jkaby mzna była zwiedzic w realu to bardzo chętnie tez an terenie mazowieckiego... najchetneij w okolicy warszawy lub w dół na skierniewice...

dziękuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Odświeżam wątek. Dla fanów Sosenki indormacja. Jutro rozpoczynam budowę, koszt fundamentów (tak jak w projekcie oraz dodatkowo ocieplenie styropianem 10 cm ściany fundamentowej garażu + folia kubełkowa wokół całego domu i garażu) - robocizna i zakupione materiały = 15 tyś zł. do tego należy dodać koszty energii elektrycznej i wody oraz inne drobne, nieprzewidziane wydatki, myślę, że nie więcej niż 5 % tej kwoty. Z drugiej strony mam zamiar jeszcze coś utargować przy zakupie materiałów (w kwocie 15 tyś ująłem podstawową ofertę składów bez rabatów oraz ostateczną (z umowy) cenę za robociznę). Całość fundamentów powinna więc zamknąć się w 15 tyś zł. Za kilkanaście dni będzie po wszystkim więc zainteresowani mogą poznać ostateczną cenę za ten zakres prac... prv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt budowy jaki podał Caleb bardzo mnie cieszy. Wg. moich kalkulacji wychodzi minimalnie drożej. Także zakładam wykonanie drobnych prac we własnym zakresie ale nie wliczyłem też kosztów niektórych prac i materiałów np. tynki zewnętrzne, które zamierzam wykonać już po wprowadzeniu się.

Na dzień dzisiejszy znam koszty fundamentów (aktualnie są wykonywane) i koszty robot murowych oraz wykonania więźby (bo mam je określone w umowie z wykonawcą). Dla zainteresowanych mail [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stropu teriva nie polecam, bo:

W praktyce ciężko znależć dobre pustaki teriva, większość producentów robi betonowo -zużlowe, a nie betonowe. Pustaki sa kruche i sie sypią,

Koszt elementów wyniósł mnie 4 tyś zł plus ok. 1 tyś. stal plus 14 kubików betonu (tak, tak) B20 czyli jakieś 2 tyś.

Razem 7 tyś. za materiał.

Samego betonu poszło więcej niż przy stropie tradycyjnym o jakieś 50 %

Strop teriva ma prawie 30 cm grubości może trochę lepiej wygłusza ale tez bez rewelacji.

Strop tradycyjny to tylko 12 - 15 cm grubości, mniej betonu, troche więcej stali , dużo więcej desek i stempli , ale deski można później wykorzystać i na pewno wychodzi duuuzo taniej. poza tym zajmuje mniej przestrzeni co oznacza wiecej przestrzeni na poddaszu lub niższy domek.

Jeśli już chcecie gęstożebrowy to radzę zrobić Ferta czyli z pustaków ceramicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem tradycyjny zalewany stemplach i szalnkach strop zbrojony wymagał kopania fundamentów pod wszystkie sćiany oraz budowania sciany na ścianie na piętrze lub poddaszu. Tak przynajmniej budowano dom moich rodziców jeszcze nie tak dawno. Co do powtarzalnosci ukłądu parteru na piętrze/poddaszu scian to w obencej chwili mozna to pominąć stosując płyty gipsowo-kartonowe ale to kopanie fundmentu pod ścianki czy to nie wychodzi drożej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy.

... oczywiscie przewertowalismy całe forum z pomocą "szukaczki" ... 8)

 

... Zaczynamy przygodę ktora nazywa sie "Budowanie własnego domu"

... działka juz jest teraz nadszedł czas na projekt ...

 

... chyba zdecydujemy sie na "sosenkę" ...

... jestem ciekaw czy ktos z dolnego slaska pochwaliłby sie dokonczoną w mniejszym lub wiekszym stopniu swoją "sosenką" 8)

 

... kosztorys bede miał policzony (w miarę dokładnie) w sobote, ciekaw jestem jak to wyjdzie ... :roll:

 

... prosimy podajacie wszystkie "ujemne kwestie", "rózne pułapki" i podpowiedzcie na co trzeba zwrócic szczegolną uwage przy tym projekcie ... (oczywiscie jesli budowaliscie "sosenkę") :wink:

 

... Dziekujemy z góry za wszystkie informacje ...

 

... Pozdrawiamy Marta & Seba 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...