Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt SOSENKA pracownia HORYZONT


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 177
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ale pustki...podciągam

A może ktoś w Wielkopolsce wie gdzie stoi sosenka?

Mi dzisiaj wycenił fachowiec robociznę na 25.500 z więźbą.Cosik drogo mi się wydaje.A z ich materiałem 90.000 razewm z więźbą,Dajcie cynk czy dużo to czy mało.Jutro mężul jedzie do drugiego fachowca.To się porówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pustki...podciągam

A może ktoś w Wielkopolsce wie gdzie stoi sosenka?

Mi dzisiaj wycenił fachowiec robociznę na 25.500 z więźbą.Cosik drogo mi się wydaje.A z ich materiałem 90.000 razewm z więźbą,Dajcie cynk czy dużo to czy mało.Jutro mężul jedzie do drugiego fachowca.To się porówna.

 

 

NIe godź się na ten ich materiał, przepłacisz. Chyba, że to znjomy co Cię nie oszuka.

Ja szukam dobrych cen w różnych hurtowniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kosztorys naprawdę jest rzeczywisty.

My budujemy systemem gospodarczym, nie z Ytonga i nie z dachówki tylko z blachodachówki oraz koszty pracy mamy niższe. I mamy nadzieję wydać 200 000.

Na podstawie fundamentów mogę porównać:

Kosztorys netto 18 000 wg Horyzontu.

Nam wyjdzie 18 000 zł brutto.

I taka tylko różnica. Zakładam wg kosztorysu, że tak jakbym budowała wg kosztorysu netto.

Jak kupujesz projekt masz bardzo dokładny kosztorys. Fundamenty już przeliczyłam po realnych wielkościach i cenach miejscowych. Resztę przeliczę chyba dopiero zimą, jest dużo z tym pracy.

Wymiary są następujące:

Pokój mały na dole: 396x290

Salon z 473,5x396

Jadalnia: 276x510 (510 odległość do ściany wkuchni)

Kuchnia: 420x240

Łazienka: 240x150

Garaż: 393,5x649

 

Góra:

Pokój 4: 396x410

Pokój 3: 660x420

Pokój 5: 486x 360

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

ale pustki czy nikt więcj nie buduje tego cuda?

Czy deskujecie dach bo mi radzą wszyscy deskować i już sama nie wiem.

Przez zimę ałatwiamy papiery i na wiosnę ruszamy.

Narazie mamy murarza za 19000 i cieślę co zrobi dach na gotwo

+strop drewniany nad garażem za 8000 .Czy drogo to nie wiem ale są przynajmniej sprawdzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...

Witam

Jestem kolejnym fanem Sosenki. Ma zamiar rozpocząć budowę na wiosnę. Sosenka bedzie budowana koło krzeszowic ( Siedlec).

Czy ktoś buduje( ewentualnie wybudował ) ten model sosenki w okolicy Krakowa. Chętnie wysłucham rad dotyczących modernizacji projektu

Mój projekt bedzie poprawiony o:

- piwniczkę ( jedo pomieszczenie )

- likwidacja okien dachowych nad poddaszem

- garaż na jednym poziomie z budynkiem

- strop żelbetowy na całym domku

to narazie tyle

Czekam na opinię i rady

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja właśnie kupiłem projekt (wersja C) i biore się za załatwianie dokumentów, m. in. adaptację. Może ktoś zna dobrego i niedrogiego architekta z okolic Krakowa? Zastanawiam się nad wydłużeniem budynku aby powiększyć salon i kuchnię. Mam też dylemat czy robić piwnicę, bo jestem zmuszony instalować ogrzewanie węglowe. Chętnie wysłucham wszelkich sugestii od "Sosenkowiczów". Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się cieszę, że jest z kim podyskutowac o projekcie. Na forum jestem od kilku dni, ale już sporo ciekawego sie dowiedziałem. Na dzień dzisiejszy decyduję się na strop monolityczny i wydłużenie domu o 1 metr a piec mysle zostawic w pomieszczeniu gosp. z zamurowaniem drzwi z holu a zrobieniem drzwi z garażu. Tak jak ty myslę o ograniczeniu okien dachowych, natomiast chyba zrobię okno w ścianie szczytowej nad garażem, bo chodzi mi po głowie zrobienie dodatkowego pokoju na stryszku, a nawet jesli nie to okno nie zaszkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Ja swoją SOSENKĘ już prawie skończyłem ,jeszcze biały montaż malowanie podłogi itp.Bardzo ładny domek i wszystkim sie podoba mimo że jeszcze nie skończony ,tak jak poprzednio pisałem zrezygnowałem z okien dachowych oprócz łazienkii ,w sypialniach jest dosć światła, zrobiłem przejście z łazienki na stryszek nad garażem gdzie mamy zamiar zrobić suszarnię ,nie podwyższałem ścianek kolankowych (domek traci wygląd) na razie wcale ich nie postawiłem tylko dałem regipsy na całe skosy aż do podłogi ,póżniej zrobię przesuwane ścianki kolankowe a za nimi schowki. Powiększyłem łazienkę na dole przesuwając ścianę w stronę pokoju aż na słup. W gospodarczym mam zamiar wstawić zlew i tak zwaną "brudną kuchnię " .żeby nie gotować niektórych potraw w SALONIE .Nie rozumiem niektórych wypowiedzi na FORUM żę "skośne drzwi do pokoju na dole "bo schody ,drzwi do pokoju otwierają się do środka jak wszystkie oprócz łazienek i gospodarczego . Czekam na wiosnę bo jeszcze wodę i kanalizację muszę podłączyć i zbiornik na gaz zakopać . Jeżeli ktoś ma pytania chętnie pomogę ,teraz już wiem co można byłoby.

TR 33 ja buduję na DOLNYM ŚLĄSKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...