Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt SOSENKA pracownia HORYZONT


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 177
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Na 99% jesteśmy zdecydowani.

Byliśmy już na spotkaniu z architektem i ustaliliśmy listę zmian - zgodzili się na wszystko i za dodatkową opłatą przerobią projekt. Nie podoba mi się garaż i chcemy zrobić ściankę kolankową . Myślę że jeszcze w tym miesiącu dokonamy zakupu.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzia konieeeecznie mnie informuj jakie wrażenia, kompetencje architekta, cena i wszystko, wszystko co ważne. Jest konkretny czy leje wodę?, projekt szczegółowy, z rozwiązaniem instalacji, czy tylko ogólny?. Pisz tu, lub jeśli wolisz w tajemnicy to na priva. Z góry dziękuję Bartek :grin:

P.S. Czy architekt to, tak jak będzie w moim przypadku, Paweł Piątka?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Architekt to Artur Mazurski - po pierwszej wizycie jesteśmy zadowoleni. Wszyscy w biurze są bardzo mili i chętnie służą pomocą.Dostaliśmy też zwymiarowane rzuty i przekroje interesujących nas domów, z czym w innych biurach był problem.

Szczegóły już wkrótce- mam taką nadzieję.

Dyzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Po długich i ciężkich :smile: poszukiwaniach projektu chyba się wreszcie zdecyduję (po drobnych zmianach) na Sosenkę z pracowni "Horyzont". Może ktoś z was go buduje, lub już zbudował, interesuje mnie wszystko na temat tego projektu (wprowadzane zmiany, ew. błędy w projekcie itp).

 

Podzielcie się proszę, Waszymi doświadczeniami na ten temat.

 

Z serdecznymi życzeniami świątecznymi:

 

Wuzet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy budować naszą "SOSENKĘ" w czerwcu.

-zrezygnowaliśmy z oddzielonej ścianą klatki schodowej

-przesuneliśmy kominek o 60 cm w głąb salonu ( większa kuchnia)

-podnieśliśmy dach o ściankę kolankową (70 cm)

-u góry zrobiliśmy dwie sypialnie zamiast trzech i dwie garderoby

-garaż będzie z boku domu podobny do garażu w "OLI"

 

Wszystkie zmiany w projekcie robili architekci z Horyzontu.

Z pracowni jesteśmy zadowoleni:smile:

 

Pozdrawiam

Dyzia

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy budować naszą "SOSENKĘ" w czerwcu.

-zrezygnowaliśmy z oddzielonej ścianą klatki schodowej

-przesuneliśmy kominek o 60 cm w głąb salonu ( większa kuchnia)

-podnieśliśmy dach o ściankę kolankową (70 cm)

-u góry zrobiliśmy dwie sypialnie zamiast trzech i dwie garderoby

-garaż będzie z boku domu podobny do garażu w "OLI"

 

Wszystkie zmiany w projekcie robili architekci z Horyzontu.

Z pracowni jesteśmy zadowoleni:smile:

 

Pozdrawiam

Dyzia

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Też zastanawiam się nad wyborem Sosenkii mam podobne jak ty dylematy. Poczatkowo domek wydawał mi się za mały (tylko 98 m pow.uzytkowej),ale o ile dobrze wyczaiłem to nie liczą komunikacji i powiedzchni pod skosami. Jest to jednak jeden z nielicznych projektów,który pasuje na naszą działkę (wersja bez garażu)-wjazd od południa i 18 m szerokości i jest do zaakceptowania praktycznie bez przeróbek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Cieszę się że nie tylko mnie spodobała się "Sosenka" :smile:

 

Moje planowane najistotniejsze zmiany to:

1. Powiększenie garażu o drugie stanowisko,

2. Balkon na ścianie frontowej,

3. Oddzielenie kuchnii od salonu krótką ścianką działową zakończoną czymś w rodzaju barku (oczywiście z przejściem kuchnia-pokój), zrobienie do kuchni oddzielnego wejścia (pewnie w miejscu gdzie obecnie jest kominek), kominek zostałby przesunięty w głąb pokoju.

Nie wiem czy jest to technicznie możliwe i czy za bardzo tą ostatnią zmianą w projekcie "nie namieszam"? Wysłałem zapytanie do biura, ale czekam już miesiąc i nic. Ponowiłem dzisiaj na inny adres e-mail.

Co o tych zmianach sądzicie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, żechcesz poszerzyć garaż,jeśli masz na tyle szeroką działkę to jest dobre rozwiązanie.

Też zastanawiałem się nad dodaniem balkonu, ale chyba z tego zrezygnuję, bo podnosi koszty budowy i stwarza ryzyko mostków cieplnych.

Zastanów się czy często będziesz z tego balkonu korzystać, może wystarczy ci taras?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy pod Wrocławiem :smile:

Wszystkie zmiany łącznie z nowym garażem wykonali architekci z Horyzontu (koszt 1000 zł.)Garaż będzie przyklejony do ściany szczytowej od strony łazienki.

My też przesuneliśmy kominek w głąb salonu (60 cm)- nie było z tym wiekszego kłopotu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy pod Wrocławiem :smile:

Wszystkie zmiany łącznie z nowym garażem wykonali architekci z Horyzontu (koszt 1000 zł.)Garaż będzie przyklejony do ściany szczytowej od strony łazienki.

My też przesuneliśmy kominek w głąb salonu (60 cm)- nie było z tym wiekszego kłopotu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy jednowarstwówkę z Ytonga.

Koszty to jeszcze jedna wielka niewiwdoma:sad:

Kosztorysowa cena domu to 138 tys.zł bez garażu i instalacji , ale już z tynkami i podłogami.

Podobno na Śląsku stoi już Sosenka , musisz podpytaś w Horyzoncie to może dadzą Ci namiary.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

 

W środowym (21 maja) dodatku do Gazety Wyborczej jest artykuł o wyborze technologii budowy domu. Gazeta przedstawia wyliczenia kosztów materiałów potrzebnych do wybudowania przykładowego domu. (pustaki ceramiczne, keramzyt, silikaty, lekki szkielet drewniany). Ten przykładowy dom to SOSENKA!!!

Poczytajcie sobie koniecznie!!!

Jak nie dotrzecie do artykułu, to pod koniec tygodnia jakieś małe skanowanko mogę zrobić i wysłać zainteresowanym.

 

Pozdrawiam

Wuzet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...