Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M04 WSPANIAŁY


Recommended Posts

Mnie osobiście się podoba. Zlikwidowałabym tylko drzwi balkonowe nad wejściem a zrobiła prawdziwy balkon od strony ogrodowej. Niepotrzebne wydaje mi się również okno w spiżarni (niektóre artykuły tam przechowywane nie lubią światła, poza tym zabiera miejsce na jeszcze jedną półkę).

Dokonałabym jeszcze kilku kosmetycznych przeróbek w środku i poza tym naprawdę mi się podoba. Nie jest zbyt wielki, za to "pojemny".

Sama jestem na etapie wyboru projektu a ten chodzi mi po głowie. Zależy mi na garażu dwustanowiskowym, ale łatwo byłoby go tutaj dobudować, Murator ze swojej strony obiecuje, że taka wersja miała być dostępna od maja. Jakoś nie mogę znaleźć, ale aż tak mi się nie spieszy.

Jeśli macie jakieś uwagi do projektu piszcie, przydadzą mi się przy ewentualnym wyborze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

Troche podniosę temat, może ktos jeszcze dopisze jakies uwagi. Zastanawiam się nad wersją powiększoną o drugie stanowisko postojowe w garażu czyli M 04a.

Oczywiście bez zmian pewnie by sie nie obeszło, na pierwszy ogień połaczyłbym w jedną całość przylegające do siebie pokoje na poddaszu, okna zamontowałbym balkonowe z barierką na zewnątrz i zlikwidowałbym jedno okno dachowe w dawnym pokoju 15.

Na parterze zrobiłbym jakiś myk z łazienką i sąsiadującą z nia wnęką - likwidacja pozwoliłaby odrobine powiększyc łazienkę.

Pokój 16 w moim przypadku miałby okno na północ (wjazd na działkę mam od wschodu), więc musiałbym dołozyć okna dachowe od zachodu i ewentualnie od wschodu.

To takie moje przemyślenia, może ktoś jest w stanie ocenić, czy wybudowanie takiego domu może być drogie? Mam w planach ścianę 2W i dach pokryty dachówką cementową.

 

Poniżej dołączam układ pomieszczeń.

 

 

Pozdrawiam

Piotr

 

 

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/M04a_parter.jpg

 

 

http://www.projekty.murator.pl/Panel/pliki/M04a_poddasze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sama zastanawiałam się nad kupnem tego projektu, dość dokładnie mu się przyjrzałam (jak kobieta, czyli wg "ustawności"). No i przepadł. Ciągle bardzo mi się podoba, ale dla mnie jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu jest kuchnia. Ta ma, jak tego chciałam, spiżarnię, ale jest mała i całkowicie nieustawna. Są tam dwa okna i nie ma gdzie postawić/powiesić szafek! A zależy mi na tym, żeby w kuchni był stół, który też zajmuje dużo miejsca.

Teraz zastanawiam się nad tym projektem:

 

http://www.archdesign.pl/index.php?p=aspazja_4_(dj_27)

 

ma bardzo dużą i ciekawie zaaranżowaną kuchnię. Powiększyłabym też spiżarnię a łazienkę przeniosła w inne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Jestem prawie zdecydowana na Wspaniałego, martwi mnie tylko mizerny wygląd zewnętrzny, ale to zapewne można prawie dowolnie zmieniać. Czy ktoś z Forumowiczów buduje Wspaniałego? Wydaje mi się, że ma doskonałe wnętrze(z wyjątkiem braku klatki schodowej). Uprzejmie proszę o opinie.

 

http://www.projekty.murator.pl/projekt.htm?IdProjektuD=311&IdKolekcji=21&action=showProject

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
Jedna drobna uwaga do aranżacji. Kogo posadzisz na tym krześle pod schodami? :roll: :lol:

pod schodami mozna postawic bufet, a stól przesunąc w głab pomieszczenia, miejsca jest dosc. Z pewnoscia mozna tez dac stol okragly ktory moim zdaniem lepiej tam bedzie pasowal.

ewentualnie dac pelne schody wtedy nikomu nie nasypie sie do zupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...