Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M04 WSPANIAŁY


Recommended Posts

Venus to życzymy powodzenia.

Jeśli chodzi o ściany fundamentowe, to zależy na jaką głębokość je zrobicie, gdzie 0 budynku itp.

U Nas bylo tak: 40 cm ława, 80 cm ściana murowana, 25 cm wieniec (bo mamy szkody górnicze).

Najlepiej to sobie policzyć z projektu dł. ścian x wysokość i podać na składzie ilość m2 ściany - oni wyliczą ile bloczków wchodzi na m2.

U nas było ok. 57m2 bloczków.

Na ściany zamówiliśmy 180m2 gr. 24 cm i 125 m2 gr. 12cm. Mamy możliwość zwrotu.

Da się wszystko dokładnie wyliczyc - ja tak liczyłam i się nie myliłam (wiadomo zawsze jakiś odpad jest).

Na ściany już mi się nie chciało tak dokładnie liczyć, bo skosy są itp i dużo zabawy z tym.

Ale ilość betonu na ławy, stal, bloczki, styropian prosto da się wyliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W projekcie są zestawienia, ale przydatne jeśli się robi dokładnie jak w projekcie.

U Nas są dodatkowe elementy - zbrojenie, wieńce, rdzenie itp., więc trzeba samemu policzyć.

Nasz wykonawca na początku podawał Nam mniej-więcej ile, ale zwykle z dużym zapasem :p

 

My zawsze jak kupujemy materiał, to z możliwością zwrotu tego co Nam zostanie.

 

Wylaliśmy płytę 0.

W przyszłym lub jeszcze następnym tygodniu zaczynamy murować.

Mieliśmy zagłostkę czy na izolacje poziomą dać papę czy folię - zdecydowaliśmy, że folię.

Teraz dylemat jaką...

Sprawa okien nadal nie wyjaśniona - Inwestor nie ma zdania, Inwestorka boi się odpowiedzialności :rolleyes:

No i trzeba wentylację zaprojektować, by wydać otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących.

Od kiedy to zmienił się temat naszego wątku. Stare zakładki do tematu prowadzą w krzaki. :(

Co do okien od frontu to my mamy wszystkie trzy okna na parterze tej samej wielkości (otwory w murze miały 95 x 120). Z tym, że skrajne są górą wyrównane z dużymi oknami na długiej ścianie, a okno we wnęce z drzwiami bez naświetla. Całość wygląda dobrze, tyle, że u nas za tymi oknami są gabinet i przedsionek.

W garażu mamy dwa okna zbudowane z pustaków szklanych (luksferów) 5x5 każde i mogę zapewnić, że dobrze doświetlają całe pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, piotrmw :)

 

Stare zakładki do tematu prowadzą w krzaki. :(

 

Dokładnie...:( Pisałam w tej sprawie dwukrotnie do admina, ale bez skutku :mad: Chyba mają nas gdzieś...http://emotikona.pl/emotikony/pic/036.gif

Wątek, w którym piszemy teraz, to wcale nie jest główny wątek dotyczący projektu M04. Ten, który był na FM jako pierwszy, a jednocześnie największy - popadł w niebyt. Z dnia na dzień. Wiem, bo udało mi się przeczytać trochę ponad setkę stron, chciałam przeczytać wszystkie posty... :(

 

W garażu mamy dwa okna zbudowane z pustaków szklanych (luksferów) 5x5 każde i mogę zapewnić, że dobrze doświetlają całe pomieszczenie.

 

Czyli pomysł jest dobry, jeśli zależy nam tylko na odrobinie światła dziennego w garażu - super:)

Edytowane przez venus_genetrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Venus

 

Wątek, w którym piszemy teraz, to wcale nie jest główny wątek dotyczący projektu M04. Ten, który był na FM jako pierwszy, a jednocześnie największy - popadł w niebyt. Z dnia na dzień. Wiem, bo udało mi się przeczytać trochę ponad setkę stron, chciałam przeczytać wszystkie posty... :(

 

Chyba nie jest aż tak źle. Oni połączyli dwa wątki o Wspaniałym i nadali temu wspólnemu nową nazwę. Pierwszych kilka postów jest z krótkiego wątku a reszta z naszego, założonego przez Marti05, czyli "Czy ktoś buduje M04 Wspaniały z Muratora". Na pierwszy rzut oka są tam wszystkie posty naszego wątku.

Najgorsze w tym wszystkim jest jest to, że wystarczyło zrobić zwykłe przekierowanie do nowego wątku. Zamiast tego mamy usunięty wątek i wiadomość o nieokreślonym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 months później...

Ale czytamy jak juz cos sie pojawi :) Tez siedzimy i patrzymy w niebo ale Slonca ostatnio nawet jest dosc sporo wiec na tarasie przyjemnie ... tak dla motywacji dla wszystkich budujacych, juz niedlugo Was to czeka i bedzie fajnie i ze warto ! :))

 

Ja w tym roku na jesień przymierzam się do 2 ostatnich rzeczy które zostały mi jeszcze z budowy - kupna i montażu oczyszczalni ekologicznej, oraz 2 - brukowanie całego podjazdu ... wiec oszczędzam, oszczędzam ... i mam nadzieje ze się uda :)

 

A co u reszty ? Co tam wydziwiacie w swoich Wspaniałych ?

 

Grzech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, mówisz Grzechu, że roboty związane z domem są możliwe do skończenia? Ja myślałam, że to jest neverending story :rolleyes:

Nawet nie chcę wymieniać co jeszcze planuję/muszę zrobić, bo mi się odechciewa i tracę zapał :sick:

 

Ale fakt. Chłodek na tarasie w upalny dzień, opalanie zanim jeszcze "mieszczuchy" wykopią szorty z dna szafy, brak potrzeby wychodzenia z psami i parę jeszcze innych bonusów - bezcenne! :D No i od razu znowu zaczyna mi się chcieć... Muszę: poszyć rolety rzymskie (i zamówić mechanizmy, o materiałach nie wspomnę), zamówić szafkę RTV, uzupełnić trawnik, obsadzić płot przed posesją, położyć maty wiklinowe na płocie, kupić stół na taras + jakoś go udomowić, zamówić u stolarza "skrzynkę" na warzywa, kupić podkaszarkę. Potem pierdzielnąć remoncik, jeszcze jakiś czas pojeździć na szmacie zamiast na fitness i chyba mam fajrant :rolleyes:

 

:lol2: :lol2: :lol2:

 

Grzech - jaki WSPANIAŁY avatarek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia nie kupują, bo to stary projekt. Nie spełnia aktualnych przepisów i problem jest, bo przy adaptacji trzeba wszystko przeliczać itp.

A ten projekt co pokazałaś, to nie wiele się różni od Wspaniałego. Tylko elewację ma bardziej nowoczesną. Więc po co budować drugi podobny :p

Ja, gdybym teraz wybierała, to raczej coś takiego:

http://projekty.muratordom.pl/projekt_niebywaly-wariant-i,2595,0,0.htm?a=75&photo_id=33214&page=3&t=1

http://projekty.muratordom.pl/projekt_blekitny-swit-wariant-i,2838,0,0.htm?a=75&page=2&t=1

 

Asia, nie podpuszczaj z tym oglądaniem projektów... :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym raczej taki z nowoczesną bryłą bez skosnego dachu, z dużymi przeszkleniami od południa z jakimś tarasem na piętrze i dużym na parterze, i chyba jednak trochę większej powierzchni szczególnie w zakresie salonu, garażu i dolnej łazienki pod jedno pomieszczenie na bibliotekę z kominkiem ... Tak mi się marzy heh :-) i najlepiej w górach dla widoku :-) no a tymczasem w piątek wakacje nareszcie ! :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A ten projekt co pokazałaś, to nie wiele się różni od Wspaniałego. Tylko elewację ma bardziej nowoczesną. Więc po co budować drugi podobny :p

...

 

No niewiele, bo jednak nie od parady wybrałam Wspaniałego ;) Ale wyjście z kuchni bezpośrednio na taras - to jest czad! :yes:

 

Przeliczaniem to się chyba inwestorzy nie muszą martwić :p

 

...i najlepiej w górach dla widoku :-) no a tymczasem w piątek wakacje nareszcie ! :-)

 

Właśnie na emeryturę to sobie wyjadę mieszkać w Chorwacji. Góry i morze w jednym, klimat miodzio :wiggle: Postanowione! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...