Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M04 WSPANIAŁY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mnie w starostwie powiedziano, że Inspektorzy NB raczej nie przyjeżdżają, jedynie Kierownik Budowy musi napisać oświadczenie,że wszystko jest ok. Inspektorzy przyjeżdżają chyba tylko wtedy jak ktoś "nakabluje" albo rażąco odbiega się od pozwolenia i warunków zabudowy.

Do jednego znajomego przyjechał Inspaktor(ale on się budował w innym starostwie), i tylko zmierzył wysokość ścian, kąt nachylenia dachu, rozejrzał się wokół i tyle. Więc oni nie są chyba aż tak groźni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od wojewodztwa.W moim rodzinnym,doslownie mierza co do cm,czepiaja sie wszystkiego,co najgorsze,jest kilku urzednikow wzajemnie ze soba konkurujacych,majacych upr. kierownicze,walcza ze soba,podkladaja klody inwestorom,np. majacych domy zgodne z projektami nieprzyjaznych danemu kierbudo-inspektorowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

Witajcie drodzy forumowicze :D ... następny Wspaniały się kłania ... tym razem z Gliwic.

Marzensa, pisałeś, że w szczytach zamontowaliście wełnę i na nią dopiero deskowanie. Czy to jest wełna "miękka pod siding" czy "twarda na elewacje", jeśli na elewację, to czy przykryłaś ją również siatką i klejem tak jak styropian ? Bo na zdjęciu widać tylko folię wiatroizolacyjną. Tak nawiasem mówiąc ... fajnie to wygląda :)

 

Pozdr.

Adam

 

Welna jest twarda zeby mozna bylo ja zakolkowac i do tego jeszcze przyklejona jest tak jak normalnie metoda lekko mokra, na to tylko folia wysokoprzepuszczalna. Mozna dac welne do sidingu ale trzeba miec zaufanie do rusztu. Ja sie troche balem, ruszt w moim przypadku utrzymuje tylko deski a welna jest zamocowana niezaleznie przez kolki i klej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
witam wszystkich wspaniałych serdeczna prośba o podanie ile wam wyszło metrów kwadratowych elewacji razem z tą częścią do deskowania gdyż robię ocieplenie i nie wiem ile mam zapłacić wykonawacy pozdr stawarek

U nas było:

- podnoszenie ścianki kolankowej o 2,5 pustaka, czyli jakies 60 cm

- poszerzenie garażu o 0,9m

A elewacji wyszło prawie 290 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Sluchajcie jestem na pilnym jak zwykle etapie wyboru drzwi wewnetrznych i zewnetrznych. Myslalem o DRE lub Porcie. Podobaja mi sie zdecydowanie ciemne z poziomymi przeszkleniami i cos w tym guscie szukam

- moze cos polecicie rozsadnego z dobra cena i jakoscia ?

Szukam z naturalna okleina. Na zewnetrzne jeszcze nie mam koncepcji ale za kilka dni cos wymysle.

 

A co do podlogi to tez chce ciemna do salonu - bardzo podoba mi sie podloga u Kaury.

 

Kaura mozesz napisac co to za podloga ? I ile wyszla mniej wiecej za metr ?

 

Narazie faworytem jest cos takiego :

http://www.deska-duraj.pl/realizacje/galeria2.htm

 

Macie jakies wyszukane ciekawe podpowiedzi w tym temacie ?

 

 

Pozdrowienia

 

Grzech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu- na całym dole mamy płytki, a z dalszego ciągu Twojego postu wnoszę, ze chodzi o deski tak?

 

W każdym razie deski na górnym pokładzie to holzeksport -dab wędzony, wyszło coś koło 200/m zł z połozeniem.

Stronka parkietów Duraja dosyć długo siedziała w ulubionych, przepiękne mają realizacje.

Z ciemnych podłóg bralismy pod uwagę jeszcze orzecha i akację, ale w końcu wybór dębu na schody podyktował wybór drewna na podłogi.

Sa piękne, ale cholernie niepraktyczne- widać dokładnie wszystkie paprochy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie ... nareszcie znalazłem chwilkę aby dodać kilka zdjęć na forum i podzielić się swoim "Wspaniałym". W przyszłym tygodniu "wchodzą" okna i brama garażowa ... i wchodzimy do środka z instalacjami. Powiem Wam że budowa to niezła nerwówka ... ale chyba warto :-)

 

http://adammk.fotosik.pl/albumy/699472.html

 

Pozdr.

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ... nareszcie znalazłem chwilkę aby dodać kilka zdjęć na forum i podzielić się swoim "Wspaniałym". W przyszłym tygodniu "wchodzą" okna i brama garażowa ... i wchodzimy do środka z instalacjami. Powiem Wam że budowa to niezła nerwówka ... ale chyba warto :-)

 

http://adammk.fotosik.pl/albumy/699472.html

 

Witaj :) pisz jaka wersja, co zmieniłeś i czy coś z naszych uwag się przydało ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wspaniałym,

 

W aktualnym numerze Muratora opisane sa 3 historie mieszkańców Wspaniałego, wybudowanego przez developera.

 

Ja sam zamierzam wybudować wspaniałego w okolicy Legionowa, bo działka juz jest, umowa z PGE podpisana a następne etapy zaplanowane.

Ma to być wersja M04al.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Chciałem Was zapytać, gdzie macie poziom "0" w budynku. Inaczej, czy reper gruntowy wyznaczony przez geodetę pokrywa się z poziomem posadzki, czy dolnym poziomem schodów (czyli - 30 w projekcie).

Pytam, bo moi "fachmani" podwyższyli o 30 cm fundamenty od poziomu 0 wyznaczonego przez geodetę i jak do tego dojdzie jeszcze wylewka, izolacja to posadzka podwyższy się o kolejne centymetry.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzensa co to za wkład? I jak zrobiliście obudowę?

Szczególnie intryguje mnie ta metalowa ramka wokół wkładu.

To co napisałeś kazało mi spojrzeć na nasz kominek krytycznie pod względem wielkości i muszę powiedzieć, że ja nie mam wrażenia dysproporcji, a nasz kominek też jest duży. Może u Was jest to spowodowane dosyc ciemnym kolorem tego słupa, co nie zmienia faktu, ze Wasz kominek bardzo mi sie podoba. Lubię takie proste kszałty.

Podaj nam wymiary, bo z drugiej strony wydaje mi się, ze mały kominek bedzie zbyt mały do powiększonego salonu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hartwig-u mnie gwc jest polozony ponizej gruntu wokol domu,o ok. 60-70 cm-dol,a grunt jest ponizej poziomu zero o ok. 30 cm....jakos tak.....Poziom gwc wytycza jego konstruktor.....JA nie wierze w plany dostarczane do proj. muratorkiego,tylko w konkretnej firmy instalujaco-projektowej.....Uwazaj na to....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Przeczytałem już chyba ze trzy razy Wasze przygody ze Wspaniały i niniejszym dołączam do grona budujących :) Projekt już jest (wersja EM04b), działka jest (podwarszawski Raszyn), papierologii na razie nie ma. Tak czy inaczej, początek budowy zaplanowany na przełom marzec/kwiecień. Mam nadzieję, że mój zamiar udzielania się na forum nie spali na panewce.

 

A propos, czy ktoś może zlokalizował te trzy "Wspaniałe" opisywane w ostatnim Muratorze? Nie ukrywam, że bardzo bym chciał obejrzeć taki zbudowany domek przynajmniej z zewnątrz (a może i do środka właściciele wpuszczą?).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

 

Przeczytałem już chyba ze trzy razy Wasze przygody ze Wspaniały i niniejszym dołączam do grona budujących :) Projekt już jest (wersja EM04b), działka jest (podwarszawski Raszyn), papierologii na razie nie ma. Tak czy inaczej, początek budowy zaplanowany na przełom marzec/kwiecień. Mam nadzieję, że mój zamiar udzielania się na forum nie spali na panewce.

 

A propos, czy ktoś może zlokalizował te trzy "Wspaniałe" opisywane w ostatnim Muratorze? Nie ukrywam, że bardzo bym chciał obejrzeć taki zbudowany domek przynajmniej z zewnątrz (a może i do środka właściciele wpuszczą?).

 

Pozdrawiam!

Nas chcieli opisach, ale nie za bardzo chciałam.

Nasz stoi w Ruścu, całkiem niedaleko Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...