Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt M04 WSPANIAŁY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze dokladnie nie wiem, jestem na etapie czytania wytycznych projektowych i kart produktow, szkoda ze dopiero teraz , madry polak po szkodzie. Piec Vitodens 200W z pogodowka i dodatkowym kontrolerem pokojowym, na dole wszedzie podlogowka + dwie drabinki lazienkowe,gora wszedzie grzejniki + podlogowka w lazienkach, garaz jeden grzejnik.

Wszystko firmy TECE. Dolna podlogowka na rozdzielaczu z mieszaczem pompowym. Gorna podlogowka na na tym samym rozdzielaczu co gorne grzejniki podlogowe z termostatami na powrocie. Geniusz karpat wszystko zamontowal na jednym obiegu. Piec moze sterowac dwoma i az sie prosi zeby podlogowke zrobic na zaworze tojdroznym z mieszaczem.

Ogrzewanie grzejnikowe jest sterowane teraz przez pogodowke, a podlogowe najwazniejsze bede pewnie musial krecic termostatem ktory jest

ukryty w rozdzielaczu. Dodatkowo, dobieralem grzejniki zeby piec chodzil na niskich temperaturach i teraz nie wiem jak taki rozdzielacz bedzie sie zachowywal jezeli piec grzeje tylko 35-42 stopnie tak jak ostatnie dni. W instrukcji pisze ze temperatura na kotle musi byc co najmniej o 20 stopni wieksza niz temperatura zasilania podlogowki. Wszystko pewnie bedzie grzalo ale polowa mozliwosci sterowania i oszczedzania gazu nie bedzie wykorzystana. Jezeli bedzie za goraco na dole to pewnie bedziemy otwierac okna zamiast otwierac rozdzielacz i krecic termostatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos pytal o schody-moje,beton z robota ok. 3000,drewno z robota-dab z bejca i lakierem-ok. 4800,balustrady wew. do dzisiaj nie mam :-),ale juz mam wyceny na egzotyk-koszt sama konstrukcja drewniana ,bez metalu-ok. 4000,styl nowoczesny -drewno-metal-ok. 5500,ale po poszukaniu elementow stali samemu,zejsc mozna o ok. 1000 pln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, śledzę wątek od kilku tygodni. Jak się domyślacie też buduję „Wspaniałego” w wersji A. Projekt znalazłem w sieci, wcześniej przewertowałem kilkadziesiąt katalogów z projektami i nic mnie nie zachwyciło. „Wspaniały” spełniał moje oczekiwania. Do projektu wprowadziłem kilka zmian: w garażu zlikwidowałem te dwa okienka od strony ogrodu, pozostawiłem te szczytowe, podniosłem o dwa pustaki ścianę kolankową, w pokoju nad garażem dorzuciłem dwa okna połaciowe, w pokojach „bliźniakach” „złamałem” ścianę co utworzyło mi dwie wnęki, w których będą szafy. Budowę zacząłem pod koniec czerwca, obecnie kończę krycie dachu. Generalnie podobnie jak większość z Was najwięcej wątpliwości miałem ze schodami w salonie, ale tak pozostało- trzeba się przyzwyczaić, no i kuchnia wydaje się mała i trzeba będzie ją dobrze rozplanować. I raczej zrezygnuję z drewnianej elewacji- fajnie wygląda, ale ja nie mam zaufania do drewna na zewnątrz. Pozdrawiam Wspaniałych i zazdroszczę tym, którzy już w swoich mieszkają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja A, ponieważ taką wtedy znalazłem, pozostałe wersje znalazłem później i stwierdziłem, że A nie jest taka najgorsza, inne też mają swoje wady. Jeśli chodzi o etap, to dekarze na dniach powinni zakończyć krycie dachu. A buduję się w Bełchatowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie,

aby ożywić nasz umierający wątek chciałam oświadczyć, że mieszkamy w naszym wspaniałym absolutnie legalnie i nawet się zameldowaliśmy.

Pani w urzędzie gminy była tak miła dla nowych mieszkańców, że zameldowała nas bez konieczności okazywania mojej książeczki wojskowej, która gdzieś zaginęła w ferworze walk.

Teraz tylko wymiana dokumentów z dowodem na czele.

Jeśli ktoś zamierza zmienić dowód to mam dobrą informację- od przyszłego roku można to zrobić za darmo.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakoś dotąd nie miałem okazji niczego napisać a raczej czasu na napisanie :D

Temat przeczytałem od deski do deski no i kilka pomysłów skopiowałem.

 

Mój wspaniały IIB zadaszony, dachóweczka ułożona, teraz urządziłem casting na firmę która w otwory powstawia okna, drzwi i bramę garażową. Włąśnie dzisiaj wybrałem okna kilka dni negocjacji i za całkiem przyzwoite pieniądze będę miał okienka z profilu VEKA.

Niedługo postaram się umieścić kilka zdjęć na sieci więc początkujący będą mogli sobie pooglądać i zdecydować.

KAURA gratuluję zamieszkania, planuję przyszłej zimy też zamieszkać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem niewielkie zmiany, głównie polegały one na:

- poszerzenie garażu (o pół metra)

- podniosłem dach o jakieś 40 cm (pustak + wieniec)

- zmieniłem schody podobnie jak to zrobił LOOKITA, tylko odniosłem wrażenie że jego schody są bardziej strome i wyższe od moich

- powiększyłem salon kosztem gabinetu

 

no i takie tam jeszcze moje modernizacje:

- wywaliłem te śmieszne słupki podtrzymujące dach

- nad klatką schodową umieściłem małe okno dachowe, które doświetla mi klatkę schodową

- postawiłem coś a'la ściankę oddzielającą kuchnię od salonu

- ponieważ nie robiłem balkonu okna na górze uległy powiększeniu, teraz mam po dwa symetrycznie rozmieszczone okna szerokości ok 150 cm a za to pozbyłem się okien dachowych.

 

to tyle na razie, jak mi się coś przy przypomni to dopiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wkrótce będę mogła pochwalić się przed Wami moim domkiem, bo lada dzień się wprowadzamy. Kuchnia dziś będzie skończona, jeszcze tylko trzeba pomalować resztę pomieszczeń i... O ZGROZO!!!... posprzątać ;)

Jestem baaaardzo zadowolona z efektów wykończeniówki, że z tej euforii muszę się pochwalić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pomownie wszystkich "Wspaniałowiczów"!,

 

u nas powolutku kuchnia się moimi rękami wykańcza, dodałem nowe zdjęcia. Blad dębowy finalnie będzie, co widać na rzeczonych zdjęciach i super się komponuje.

 

Piec trochę podkęreciłem, bo przy minus 14 zrobiło sie 18 stopni zamiant ustawionych 20...

 

Zimno, ale pięknie, już nie możemy sie doczekać przeprowadzki...

 

Pzdr

g@e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...